fbpx

לפני ארבע שנים, 15 אחוז מכם היו במינוס. וכמה היום?

נתוני הלמ"ס מלמדים אותנו מה קרה בשנת 2016 בחשבונות הבנק שלנו וזה אפילו נשמע מעודד. בתקופת הקורונה, 80 אחוז ממשקי הבית חיים תחת הנטל והאוברדאפט חוגג. איך יוצאים מזה? צפו בסרטון ותבינו איך אפשר להפוך את החיים שלנו לפשוטים יותר

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
חגיגת קניות? סביר להניח שהגדלתם את מסגרת האשראי שלכם

נתון של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מצביע על כך שבשנת 2016, 15 אחוז ממשקי הבית בישראל היו נמצאים כמעט כל חודש באוברדראפט בחשבון הבנק שלהם. בשנת 2020, בצל תקופת משבר הקורונה, 80 אחוז ממשקי הבית נמצאים במצב הזה. רובם מצליחים לשרוד באמצעות הלוואות עתק, משום שאין להם דרך אחרת לכסות את החובות. לחלק גדול מבעלי החובות היה פשוט מזל רע. הקורונה היא הברבור השחור שאף אחד לא ציפה לו.

אבל יש עוד צד למטבע. אנו חיים כיום בעולם של בזבזנות, ראוותנות ותענוגות. כיום, אנשים רבים מבזבזים הרבה יותר כסף מאשר הם באמת מסוגלים להרשות לעצמם. אנחנו רואים את זה כמעט בכל מקום במהלך היום: עגלות הסופר המלאות, הקניונים הגדושים (לא בתקופת הקורונה, כמובן), במסעדות ובתי הקפה, בנתב”ג, בכמות הרכבים היוקרתיים על הכביש, ובימים כתיקונם – גם בהופעות ואירועי תרבות באולמות מלאים עד אפס מקום.

קשה לשפוט את הציבור. בעולם שלנו, במיוחד בעידן של היום, יש שפע של פיתויים. את המושג “חיים רק פעם אחת”, אנחנו כבר מכירים. אלה מאיתנו שיש להם ילדים מוצאים את עצמם בצורך תמידי לגרום להם לחיות ברמת חיים גבוהה (כי הסטנדרטים החברתיים דורשים זאת), כדי שחלילה לא ירגישו בחוסר ביחס לחברים שלהם. ואם זה המצב, אפשר שלא לעבוד קשה על מנת לתת להעניק להם יותר מאשר היה לנו?

דווקא בגלל המצב הזה, השכלה פיננסית היא בעלת ערך עצום. חשוב לנו להמשיך ולחיות ברמה גבוהה מבלי לקרוס כלכלית, לחיות במינוס כמעט תמידי שיפגע באיכות החיים שלנו. כדי שביום בהיר אחד, נמצא את עצמנו מאבדים הכל ונלחמים לשרוד. כל זה, כאמור, יכול להימנע בעזרת התנהלות פיננסית נכונה.

מהי השכלה פיננסית, אתם שואלים? ובכן, השכלה או חינוך פיננסי, היא צבירת ידע לא פורמלי בכל התחומים הרלוונטים: ניהול ומעקב כספי, התייעלות כלכלית, השקעות באפיקים שונים וממון.

חגיגת קניות? סביר להניח שהגדלתם את מסגרת האשראי שלכם

הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי (OECD) מגדיר חינוך פיננסי כ”תהליך שבאמצעותו צרכנים או משקיעים פיננסיים משפרים את הבנתם במוצרים פיננסיים. וכך, באמצעות מידע, הוראות ועצות – מפתחים כישורים וביטחון המקנים להם מודעות גבוהה יותר לסיכונים והזדמנויות פיננסיות. הכישורים מאפשרים להם לבצע בחירות מושכלות וצעדים אפקטיביים, המשפרים את התנהלותם בתחום הפיננסי”.

אז אם ננסה לפשט את זה למילה אחת, היא תהיה המונח מודעות: מודעות להוצאות שלנו, מודעות להכנסות שלנו, מודעות לתהליכים שקורים סביבנו ומשפיעים על כלכלת הבית, מודעות לאלטרנטיבות בחיים ומודעות לאפיקי השקעות שיכולים לבנות עתיד יותר יציב ובטוח.

מודעות, הבנתם נכון, מתחילה מלמידה ומידע.

את הידע נוכל לספק לך. הלמידה, היא עניין שצריך לבוא ממך.

אני מזמין אותך להמשיך לעקוב אחרינו, כאן בפורטל ביג שוט (היי, גם ערוץ ה-VOD שלנו פעיל!), ולקבל עוד המון ידע והשכלה פיננסית שיעזרו לך לרכוש את המודעות. זאת שחייב כל אדם לעצמו.

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן