+BigShot מופעל להתנתק?

לאחר התרסקות של 40%: האם כדאי להשקיע בביטקוין?

האם קניית ביטקוין לאחר ירידה של 40% מהווה הימור אטרקטיבי או הזדמנות בתחפושת?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
עבור חלק מהמשקיעים ההתרסקות האחרונה הייתה הזדמנות מעניינת לקנות ביטקוין בזול
עבור חלק מהמשקיעים ההתרסקות האחרונה הייתה הזדמנות מעניינת לקנות ביטקוין בזול

תוכן עניינים

נהיה הוגנים ונזכיר שעל הביטקוין עברו ימים קשים לאחרונה, כאשר מחירו צנח ביותר מ -40% משיאי כל הזמנים. למרות זאת, תומכי המטבע יאמרו שזו ממש לא תחילת הסוף. למעשה, לדעתם זו עשויה להיות הזדמנות בתחפושת. המתנגדים לעומת זאת, עדיין מבקשים תשובות לשלושת הטיעונים המרכזיים שלהם.

בואו נתחיל!

טענות המתנגדים:

הביטקוין אינו מטבע

לכל המטבעות יש תכונות כגון: יחידות חשבון, אמצעי תשלום, חנויות ערך יציבות יחסית. הביטקוין אינו עומד בקריטריונים הללו. זו לא יחידת חשבון, מכיוון ששום דבר לא מתומחר אך ורק בביטקוין. הרשת של ביטקוין יכולה להשלים רק תריסר עסקאות בשנייה לעומת 65 אלף של ויזה – כך שזה לא אמצעי תשלום בר קיימא והתנודתיות האחרונה של הביטקוין מצביעה על חוסר יציבותו. 

ביטקוין אינו מגן (גידור) מפני אינפלציה

גידור צריך להיות מתואם מקרוב עם הדבר שמנסים להגן עליו. כך שמחירו של הביטקוין צריך לעלות כאשר האינפלציה עולה. האינפלציה השנתית בארה"ב עמדה על ממוצע של 1.5% מאז 2013, בעוד שמחירו של הביטקוין עלה ב-150% בשנה – אך השניים אינם נעים בהתאמה. הנפילה האחרונה של הביטקוין בכ-40% חפפה עם הדיווח של ארצות הברית על רמת האינפלציה הגבוהה ביותר שלה מזה למעלה מעשור.

 הביטקוין לא באמת מבוזר

למעשה, קומץ כורים שולטים בכ- 70%-80% מייצור הביטקוין. כמו כן בעלותו מרוכזת מאוד- פחות מ- 0.5% מהכתובות מחזיקות 85% לערך מסך כל הביטקוין.

נחתך ב-40% בשבוע שעבר. גרף הביטקוין
נחתך ב-40% בשבוע שעבר. גרף הביטקוין

טענות התומכים:

האם משהו באמת השתנה בקשר לביטקוין? נראה שהתשובה היא לא.

למהלכי מחיר גדולים נוטה להיות סיבה, ולא צריך לחפש רחוק כדי למצוא את האשמים במקרה זה: החששות של אילון מאסק סביב האתגרים הסביבתיים הנובעים מכריית ביטקוין, הבטחתה של סין לפגוע בכורים, תוכנית האוצר האמריקאית, דרישה ממשקיעים לדווח על העברות מעל 10,000 דולר לאיש המס והרשימה נמשכת. אבל כשבוחנים את כל הנ"ל, השאלה היחידה שאתה צריך לשאול את עצמך היא האם סיבת ההשקעה המקורית שלך בביטקוין השתנתה. והתשובה היא : ממש לא.

ביטקוין עדיין עוסק בהחלפת מטבעות מסורתיים

ביטקוין נוצר כדי לבנות מחדש מערכת פיננסית הוגנת, בטוחה יותר, נגישה ושקופה יותר. ובבסיסו, עדיין יש לו פוטנציאל לעשות בדיוק את זה.  כשמסתכלים על האירועים המתרחשים ברחבי העולם כיום: העיסוקים סביב שחיתות, אי שוויון וחוסר נגישות – כל הללו אינם עומדים להיעלם בקרוב והעובדה שהוא מציע את אחת האלטרנטיבות המשתלמות ביותר למערכת הנוכחית, פירושה שבוודאי ימשיך להיות לכך ביקוש בעתיד.

ביטקוין הוא עדיין אחד המגנים המבטיחים ביותר מפני אינפלציה

המשקיעים נוטים להתחלק לשני מחנות: אלה שרואים בביטקוין גידור טוב נגד עליית מחירים, ואלה שלא. תפקידכם להחליט לאיזה מחנה אתם משתייכים, אך נראה כי אין הרבה חלופות טובות יותר בכל הנוגע להגנה על עצמך מפני אינפלציה ופיחות של מטבעות מסורתיים. 

המתנגדים עשויים להצביע על המכירות של  שבוע שעבר כראיה לכך שהם צודקים, אך הם מפספסים את העניין. ראשית, לא ראינו סוג של אינפלציה הנמצאת מחוץ לשליטה שביטקוין אמור להגן עליך באמת. ושנית, זה לא בדיוק הגיוני להתבסס על שבוע אחד בו במקרה התרחשה אינפלציה גבוהה מהצפוי וירידה במחיר הביטקוין. ולא רק בגלל שמדובר בנקודת נתונים אחת בלבד, אלא מכיוון שהביטקוין מונע ממגוון רחב של גורמים, ואינפלציה גבוהה יותר – אשר ככל הנראה כבר באה לידי ביטוי במחיר – לא באמת הייתה הכוח המניע במקרה הזה.

הביטקוין עדיין במגמת עלייה בטווח הארוך

הביטקוין הוא תנודתי, הוא תמיד היה תנודתי, והוא כנראה יישאר תנודתי די הרבה זמן. אם אתה רוצה להשקיע בקריפטוגרפיה, תצטרך ללמוד לחיות עם התנודתיות הזו.  הנפילה של 40% בשבוע שעבר הייתה בהחלט מפחידה עבור המצטרפים החדשים, אך לא ממש חסרת תקדים. משקיעי ביטקוין ארוכי טווח נאלצו לעמוד בהפסדים של יותר מ 80% ארבע פעמים מאז שנת 2010. למעשה, עליית מחירים עם תקופות של ירידות מחירים היא די אופיינית לביטקוין. אם אתה משקיע בביטקוין, עליך לדעת להיות מסוגל לקבל את הפסדי ה"נייר" המפחידים ולהזכיר לעצמך שאתה נמצא בזה לטווח הארוך – כדי להימנע מהפיכתם להפסדים אמיתיים.

המשקיעים המוסדיים עדיין בפנים

כמו שאנחנו אומרים, התנודתיות הגבוהה של הביטקוין אינה סוד. לכן, אם זה היה מדאיג יתר על המידה משקיעים מוסדיים מסוימים, הקריסה של השבוע שעבר הייתה מונעת מהם להשקיע.

אך מתברר שעבור חלק מהם זו הייתה הזדמנות מעניינת לקנות בזול ובהחלט הייתה קבוצה אחת שהבינה את ההזדמנות: קרנות גידור, שעל פי הדיווחים בהחלט לא היססו לרכוש את המטבע. 

לסיכום:

לביטקוין הייתה תקופה קשה לאחרונה, עם הרבה גורמים שונים שתרמו לנפילתו.

שום דבר לא השתנה מיסודו, והמניעים העיקריים של תזת הפרו-ביטקוין נותרו על כנם.

אז אם תרצו להשקיע בפוטנציאל לטווח הארוך של הביטקוין, זה יכול להיות זמן טוב לקנות: מחיר הביטקוין בהנחה משמעותית.

הדרכה על מניות ארביטראז' שאתה חייב להיות חלק ממנה

מה זה ארביטראז? באילו מניות ארביטראז' צריך להשקיע?

  מה אנחנו צופים לסקטור המניות הישראליות בוול סטריט בחצי השני של 2021? 

הצטרפו להדרכה חינמית שבמסגרתה תלמדו איך להשקיע במניות ארביטראז' ובמניות ישראליות באופן כללי.

מומלצים עבורך
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן