+BigShot מופעל להתנתק?

"להיות חמדן כאשר כולם חוששים": ככה אפשר להרוויח מהתנועות החדות בביטקוין מבלי לקנות אף מטבע

שוק הקריפטו שוב מרכז עניין ומשקיעים רבים רוצים להיכנס למשחק. איך אפשר להיות חשוף לתחום בלי לפתוח חשבון בבייננס או בבורסת קריפטו אחרת?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
יד אוחזת בביטקוין מול הבורסה לניירות ערך בניו יורק. צילום: שאטרסטוק
יד אוחזת בביטקוין מול הבורסה לניירות ערך בניו יורק. צילום: שאטרסטוק

תוכן עניינים

הראלי בשוק הקריפטו הגיע לסופו: בדצמבר החלו המטבעות הדיגיטליים בראלי מרשים שהביאו את מלך הקריפטו, הביטקוין (BTC), לשיא כל הזמנים ברמה של מעל 64 אלף דולר ב-14 באפריל. המטבע השני בחשיבות ובשווי שוק, האיתריום (ETH), נסק למחיר שיא של מעל 4,200 דולר ב-12 במאי. שני המטבעות התממשו בחדות בשבועיים האחרונים כשהביטקוין כבר צונח בשלב כלשהו ל-29 אלף דולר והאיתריום למחיר של כ-2,000 דולר. 

מטבעות רבים אחרים ריכזו עניין בשבועות האחרונים כשאת כולם מוביל הדוג'קוין (DOGE), מטבע MEME חסר משמעות, אשר ראה את מחירו מזנק ממחיר של פחות מסנט למחיר שיא של 73 סנט לפני שנחתך אף הוא בחצי בשבועות האחרונים. את רשימת חמשת הגדולים מבחינת חשיבות משלימים הביינאנס קוין (BNB) והקרדאנו (ADA), כשגם הריפל (XRP) ממשיך לשמור על הפופולאריות שלו.

משקיעים חדשים רבים שלא מכירים את התחום מחפשים דרך להיכנס ולעשות רווחים מהירים. לא כולם רוצים לפתוח חשבון בביינאנס, קוינבייס או בורסות קריפטו אחרות. 

לגבי הסנטימנט השלילי בשוק הקריפטו – קשה לקבוע מתי הוא ייפסק ומתי המסכים במדדי המטבעות הווירטואליים ישובו להיות ירוקים. יחד עם זאת, דווקא אחרי הפניקה בשוק ההון שראינו במרץ 2020 חשוב לנו לציין שגם בשוק הקריפטו אפשר וכדאי להסתכל על המצב כעל הזדמנות לבצע רכישות משמעותיות בתחום. ולא סתם אנחנו מצדדים במה שוורן באפט אמר פעם: "אם המשקיעים מעוניינים לתזמן את הכניסה שלהם לשוק המניות, הם צריכים להיות חמדנים רק כאשר כולם חוששים".

הכנו לכם רשימה של כל הדרכים שיאפשרו לכם להנות מהעליות והירידות של הקריפטו מבלי לקנות את המטבעות. 

תעודות סל על מטבעות מובילים

בוול סטריט קיימות ארבע תעודות סל עם חשיפה למטבעות הקריפטו המובילים, שתי תעודות על ביטקוין תעודה אחת על איתריום ותעודה אחת על לייטקוין (LTC). ארבעתן נסחרות בבורסת ה-OTC BB, המשנית לבורסות ניו יורק והנאסד"ק. 

גרייסקייל איתריום טראסט (ETHE)

גרייסקייל נחשבת הקרן המוסדית עם ההחזקות הגדולות ביותר במטבעות הקריפטו הראשיים ותעודת הסל הזאת מספקת חשיפה למטבע האיתריום. התעודה הושקה בספטמבר 2020 ונושקת לשווי שוק של 4.26 מיליארד דולר. בחצי השנה האחרונה נסקה התעודה ב-169% בעוד שהמטבע עצמו זינק ביותר מ-300%, כך שהיחס בין תשואת התעודה לתשואת המטבע אינו אחד לאחד. זה נובע מגידור, עמלות ודמי ניהול שמשלמים המשקיעים על התעודה. אם איתריום זה המטבע בשבילכם, אז ETHE תספק לכם חשיפה למטבע בלי לקנות אותו באופן ישיר.

גרייסקייל לייטקוין טראסט (LTCN)

התעודה השניה מבית גרייסקייל שמספקת חשיפה למטבע שאינו ביטקוין. כנראה שבגרייסקייל צפו את הזינוק בשוק הקריפטו או שסתם התמזל מזלם להשיק תעודה באוגוסט 2020, ממש לפני תחילת הראלי הגדול בשוק. בעולם האמיתי לייטקוין נמצא במקום ה-13 מבחינת שווי שוק אולם הוא אחד ממטבעות הקריפטו הוותיקים והמוכרים ביותר בקרב קהילת משקיעי הקריפטו. ב-10 במאי נשק הלייטקוין לשיא כל הזמנים, 401 דולר, לפני שאיבד יותר ממחצית ערכו במימוש הגדול שחווינו בשבועיים החולפים. התעודה עצמה ניפקה תשואה סולידית של 21% בחצי השנה האחרונה כך שגם כאן אנו לא רואים מתאם ישיר בין תשואת הלייטקוין לתשואת התעודה אבל התנודתיות שלה פחות גבוהה מזה של המטבע.

גרייסקייל ביטקוין טראסט (GBTC)

התעודה הגדולה והמוכרת ביותר של קרן גרייסקייל. היא הושקה בשנת 2015, שנתיים לפני הראלי הגדול הראשון של שוק הקריפטו. בעת השקתה נסחרה התעודה במחיר זניח של חצי דולר. השנה נסקה התעודה למחיר שיא של 55.77 דולר לפני שהתממשה כמו כל שוק הקריפטו. שווי השוק שלה עומד על 8.81 מיליארד דולר ובשנה האחרונה ניפקה למשקיעים תשואה של מעל 184% גם אחרי המימושים. למי שרוצה חשיפה לביטקוין בלי לקנות את המטבע עצמו זהו המכשיר הפיננסי המומלץ ביותר. 

אוספרי ביטקוין טראסט (OBTC)

תעודה קטנה יותר ופחות מוכרת היא זו של אוספרי אשר החלה להיסחר בוול סטריט רק בפברואר. היא טוענת שדמי הניהול שלה, 0.49%, הם הנמוכים ביותר מבין המכשירים הפיננסיים שמשקיעים בביטקוין. היא עוקבת אחרי מדד ה-CMBI ביטקוין ובגדול לא שונה מהותית מהתעודה של גרייסקייל. למי שרוצה לגוון את ההשקעה שלו בביטקוין יכול להיות שזו התעודה בשבילו, למרות שכאן המחזורים נמוכים יותר. גם הצניחה של התעודה היתה גדולה מזו של הביטקוין בשבועות האחרונים. בצד החיובי, דיווחים במדיה גורסים כי בורסת הקריפטו קוינבייס (COIN) שעליה נדבר מיד, נמצאת במגעים לרכישת התעודה הזאת. 

מניות עם חשיפה לשוק הקריפטו

קוינבייס (COIN)

החברה הגדולה והמוכרת ביותר שנסחרת היום בוול סטריט היא קוינבייס (COIN), בורסת הקריפטו והפלטפורמה המוכרת והמכובדת ביותר בקרב משקיעים מוסדיים ופרטיים כאחד. 

קוינבייס מרכזת מגוון פתרונות קריפטו כולל מסחר, ארנק דיגיטלי, שירותי משמורת, שירותי תשלומים בקריפטו ועוד. היא הונפקה לציבור מוקדם יותר השנה וכבר ראתה את מניותיה מאבדות קרוב ל-50% מהשיא התוך שנתי שעמד על 429.54 דולר. קוינבייס לא חשופה ישירות למחירי המטבעות והיא נהנית בעיקר מעמלות כך שלא משנה מה קורה בשוק, עליות או ירידות, כל עוד אנשים קונים, מוכרים או שומרים מטבעות קריפטו בפלטפורמה שלה היא מרוויחה. קוינבייס קיבלה זריקת עידוד משמעותית על ידי קאת'י ווד, מנהלת ההשקעות והבעלים של ARK אינווסט, אשר אספה מניות קוינבייס בשווי מצטבר של מעל מיליארד דולר מאז ההנפקה הראשונה לציבור.

למידע נוסף על קוינבייס 

מיקרו-סטרטג'י (MSTR) 

מיקרו-סטרטג'י היא חברת תוכנה המספקת שירותי אנליזה ופתרונות ניתוח לחברות ועסקים ברחבי העולם. מה הקשר לקריפטו תשאלו? אז זהו, שיש כעת הרבה קשר וזאת מפני שהבעלים של החברה, מייקל סיילור, החליט שביטקוין זה הזהב החדש והחל להצמיד את ההון הנזיל של החברה למטבע הפופולרי ביותר בשוק הקריפטו. 

מאז החלה חגיגת הקניות של סיילור רכשה מיקרו-סטרטג'י קרוב ל-100 אלף מטבעות ביטקוין בשווי מצטבר של 2.25 מיליארד דולר ובמחיר ממוצע של 24.5 אלף דולר. גם אחרי הירידות האחרונות, החברה עדיין מורווחת על הנייר מהשקעתה בביטקוין. בשנה החולפת עלו מניות החברה ב-275% אולם אחרי שנגעה בשיא של 1,315 דולר, התממשו למחיר של 450 דולר. זאת במקביל לירידת ערך הביטקוין עצמו כך שהיום מחיר המניה בעיקר מתכתב עם המטבע הדיגיטלי ופחות עם ביצועיה העסקיים. 

ריוט בלוקצ'יין (RIOT) מרתון דיגיטל (MARA)

שתי החברות הללו פעלו בתחומים שונים לחלוטין לפני שהחליטו לשנות את המיקוד העסקי שלהן ולהקים עסקי כריית מטבעות ביטקוין. שתיהן גייסו כספים ורכשו מכונות כרייה בעשרות מיליוני דולרים ופשוט החלו לכרות ביטקוין כמו שהבנק הפדראלי מדפיס כסף או שחברות כרייה חופרות באדמה במטרה למצוא מתכות יקרות. 

ריוט בלוקצ'יין התחילה את הפעילות לפני הבום הגדול של שנת 2017 ואילו מרתון דיגיטל החלה את דרכה כחברת פטנטים טכנולוגיים לפני שנכנסה לתחום הקריפטו בבום האחרון. בשנה החולפת זינקו מניות MARA ב-2,850 אחוז ואילו מניות RIOT ב-880 אחוזים. מדובר בעליות שערים גדולות אף יותר מאלו של הביטקוין, המטבע היחיד אותן הן כורות. 

למידע נוסף על ריוט בלוקצ'יין 

כנען (CAN)

חברת כנען עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מכונות כריית ביטקוין המתבססות על שבבים בטכנולוגיה בלעדית של החברה. למרות שהיא אינה מספקת חשיפה ישירה למחירי המטבעות הקריפטוגרפיים, המניה מתנהגת בצמוד להתנהגות המטבעות אך בתנודתיות פחותה יחסית. בשנה החולפת עלתה המניה בקרוב ל-100% לפני שהתממשה בחדות עם הקריסה בשוק הקריפטו. למי שמעוניין להיות חשוף לסקטור הכרייה עצמו, כנען זו ההשקעה עבורו.

למידע נוסף על כנען 

חוזים עתידיים על ביטקוין 

אם רכישת מטבעות או מניות פחות מדברת אליכם, בורסות הנגזרים שיקגו מרכנתיל (CME) ו-CBOE מאפשרות רכישה של חוזים עתידיים על הביטקוין. כאן כבר מדובר בעסקאות מסובכות יותר ופחות נגישות למשקיעים ישראלים אולם הן אפשריות. בגדול קונים חוזים עתידיים כמו חוזים על נפט או סחורות אחרות וברגע הפקיעה לא מקבלים את המטבע עצמו אלא את הערך הכספי של החוזה.

למידע נוסף על מסחר בחוזים עתידיים בביטקוין

ואחרי שחשפנו את כל הדרכים להיות חשוף קריפטו בלי לקנות קריפטו נזכיר כי מדובר בשוק תנודתי ביותר שבו העליות/ירידות חדות במיוחד ומשקיעים שאינם משופשפים דיו עלולים להפסיד בו את כל כספם. לכן, לפני שאתם נכנסים להשקעה באחד המכשירים שהזכרנו, מומלץ ללמוד את השוק לעומק, להבין את התנהגות הניירות ולבחון חלופות אסטרטגיות. בהצלחה!

הדרכה חד פעמית שאתה חייב להיות בה

הכנו לכם הדרכה מיוחדת על הצד של וול סטריט בסיפור. ההדרכה תדבר על איך נכסים שנסחרים בוול סטריט מושפעים מרכבת ההרים בשוק הקריפטו.

חברות כרייה • קרנות • ספקיות שבבים ומעבדים • בורסות קריפטו  

כל מה שרצית לדעת על הקשר בין מטבעות וירטואליים לשוק ההון בהדרכה אחת!

מומלצים עבורך
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן