+BigShot מופעל להתנתק?

מה גורם לעלייה הדרמטית בכמות הפניות ללימודי נדל"ן בחודשים האחרונים?

עליית מחירי הדיור ב-10% בשנה האחרונה גרמה לעלייה דרמטית בכמות התלמידים שמנסים להיכנס לתחום הנדל"ן היוקרתי. האם קורסים באלפי שקלים הם הדרך הטובה ביותר או שאולי יש גם דרכים יותר זולות?

שתף כתבה

תוכן עניינים

כבר שנים רבות שתחום הנדל"ן נחשב לאחד התחומים היוקרתיים ביותר בעולם ובישראל בפרט. כבר בתור ילדים אנחנו לומדים להכיר את הסטריאוטיפ שמי שאבא שלו קבלן שבונה בתים, כנראה עשיר מאד. אז הסטיגמה הזאת אמנם לא בהכרח נכונה בישראל ובכל זאת, למי שאינו מתעסק ומכיר את התחום, נראה מהצד שמדובר באחד התחומים הרווחים ביותר שקיימים כי הרי מחירי הנדל"ן נמדדים במליוני שקלים ובישראל קצב העלייה שלהם ממשיך לעלות בקצב מסחרר. כ-9.9 אחוז בשנת 2021. 

לא כל הנוצץ זהב. במדינת ישראל יזמי נדל"ן אמנם כן יכולים בפוטנציאל עדיין לעשות רווחים שנמדדים במאות מיליונים שקל לפרויקט. אבל באותו מטבע, מהצד השני יכולים להפסיד את הסכומים האלה. שם המשחק להצלחה הוא ידע וניסיון. ניתן לראות את התופעה הזאת באה לידי ביטוי למשל בעולם התמ"א 38 שמשך אליו הרבה יזמים חדשים שהחליטו להיכנס לתחום רק בגלל שמדובר בנדל"ן וישנו פוטנציאל של רווחיות אך אותם אנשים הגיעו ללא ידע וניסיון בתחום וחלק לא מבוטל מהם הגיעו לפשיטת רגל והפרויקט נעצר באמצע.

אז איך לומדים ונכנסים אל התחום היוקרתי הזה בתור משקיעים או יזמים? בגדול יש שתי אופציות טובות. הראשונה הינה לנסות ולהתחיל לעבוד כשכיר בחברה יזמית וקבלנית טובה ולא משנה באיזה תפקיד או גובה שכר, העיקר להיכנס למקום שכבר עובד ויכול לספק לכם המון ידע ונסיון בתהליכים וכיצד עובד התחום. תנסו להסתכל על זה בצורה הזו, היום לימודים באוניברסיטה ומכללות עולים לא מעט כסף ולא ממש אפשר לעבוד במקביל, במקום זאת כניסה לחברה נותנת לך את כל הידע והניסיון שצריך ואפילו משלמים לך על לקבל את זה, אז האמת היא שעדיף לעבוד 3 שנים בחברה כזו  מאשר לרכוש תואר תיאורטי ולא להכניס כסף באותו זמן.

האופציה השנייה, גם טובה ובמיוחד למי שמתלבט אם התחום בכלל מתאים לו, הינה לקחת קורס מקצועי בתחום שיתן לו הבנה כיצד התחום באמת עובד לאלו סוגי יזמות והשקעות קיימים כדי שידע היכן ירצה להשתלב במידה ויחליט לעסוק בתחום. במקרה הכי גרוע נשרפו לו מספר חודשים וכמה אלפים בודדים. אופציה זאת יכולה גם להשתדרג למי שמסוגל ויש לו טיפה יותר משמעת עצמית באמצעות רכישת ספר עיוני בתחום הנדל"ן. כך יוכל ללמוד את התחום בעלות של כמה עשרות שקלים בלבד ולקרוא את כל תכנים אשר מלמדים בקורסים תוך מספר ימים בודדים. 

זה ברור שבקורס מקבלים הרבה ידע וטיפים חשובים מהמרצה אשר מעשיר את השיעור בסיפורים ודוגמאות רבות נוספות, וכמובן ישנה אינטראקציה של שאלות תשובות שיכולה לשפר את חווית הלמידה. אבל מה יכול להיות יותר פשוט וטוב להתחיל תהליך למידה והתעניינות בתחום מסוים מלרכוש ספר בעלות נמוכה ולהתחיל לצבור ידע בקצב שלכם.

לסיכום, תחום הנדל"ן הינו אחד התחומים היוקרתיים והמפתים ביותר להיכנס אליהם ובחלק גדול מהמקרים אכן משתלם מאד להיכנס אליו. השאלה שתקבע אם אכן ניתן להרוויח המון או להפסיד לרוב נובעת מהידע וההבנה של התחום ולכן לרכוש ידע הינו שלב קריטי עבור כל משקיע או יזם בתחילת דרכו ששוקל להיכנס לתחום.

הכותב הוא הבעלים של משרד תכנון, יזמות והשקעות בנדל"ן ומחבר הספר 'פרקטיקה בנדל"ן.

רוצים לקבל פרטים נוספים על תהליך רכישת דירה בפורטוגל וכיצד לקבל כ-80% משכנתא בריבית של 1%? השאירו פרטים ונחזור אליך בהקדם.

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן