+BigShot מופעל להתנתק?

להשקיע בישראליות בוול סטריט באמצעות תעודות סל

למרות השנה הלוהטת של הישראליות בבורסה הגדולה בעולם שתי תעודות הסל הממוקדות בסקטור הישראלי לא הצליחו לנצח את מדד הבנצ'מרק

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
קאתי ווד
קאתי ווד, מנכל"ית בית ההשקעות ארק שמנהלת תעודת סל המחזיקה ב-78 מניות של חברות ישראליות

תוכן עניינים

שנת התשפ"א הייתה בהחלט שנה פנומנלית לחברות הישראליות הנסחרות בוול סטריט. בין אם מדובר בחברות שביצעו IPO כמו פלייטיקה (PLTK), מאנדיי (MNDY), צים (ZIM), גלובל אי אונליין (GLBE) או ווק-מי (WKME) ובין אם בחברות שהגיעו לוול סטריט באמצעות SPAC כמו טאבולה (TBLA), איירון-סורס (IS) והיפו (HIPO).

בעוד שהתמחורים של חברות ה-IPO נשמרו או עלו בצורה פנומנלית (צים, גלובל אי, מאנדיי), רוב חברות ה-SPAC שנכנסו לשוק חטפו ירידות ערך משמעותיות מיד עם השלמת העסקאות הללו. בכל מקרה בסיום השנה העברית רשומות למסחר בוול סטריט יותר מ-100 חברות ישראליות עם שווי שוק מצרפי של מעל 300 מיליארד דולר. 

בראש הרשימה נמצאת נייס (NICE) עם שווי של 18.6 מיליארד דולר, אחריה מאנדיי עם שווי של 17.77 מיליארד דולר, סנטינל וואן (S) עם שווי של 17.24 מיליארד דולר, צ'קפוינט (CHKP) עם שווי של 16.6 מיליארד דולר וסולאר-אדג' (SEDG) עם שווי של 15.14 מיליארד דולר. שוות אזכור: WIX עם שווי של 12.65 מיליארד דולר, גלובל אי אונליין בשווי של 11.6 מיליארד דולר ופלייטיקה בשווי של 11.05 מיליארד דולר. שימו לב שארבע חברות שהנפיקו רק השנה, פלייטיקה, מאנדיי, גלובל אי וסנטינל וואן שוות יותר מאמדוקס ששווה 9.8 מיליארד דולר.

בתחתית הרשימה מייסייז (MYSZ) בשווי של 17.5 מיליון דולר, סלקט ביוטכנולוג'י (APOP) ששווה 20.2 מיליון דולר וסייב פודס (SVFD) הנושקת לשווי של 22.5 מיליון דולר. 

מי שרוצה להיחשף לחברות הישראליות הנסחרות בוול סטריט יכול לעשות את זה באמצעות שתי תעודות סל ייעודיות.

התעודה מחזיקה ב-78 מניות של חברות ישראליות, גרף IZRL
התעודה מחזיקה ב-78 מניות של חברות ישראליות, גרף IZRL

ARK ישראל חדשנות טכנולוגית (IZRL)

כבוד גדול שקאת'י ווד מנהלת ההשקעות של ARK אינווסט חושבת שהחברות הישראליות שוות תעודה משל עצמן. מדובר באחת התעודות הקטנה של ARK עם נכסים מנוהלים בהיקף של 291.6 מיליון דולר. היא גובה דמי ניהול של 0.49% ובשנה החולפת ניפקה למשקיעים תשואה של 21.44%, ב-5% פחות ממדד בנצ'מרק נאסד"ק 100.

התעודה מחזיקה ב-78 מניות של חברות ישראליות, כולל מניות של חברות הנסחרות בבורסת תל אביב. בין היתר מחזיקה התעודה בפייבר (FVRR), סרגון נטוורקס (CRNT), קורנית דיגיטל (KRNT), גילת לוויינים (GILT), אין-מוד (INMD) – שהייתה אחת המנצחות הגדולות של השנה החולפת, טבע (TEVA), נייס (NICE) וקמטק (CAMT) – עוד מניה שהתפוצצה בחמש השנים האחרונות ובשנה החולפת רשמה תשואה של 165%. החברה הישראלית הגדולה ביותר שנסחרת בתל אביב ונמצאת בתיק של קאת'י ווד הינה מטריקס.  

לפרטים נוספים אודות תעודת הסל IZRL

בלו סטאר טכנולוגיה ישראלית (ITEQ) 

תעודת הסל השנייה שמספקת למשקיע חשיפה לחברות ישראליות מנוהלת על ידי חברת ETF מנג'רס טראסט וגובה דמי ניהול של 0.75%. הנכסים המנוהלים של התעודה עומדים על 208.2 מיליון דולר אבל מחזורי המסחר שלה נמוכים יחסית. בשנה החולפת עשתה התעודה תשואה של 22.14%, גם היא פחות ממדד הנאסד"ק 100 שעשה קרוב ל-27%. 

בשנה החולפת עשתה התעודה תשואה של 22.14%, גרף ITEQ
בשנה החולפת עשתה התעודה תשואה של 22.14%, גרף ITEQ

התעודה מחזיקה ב-66 מניות של חברות ישראליות טכנולוגיות הנסחרות בוול סטריט. בראש הרשימה נמצאת נייס, ואחריה WIX, סולאר-אדג' (SEDG), צ'ק פוינט (CHKP), אמדוקס (DOX), נובוקיור (NVCR), וארוניס (VRNS), סייבר-ארק (CYBR) ופלייטיקה. 

למי שמחפש חשיפה לחוד החנית של הטכנולוגיה הישראלית בוול סטריט, נראה שהתעודה הזו יותר מתאימה. בכל מקרה אחרי שנה פנומנלית כל כך, מוזר לי שהתעודה לא השיגה תשואה טובה לפחות כמו מדד הבנצ'מרק אבל זה יכול להיות עקב העובדה שמפברואר חל מימוש די גדול במניות טכנולוגיה רבות.

למידע נוסף על תעודת הסל ITEQ

מיהם המדדים המובילים בבורסה בת"א?
האם כדאי להחזיק במניית טבע שנסחרת בת"א או טבע של וול סטריט?
איזה סקטורים חמים יש בבורסה המקומית ואיך היא מתבדלת מהבורסה האמריקאית?
הדרכה שכולה תוקדש לשוק ההון הישראלי.
מי שמדבר בהדרכה הוא עדי גראי, יועץ השקעות מורשה ומומחה בשוק ההון הישראלי ואחרי שהצליח לגזור תשואות אדירות בשוק המקומי הוא רוצה לשתף את הידע שלו. לצידו ינחה את המשדר גיא ברנד, מנכ"ל ביג שוט.

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן