fbpx

כמה כסף הפסדתם אם השקעתם בדולר לפני שנה?

גם רכישת מאות מיליונרי דולרים על ידי בנק ישראל לא מצליחה לעצור את הירידה החזקה בשער הדולר. איך זה משפיע על ההחלטה היכן להשקיע כסף ובעיקר - על הכיס שלכם. הפרטים בפנים

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
השער נחתך. הדולר (צילום: Images_of_Money)

בנק ישראל רכש לאחרונה מאות מיליוני דולרים בהיקף משמעותי כדי לנסות ולהשפיע על התנודות הקיצוניות שלו. אתמול, מספר ימים אחרי שנעשו פעולות מוניטריות, התברר שהוא עדיין רחוק מלהתאושש. הדולר ירד לשפל חדש בן 24 שנים ואתמול נסחר תמורת 3.18 שקלים לדולר, אחרי שנחתך בכחצי אחוז.

למעשה, מאז ה-1 באפריל 1996, הדולר לא הגיע לשיעור כזה. אז שערו עמד על 3.107 שקל בלבד. בסך הכל, זהו היום ה-13 שבו הדולר יורד מתוך 15 הימים האחרונים. המטבע צנח בשנה האחרונה בשיעור של כ-7 אחוז מול השקל. כלומר, אם השקעתם בדולר 10,000 דולר לפני שנה, נשארתם עם 9,300 דולר בלבד – הפסד של 700 דולר. גם הפיחות בסל המטבעות בא לידי ביטוי השנה, כשבשנה האחרונה ירד ערכו בחמישה אחוז, בין היתר כתוצאה מהשחיקה בדולר. כעת, המשקיעים מתלבטים היכן להשקיע כסף.

כזכור, בנק ישראל רכש קרוב לשני מיליארד דולר בתוך ארבעה שבועות, אבל גם זה לא הועיל לבלימה של התופעה. הדבר גרם לבנק המרכזי לבחון אופציה לפיה הבנק יוריד את הריבית הבסיסית על השקל, בפעם הראשונה, מעשירית האחוז לאפס. מתחילת השנה ועד חודש נובמבר רכש בנק ישראל כ-17 מיליארד דולר, שזה הסכום הגבוה ביותר שרכש מאז שנת 2009. יחד עם זאת, הדבר לא הוביל מהשקל להמשיך ולהתחזק.

 

אתר יאהו מפרסם: זה מה שקרה לדולר בשנה החולפת

הביטקוין, תתפלאו דווקא ממשיך לצמוח

בלומברג: זה מה שקורה לביטקוין ביממה האחרונה

 

ולמה גורמת ירידת הדולר? ובכן, בעיקר להוזלת מחירים של מוצרים מיובאים ומשם לירידה בביקוש לתוצרת מקומית. כשהדולר זול, היבוא עולה והמחירים של המוצרים אמורים להיות זולים יותר. בסך הכל, ירד התוצר המקומי בישראל בכ-1.8 אחוז בשלושה רבעונים של השנה החולפת, זאת לעומת 2019. אם המצב הנוכחי יימשך, גם רכישת עוד דולרים לא תסייע.

לעומת הדולר, מטבע הביטקוין ממשיך לשבור שיאים. אחרי ירידה קטנה, הוא חזר להיסחר בשיא חדש ברמה של 36 אלף דולר למטבע.

רוצה לקנות ביטקוין אבל לא יודע האם זה הזמן המתאים?

הצטרף לישראלים הבודדים שהתעשרו מהקריפטו.
למד עכשיו מהם 4 הזרזים שגורמים למטבעות הדיגיטליים להתפוצץ

רוצים לדעת היכן להשקיע כעת את הכסף, מה זה קריפטו ואיך מתעשרים ממטבעות דיגיטליים?

בימים אלה אנחנו עדים למהפכה של ממש בתחום הקריפטו. הביטקוין שכבר הגיע ליותר מ-30 אלף דולר והאיתריום שמתפוצץ כרגע, הם רק דוגמאות לכך שמטבעות דיגיטליים לא הולכים לשום מקום. אבל כפי שקרה באיתריום ב-2018, מסחר במטבעות וירטואליים יכול להיות מסוכן וחייבים ידע לפני שמתחילים לסחור. רוצים לצפות בהדרכה המיוחדת ששידרנו אתמול? לחצו כאן

מומלצים עבורך

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן