+BigShot מופעל להתנתק?

למה לא מדברים על מניות דיבידנד בוויכוח של שוק ההון או נדל"ן?

הוויכוח הידוע בין המשקיעים על איפה עדיף להשקיע - בשוק ההון או בנדל''ן לרוב לא לוקח בחשבון מניות אשר מחלקות דיבידנד ואולי הן שיכולות לתת נוקאאוט בוויכוח.

שתף כתבה

השקעה במניות דיבידנד מאפשרת למשקיע ליהנות מכל העולמות
השקעה במניות דיבידנד מאפשרת למשקיע ליהנות מכל העולמות

תוכן עניינים

השיח הידוע שבין משקיעים לאיפה כדאי להשקיע – שוק ההון או נדל"ן – הוא די חסר תכלית. לשני האפיקים יש יתרונות וחסרונות והמשקיע החכם לרוב יידע לחלק את הסיכון ולהשקיע בשניהם ולהנות מהפירות ששני האפיקים יודעים לייצר. אבל לרוב שמשווים בין האפיקים מדברים מצד הנדל"ן על נכסים בישראל או בחו"ל ומהצד של שוק ההון לרוב הדוגמאות הפופולריות יהיו מניות של חברות מוכרות או מדדים/תעודות סל. אבל למה אף אחד לא מדבר על הפוטנציאל המדהים של השקעה במניות דיבידנד?

אז לפני שנבהיר את ההצהרה, שווה לדון בקצרה ביתרונות והחסרונות של האפיקים השונים. אז היתרונות בכלליות של השקעה בשוק ההון הם שניתן להתחיל להשקיע מסכומים נמוכים מאוד של מאות שקלים ואפילו פחות, התהליך פשוט ומהיר ואפשר לבצע השקעות דרך הנייד תוך מספר רגעים. להבדיל מהאמרה המגוחכת שמדובר בהימורים, שוק ההון הוכיח את עצמו כשוק מאוד יציב שיודע אפילו לייצר תשואה יציבה וסולידית כמו למשל במדדים מסוימים.

אפיק הנדל"ן בישראל ממשיך לטפס ולא נראה כאילו משהו יעצור זאת, ישנה תשואה חודשית יציבה שנכנסת כל חודש ושני יתרונות אלה נותנים למשקיעים את האומץ ואת היכולת למנף את הכסף ולקחת מימון בתנאים אטרקטיביים ובכך להגדיל את סכום ההשקעה בצורה משמעותית ולהנות גם מפירות התשואה וגם מעלה השווי של ההון העצמי. לכן גם שוק ההון וגם נדל"ן, למרות החסרונות שיש להם, שניהם אפיקים טובים להשקעה ומשקיע חכם יידע ליהנות משני העולמות.

אבל מסיבה כלשהי, השקעה במניות של חברות אשר נותנות דיבידנד אינן פופולריות במיוחד בשיח בין משקיעים ישראלים והגיע הזמן להתחיל לתקן את זה. ראשית, חשוב להבין שישנן חברות רבות הנסחרות בבורסה ומחליטות לחלק את הרווחים שהחברה צברה מידי חודש, רבעון או שנה. גובה הדיבידנד הינו כמובן נגזר מגובה שווי ההשקעה. מכיוון שהחברה ציבורית, המידע חשוף לציבור ולמשקיעים. הסיבה שחברות מחלקות דיבידנד הינן כי בעלי המניות רוצים ליהנות מפירות ההשקעה שלהם וזהו גם אמצעי מפתה למשוך איתו משקיעים חדשים.

רוצה להתחיל להשקיע בשוק ההון ולא יודע איך? השאר פרטים ונציג יחזור אליך

השקעה במניות דיבידנד מאפשרת למשקיע ליהנות מכל העולמות, גם השקעה באיזה סכום שרוצים ואפילו מגובה של מאות שקלים, פוטנציאל עלייה בשווי ערך המניה, וכך גם של ההשקעה עצמה וכמובן כפי שהוסבר, תשואה כספית שנכנסת ישירות במזומן לחשבון הבנק או הברוקר בצורה של דיבידנד לפי הזמן שהוגדר מראש. אבל להבדיל מהשקעה בתחום הנדל"ן, השקעה במניית דיבידנד היא בעלת יתרון נוסף.

במידה ואתם לא יודעים, אחוז התשואה משכירות בישראל הינו במגמת ירידה כל הזמן. שווי הדירות עולה בקצב מהיר אבל מצד שני הסכום שנלקח על שכירות לא. לדוגמא, אדם שרכש דירה ב-2014 בבת ים במיליון ש"ח עם הכנסה משכירות של 4,000 שקל כל חודש בעצם ייצרה כמעט 5% תשואה שנתית. כעבור שבע שנים שווי הדירה הגיע כמעט לאזור ה-1.5 מיליון שקלים, אבל גובה השכירות עלה רק ל-4,200 שקל. כלומר, התשואה השנתית הסתכמה בכ-3.3% בלבד. לעומת זאת, כאשר משקיעים במניית דיבידנד שמייצרת 5% אחוז תשואה שנתית סכום למשל של 100 אלף שקל, אז התשואה השנתית היא 5,000 שקל, כאשר שווי ערך המנייה עולה נגיד ל-200 אלף, זהו הסכום שממנו מחושב 5% הדיבידנד כעת, כלומר המשקיע יקבל 10,000 שקל. לכן בהיבט זה, חישוב התשואה ביחס לשווי ההשקעה הינו הרבה יותר טוב ביחס לנדל"ן.

לסיכום, השקעה במניות דיבידנד יכול להיות סגנון ואסטרטגיית השקעה ייחודית בפני עצמה ומשקיעים שמצליחים לצבור הון במניות מסוג זה יכולים להנות גם מעלייה של שווי ההשקעה אך גם מפירות מניבים של הכנסה כספית מידי חודש, רבעון או שנה. לרוב החברות אשר מחלקות דיבידנד הינן חברות עמידות וחזקות שמסוגלות לאפשר חלוקה של רווחים ולא זקוקות לכסף לצמיחה. התשואה הממוצעת שניתן על מניות דיבידנד הינה בין 1%-5% אך ישנן חברות שנותנות משמעותית יותר ורק צריך לאתר אותן, להאמין בהן וכמובן להשקיע.

הדרך לעצמאות כלכלית סלולה למי שרוצה לצעוד בה

את מה שלא לימדו אותנו בבית הספר, בבית או באוניברסיטה

 אפשר ללמוד היום עם קצת השקעה של זמן ופרקטיקה.

 אנחנו מזמינים אותך לסדרת סרטונים מיוחדת בהובלת פרופ' ירון זליכה

 בה נחשוף בפניך ידע מקצועי חשוב וכלים פרקטיים שיאפשרו לך לצמוח כלכלית ולצבור הון משמעותי

מלא את הפרטים בטופס למטה לקבלת גישה מיידית לסדרת הסרטונים בחינם. 

רוצים לקבל פרטים נוספים על תהליך רכישת דירה בפורטוגל וכיצד לקבל כ-80% משכנתא בריבית של 1%? השאירו פרטים ונחזור אליך בהקדם.

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן