+BigShot מופעל להתנתק?

מה האנליסטים צופים ל-2022?

כמו חוזי עתידות גם האנליסטים מסתכלים בכדור הבדולח ומנסים לנחש את העתיד. האם התחזיות שלהם לשנת 2022 צפויות להתממש?

שתף כתבה

אנליסט סוקר מניות בוול סטריט
אנליסט סוקר מניות בוול סטריט

תוכן עניינים

בשבוע שעבר תהיתי האם הגיע הזמן לאסור כניסת חברות תרופות ללא מוצר מסחרי לבורסה, כשבסוף הטור סיפרתי על ביונד-ווקס (BVXV), אשר שיחררה הודעה חיובית לבורסה שכל מטרתה הייתה להקפיץ את מחיר המניה ולאפשר לה לגייס הון.  

בדיוק כפי שצפיתי, ביום שני הודיעה ביונד-ווקס כי תגייס 9 מיליון דולר בהון חדש שידלל את בעלי המניות הקיימים. ההודעה מחקה את כל עליות השערים החדות שנרשמו במניה בעת פרסום ההודעה "החיובית" הראשונית בנוגע לכוונת החברה לפתח טיפולי קורונה מתקדמים תוך שיתוף פעולה עם שני מוסדות מחקר גרמניים. עד שביונד-ווקס תקדם את המוצרים הללו למשהו מסחרי דה-פקטו אנחנו צפויים להצמיח שערות לבנות. אבל קדימה ביונד-ווקס, תפתיעי אותנו. תפרקי אותנו מהסקפטיות השמורה למשקיעים ותיקים שמכירים את חוקי המשחק.

חברה נוספת שעשתה הרבה רעש במסחר בוול סטריט ובוודאי תנצל אף היא את המומנטום על מנת לגייס הון נוסף היא מיקרובוט מדיקל (MBOT), עוד חברה ישראלית שנמצאת בשלב הטרום מסחרי של חייה. מיקרובוט מדיקל הודיעה כי תשתף פעולה עם חברת סטרייקר (SYK) בפיתוח טכנולוגיה רובוטית מתקדמת לביצוע ניתוחים נוירו-וסקולרים. מניות החברה נסקו ב-65% אחרי ההודעה, אבל אני מבטיח לכם שמדובר בקפיצה חד פעמית והמניה תמחק את העלייה הזאת בטווח של שבוע, אולי שבועיים. השמש זרחה, החיטה צמחה והשוחט שחט. מה שהיה הוא שיהיה.

בנימה חיובית יותר אני שמח לבשר לכם שהתפרצות הקורונה הנוכחית לא משפיעה על הבורסה אלא רק על האדם הפשוט שמוצא את עצמו תחת חוקי גסטפו נוקשים בכל מדינות העולם. לא משנה שהאומיקרון נמצא  כוריאנט הקורונה הידידותי ביותר לסביבה, אינו גורם לאשפוזים כלל בקרב המחוסנים ובעצם פועל כוירוס שפעת סטנדרטי. טיפה חום. טיפה עקצוצים. לא משהו שצריך להישמר מפניו, אבל הרשויות ימשיכו לסגור, להגביל ולבלבל את המוח לכולנו. תנו לכולם להידבק כבר. זו הדרך היחידה לעצור את המגיפה המטופשת הזאת. 

אז מה אומרים האנליסטים לקראת 2022?

אז למי שמנסה לחזות את העתיד בבורסה הגדולה בעולם שיבושם לו. אני חקרתי בימים האחרונים מספר סקירות של אנליסטים המסקרים את וול סטריט ולפניכם ריכוז תמציתי של אלו שמצאו חן בעיני.

בגדול אין לי מושג במאקרו או במיקרו וכל מה שאני יודע נובע מזה שאני חי ונושם את וול סטריט במשך 25 שנים. סביבת ריבית, אינפלציה, מתיחות בין סין לארה"ב, האטום האיראני, הסכסוך בין רוסיה לאוקראינה, הסכסוך בין ישראל לפלסטינים וההתחממות הגלובלית הם כולם גורמים "מאיימים" על הבורסה. מבחינתי הכל קשקוש. הדבר היחיד שמעניין זה מה קורפורייט אמריקה עושה מבחינת ביצועים פיננסיים ואיזה סקטורים עשויים להיות הכוכבים של השנה הקרובה.

ב-MKM פרטנרס בוחרים מספר מניות עבור 2022 והרי הן לפניכן:

רויאל דאץ' של (RDS-A) – ענקית הנפט ההולנדית הממלכתית המשיכה את ההתאוששות המרשימה שלה ממחירי השפל של תחילת ימי הקורונה והשלימו עלייה של 22% בשנה החולפת. תוסיפו לזה דיבידנד שנתי עם תשואה של 4.4% והרי לכם יופי של החזר למשקיעים. ב-MKM חוזרים על המלצת קנייה למניה עם מחיר יעד של 78 דולר, המשקף אפסייד יפה מאוד על מחיר המניה הנוכחי. האנליסטים מצפים שהמעבר של החברה לאנרגיה ירוקה כמו אנרגיית רוח וסולאר וכן המשך התפוקה המרשימה שלה בתחום ה-LNG והנפט הגולמי ימשיכו לספק תזרים מזומנים חזק ותשואה יפה לבעלי המניות. 

התאוששות מרשימה. מניית רויאל דאץ' של
התאוששות מרשימה. מניית רויאל דאץ' של

ארץ' קפיטל גרופ (ACGL) – למרות שמניות חברת הביטוח וביטוחי המשנה נמצאות בשיא של 52 שבועות, האנליסטים של MKM מזהים אפסייד נוסף במניה ומעניקים לה מחיר יעד של 50 דולר. למרות שהמניה רשמה עלייה של מעל 100% משפל ימי הקורונה, ב-MKM עדיין מאמינים בה. נו, שוין.

אובר גרופ (UBER) – אובר אולי מפסידה ארגזים של כסף במשך שנים ארוכות, אבל האנליסטים ממשיכים להאמין בה לטווח הרחוק ומשוכנעים שבסופו של דבר, החברה תמצא את הדרך להתאזן ולייצר רווחים ארוכי טווח. בשנה החולפת הניבה אובר תשואה שלילית של קרוב ל-20% עבור בעלי המניות שלה (לעומת עליות של מעל 20% במדדי הבנצ'מארק S&P 500 ונאסד"ק 100) אבל ב-MKM מצמידים מחיר יעד של 62 דולר ותחזית חיובית. קדימה בואו נראה מה יהיה

שמות נוספים ברשימה של MKM כוללים את סטארבקס (SBUX), זינגה (ZNGA), קאפרי הולדינגס (CPRI) ודלתא איירליינס (DAL) שאותה אני אוהב וחושב שעם חזרת העולם לשגרה, מדובר בחברת התעופה הממוצבת בצורה הטובה ביותר לספק החזר נאה למשקיעים הסבלנים.

סייבר, סייבר, סייבר – מי ברשימה המובילה?

בחברת המחקר וודבוש מאמינים שלמרות עליות חדות ברוב מניות חברות הסייבר בשנים האחרונות, עוד לא הצלחנו לגרד את קצה הקרחון. המשך המתיחות בין סין לארה"ב, השימוש שעושה צפון קוריאה בהאקרים, השימוש שעושה רוסיה במתכנתים ומשתמשים פיקטיביים על מנת להטות תוצאות בחירות והמשך ההתקפות המסיביות על תשתיות, מאגרי נתונים וגופי ממשל בידי טרוריסטים דיגיטליים, צפויות להמשיך לתדלק את עליות השערים במגזר הסייבר. בוודבוש מעריכים כי ההוצאות על פתרונות סייבר בענן צפויות לצמוח ב-300 מיליארד דולר בשנים הקרובות וזאת גם בעקבות תמיכת ממשל ביידן בחברות סייבר ובהגנה על "התשתיות הביטחוניות" של ארה"ב מפני מפגעים דיגיטליים. 

אלו המניות המועדפות על וודבוש:

זיסקיילר (ZS) – אחת המניות המרשימות ביותר בשנת 2021 עם תשואה של מעל 55%, זיסקיילר הפכה להיות המניה הלוהטת של חמש השנים האחרונות מאז הנפקתה הראשונה לציבור בשנת 2018. ממחיר של 30 דולר למחיר שיא של 376 דולר בקצת יותר משלוש שנים, מדובר בתשואות פנומנליות. כמו תמיד במקרה של מניות צמיחה וטכנולוגיה מתקדמות, השאלה היא מה יקרה כשזיסקיילר תפספס פעם אחת את התחזיות. האם נראה קריסה של 40% ו-50% ביום אחד כפי שראינו מחברות אחרות בתחומים משיקים?

תשואה של למעלה מ-55% ב-2021. מניית זיסקלייר
תשואה של למעלה מ-55% ב-2021. מניית זיסקלייר

סייבר-ארק (CYBR) – החברה הישראלית אמנם העניקה תשואה מינורית של קצת יותר מ-6% בשנת 2021 אבל בחמש השנים האחרונות נסקה CYBR ביותר מ-270% ובוודבוש מאמינים כי השנה הקרובה צפויה להיות אטרקטיבית מאוד למשקיעי סייבר-ארק. לצערי הרב, עם מכפיל של 350 פלוס על הרווח המנייתי הצפוי בשנה הקרובה אני פחות מסכים עם החבר'ה של וודבוש. 

וארוניס סיסטמס (VRNS) -עוד חברה ישראלית שוודבוש מסמן (למרות שהיא ממוקמת בניו יורק דה פאקטו) היא וארוניס. גם היא אכזבה משמעותית השנה עם תשואה שלילית של 13% אבל בחמש שנים העניקה וארוניס למשקיעים שלה תשואה מרשימה של מעל 470% כך שאי אפשר להיות משקיעים חמוצים במקרה שלה. עם מכפיל של 450 על הרווח המנייתי הצפוי השנה הייתי מוכן להמר שלמרות האמונה של וודבוש, גם וארוניס נמצאת בתחום המסוכן של מימוש חד במידה ולא תעמוד בציפיות. 

מניות נוספות שנמצאות ברשימת הסייבר המומלצת של וודבוש כוללות את פאלו אלטו נטוורקס (PANW), פורטינט (FTNT), סיילפוינט (SAIL) וטיינבל (TENB). 

חברות תוכנה ימשיכו לככב גם בשנה הקרובה

בחברת המחקר וולף ריסרץ' מעדיפים להתמקד בתחום התוכנה ומאמינים כי הוא צפוי להמשיך לזרוח גם בשנת 2022 וזאת למרות החשש מירידות שערים שעלולות לנבוע מהסטת כספי משקיעים לחברות ערך לעומת חברות צמיחה.

בוולף מאמינים במניות קראוד-סטרייק (CRWD), אינפורמטיקה (INFA), נו-ביפור (KNBE), זום-אינפו טכנולוג'יז (ZI) וסיילספורס.קום (CRM)

יתרה מכך, בוולף מהמרים כי סיילספורס.קום תבצע את הרכישה הגדולה ביותר שלה אי פעם ותשלם 50 מיליארד דולר עבור חברת התוכנה אוקטה (OKTA). במידה והעסקה הזו תצא לפועל מדובר בעסקה גרנדיוזית לעומת הרכישה האחרונה של סיילספורס, רכישת סלאק תמורת כ-28 מיליארד דולר.  

אוקטה נסחרת בשווי שוק של מעל 35 מיליארד דולר, כך שמדובר באפסייד פוטנציאלי מאוד מעניין. אם בא לכם לבדוק את התזה של וולף, OKTA יכולה להיות כיוון השקעה מעניין. מניות החברה היו תנודתיות מאוד בשנת 2021 וסיימו אותה עם נזק של 16% למשקיעים. במידה ו-2022 תהיה טובה עבור החברה גם המניה צפויה לראות עליות שערים יפות.

מה שיפה בכל התחזיות, שכמו המלצות הימורים, לכולנו יש זיכרון קצר. שימרו את הטור הזה ב-BOOKMARKS שלכם ובואו נפתח אותו שוב מחדש ב-31.12.2022 כדי לראות האם להבטחות הללו היה כיסוי. בכל מקרה ממליץ להתנהל בזהירות ולעשות את המחקר העצמאי שלכם. שנה טובה לכולם!

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן