+BigShot מופעל להתנתק?

למה אני שורט על הנפט ואיך מרוויחים מזה?

הנפט הגולמי זינק כל הדרך ממחיר וירטואלי של מינוס 20 דולר לשיא של 123 דולר כשהוא טס מעלה על רקע פתיחת הכלכלה העולמית ופריצת המלחמה בין רוסיה לאוקראינה. כשהנפט חוזר להתממש יש כמה דרכים להרוויח מהירידות

שתף כתבה

נפט, אילוסטרציה
נפט, אילוסטרציה

תוכן עניינים

בזמן שהמדדים המובילים משחקים זיג זג כשברקע נבואות הזעם של גורואים מטעם עצמם ורואי שחורות מבטן ומלידה (אנחנו לפני מיתון עולמי, סוף העולם בדרך, הכלכלה בדרך להתרסק, אנשים יקפצו מהגג, נראה פה מחזות שלא נראו מאז 1929) גיליתי שהטריידים הכי מעניינים בשבועות האחרונים הם סווינגים (טריידים לטווחים קצרים של עד חודש) על מחיר הנפט הגולמי ועל מדד הנאסד"ק. 

בזמנו כתבתי כאן שלדעתי מדד הנאסד"ק יגיע חזרה לרמות בהן היה לפני התפרצות הקורונה והראלי הבלתי נתפס ששם את המדדים המובילים במצב בועתי למדי. ואכן, מניות הצמיחה ירדו בקרוב ל-80% מהשיא – תרימו יד אותם סוחרים בקהל שנשרפו במניות כמו FVRR, MNDY, RBLX, AFRM, UPST, U, LMND, S, GLBE ואחרות. כן כן, אני רואה אתכם. הנאסד"ק ירד כל הדרך ל-10,565 נקודות ומאז הוא פוצח בראלי קצר טווח, מושך פנימה משקיעים שמאמינים כי הגענו לתחתית, ואז יורד חזרה  מטה. 

אני עדיין לא סגור על זה שלא נראה את הנאסד"ק יורד מתחת ל-10,000 ולדעתי בתסריט הגרוע מכל הוא יירד כל הדרך ל-7,500 אבל בשביל זה יש את הפדרל ריזרב ואת הטריקים שלו כדי לשמור על השוק מפני התמוטטות.

מכיוון שכדור הבדולח לא נמצא לידי בשעת כתיבת שורות אלו אני אתמקד בסווינגים על הנפט ובדרך שבה ניתן להרוויח אם הזהב השחור ימשיך להתממש. בעבר כתבתי שלדעתי הנפט יגיע חזרה למחיר של 90 דולר וזאת מכמה סיבות: העיקרית שבהן – הממשל האמריקאי פשוט לא יכול להתמודד עם מחירי הדלק הגבוהים במשאבות. בעונת הקיץ צריכת הדלק עולה לשיא שנתי ודלק גבוה משמעותו אסון פוליטי עבור ממשל ביידן. בנוסף, הדולר המתחזק, החששות ממיתון, התפרצות מחודשת של קורונה ועוד מרעין בישין משפיעים לרעה על הסנטימנט סביב הנפט, אותה סחורה שדה פקטו חזרה ממחיר של 0 דולר עם התפרצות הקורונה וטיפסה כל הדרך למחיר של 123 דולר לפני גל הירידות הנוכחי.

עם תחילת הקרבות בין רוסיה לאוקראינה סיפקתי כמה תובנות לגבי איך משחקים את המשבר, אתם מוזמנים לחזור ולקרוא את זה כאן.

אם אתם מאמינים כמוני שהנפט ימשיך להתממש אלו הטריידים שיעזרו לכם להרוויח מהירידות וזאת כמובן בכפוף לניהול סיכונים, קביעת רמת ההפסד מראש ואיפה אתם יוצאים על מנת לקחת רווח. 

פרו שיירס אולטרה שורט נפט גולמי (SCO)

בימים שבהם הנפט צונח בחדות (ע"ע יום שלישי ה-12.7) התעודה הזאת היא המקום בו אתם רוצים להיות כדי ליהנות מתשואה ממונפת פי 2 הפוכה לתשואת הנפט. בחודש החולף הצלחתי לעשות עליה סיבוב יפה של 30% בזמן שהנפט ירד כל הדרך ממחיר של 115 דולר למחיר של 100 דולר. 

לצערי הרב לא הספקתי להיכנס בסיבוב הנוכחי אבל במידה והתנודתיות תימשך, SCO יכולה להיות משחק נהדר לטווחים קצרים. בשנה החולפת, על רקע העלייה החדה במחיר הנפט, צנחה התעודה כל הדרך ממחיר של 112 דולר ל-18 דולר בלבד אבל בשבועות החולפים היא מתאוששת וכבר הגיעה למחיר של יותר מ-28 דולר.

הנפט התאושש שוב והתעודה חזרה למחיר של 23 דולר אבל ביום שלישי היא פתחה כאמור מבערים ונסקה בחדות. SCO משקיעה באופציות וסוואפים על החוזים העתידיים של הנפט הגולמי, מה שמאפשר לה לייצר את התשואה ההפוכה הכפולה על מחיר החוזים העתידיים על הסחורה. התעודה מנהלת נכסים בהיקף של 2 מיליארד דולר וגובה דמי ניהול של  1.35%. מחזור הסחירות היומי עומד על יותר מ-6.5 מיליון מניות כך שאין חשש מהיתקעות עם סחורה.יש לזכור שכמו בכל תעודה ממונפת מדובר בחרב פיפיות ולכן רצוי למגן את השקעתכם בפקודת STOP LOSS וגם להחליט מתי יוצאים עם רווח. 

 

גרף SCO

דירקסיון דובי כפול 2 S&P נפט וגז (DRIP)

אם אתם לא רוצים לסחור ישירות נגד מחיר הנפט למה לא להמר נגד מגזר האנרגיה שבשנה החולפת היה המנצח הגדול בתשואות חיוביות בזמן שכל שאר השוק צנח מטה. 

קחו לדוגמא מניות כמו אוקסידנטל פטרוליום (OXY) שוורן באפט לא מפסיק לקנות בחודשים האחרונים (וכבר הגיע להחזקות של מעל 18% בחברה). בשנה החולפת זינקה המניה ביותר מ-90% וזאת בזמן שמדד ה-S&P 500 איבד מעל 13%. מרתון אויל (MRO)? עלתה ביותר מ-56%. אפאצ'י (APA), אחת המניות שהימרתי עליה בגדול בזמן משבר הקורונה, זינקה כל הדרך ממחיר שפל של 8 דולר למחיר שיא של 51 דולר לפני שהתממשה לאחרונה. 

במידה ומחיר הנפט ימשיך לרדת כפי שאני צופה, גם מניות המגזר צפויות להמשיך ולהתממש. תעודת הסל DRIP מספקת למשקיע ההרפתקן תשואה הפוכה כפולה מתשואת מדד ה-S&P נפט וגז, הכולל את רוב מניות המגזר הבכירות. בשנה החולפת איבדה המניה יותר מ-65% אולם בחודש החולף היא ניפקה תשואה פנומנלית של יותר מ-60%. במחירה הנוכחי, קצת מעל 26 דולר, היא עדיין רחוקה שנות אור משיא של 120 דולר אליו הגיעה עם התפרצות הקורונה ולכן יש לה עדיין הרבה שטח לכבוש במידה ומניות האנרגיה ימשיכו לאבד גובה. 

שורט על תעודת הסל ספיידר סקטור האנרגיה (XLE)

במידה ואינכם רוצים תשואה ממונפת למה לא פשוט להמר נגד תעודת הסל ספיידר סקטור האנרגיה (XLE) באמצעות עסקת שורט פשוטה. בשנה החולפת טיפסה התעודה ביותר מ-30% אולם מאז שנגעה בשיא של 93 דולר היא נמצאת בצניחה חופשית ובבדיקה אחרונה נמצאת סביב מחיר של 68 דולר. עסקת שורט אינה צריכה להיות מסובכת מדי על XLE, שרמת הסחירות שלה גבוהה מאוד. 

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתקשר לברוקר שלכם במידה ואתם לא סוחרים דרך מערכות מתקדמות כמו אינטראקטיב ברוקרס ולהגיד לו שאתם רוצים לעשות שורט על XLE. יש לזכור כי עסקת שורט יכולה להיגמר בהפסד אינסופי שגבוה מ-100% (במידה והתעודה מתחילה לעלות ללא הפסקה) אז יש לתחום גם את עסקת השורט הזאת בזמן ולספק בטחונות מתאימים. אני אישית מעדיף את שתי האופציות הקודמות, גם אם הן מסוכנות יותר על הנייר. במידה ואני מאמין בכיוון מסוים אני מעדיף לנצל את מלוא פוטנציאל הרווח במידה ואני צודק. 

מה שלא תעשו שיהיה בהצלחה. 

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן