מחסור בשבבים? ענקית המגזר עדיין ניפצה את התחזיות

מיקרון טכנולוג'י טיפסה אחרי פרסום התוצאות לרבעון השני. 15 מיליון חיסוני קורונה של ג'ונסון וג'ונסון נזרקו לפח על רקע טעות אנוש. מניות חברות תרופות שונות כיכבו אחרי הסגירה לאור שלל דיווחים. בזמן שישנתם: כל מה שחשוב לדעת לפני פתיחת המסחר בניו יורק

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
סנג'אי מהרוטרה מנכ"ל מיקרון טכנולוג'י עם הנשיא לשעבר קרטר
סנג'אי מהרוטרה מנכ"ל מיקרון טכנולוג'י עם הנשיא לשעבר קרטר

תוכן עניינים

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את מסחר יום רביעי במגמה מעורבת כשמדד הנאסד"ק התאושש סוף סוף אחרי דשדוש מתמשך וסגר מעל 13,240 נקודות לראשונה השבוע. עם סיום המסחר, מדד הדאו ג'ונס איבד 0.26%, ה-S&P 500 ירד ב-0.36% ומדד הנאסד"ק סיים בעלייה יפה של 1.54% אחרי שכבר נגע ב-13,325 נקודות במהלך המסחר. הנפט הגולמי ירד ב-1.97% לרמה של 59.36 דולר לחבית והזהב התאושש אחרי יומיים של ירידות והוסיף 1.36% לערכו כדי לסגור במחיר של 1,708.9 דולר לאונקיה. 

ביידן אישר תוכנית תמריצים על סך 2 טריליון דולרים

המגמה החיובית בסך הכול נרשמה אחרי שהנשיא ביידן הציג את תוכנית התמרוץ בהיקף של 2 טריליון דולר, במטרה להחזיר את הכלכלה לצמיחה מואצת ולייצר מאות אלפי עבודות לאמריקאים. כחלק מהתוכנית מבקש ביידן להשקיע כ-50 מיליארד דולר במיזמים של מחקר, פיתוח וייצור שבבים על רקע המחסור שנוצר מאז התפרצות הקורונה.

בתזמון מושלם לנושא הבוער, ענקית שבבי הזכרון מיקרון טכנולוג'י (MU) פרסמה תוצאות כספיות אחרי הסגירה. מיקרון רשמה רווח של 98 סנט למניה ברבעון השני, ב-3 סנט מעל התחזיות. ההכנסות זינקו ב-30% לרמה של 6.24 מיליארד דולר, ב-30 מיליון דולר מעל התחזיות. תזרים המזומנים התפעולי של החברה הסתכם ב-3.06 מיליארד דולר. מיקרון ציינה כי ההכנסות משבבי DRAM תרמו ל-71% מההכנסות וזאת למרות הלחץ בשרשרת ההפצה. בשנה כולה צופה מיקרון כי הצמיחה בהכנסות מ-DRAM ו-NAND תהיה נמוכה מהתחזיות.

רכישה נוספת בענף השבבים

במקביל דווח כי מיקרון והמתחרה הגדולה שלה ווסטרן דיגיטל (WDC) שוקלות להגיש הצעות רכש מתחרות עבור יצרנית השבבים היפנית קיוקסיה, שיכולה להגיע לכ-30 מיליארד דולר. קיוקסיה תכננה לבצע הנפקה ראשונה לציבור אולם ביטלה אותה בעקבות התפרצות הקורונה. מניות שתי יצרניות השבבים זינקו אחרי הסגירה בתגובה לפרסום. 

ה-'ניו יורק טיימס' דיווח כי טעות אנוש במהלך ייצור חיסוני הקורונה של ג'ונסון וג'ונסון (JNJ) במפעל הייצור של אמרג'נט ביו-סולושונס (EBS) בבולטימור הביאה להשמדה של 15 מיליון חיסוני קורונה. עובדים במפעל, שמייצר גם את חיסון הקורונה של אסטרה-זנקה (AZN), ערבבו בטעות מרכיבים משני החיסונים השונים. ה-FDA פתח בחקירה רשמית הקשורה לאירוע.  

קוואנטום-סקייפ זינקה בתום המסחר אחרי שהודיעה שעמדה באבני הדרך שלה

מניית מפתחת הסוללות החשמליות לרכבים קוואנטום-סקייפ (QS) זינקה אחרי הסגירה וזאת אחרי שחשפה כי עמדה באבני הדרך הטכניות אשר היוו תנאי להשקעה נוספת מצד ענקית הרכב פולקסווגן (VLKAF), בהיקף של 100 מיליון דולר. פולקסווגן בחנה את הפיתוח האחרון של סוללת הסוליד-סטייט של קוואנטום-סקייפ במעבדות החברה בגרמניה. החברה צפויה לקבל את ההשקעה עד ה-14 במאי. 

מניות החברות אינטווק (IVAC) ומיקרויז'ן (MVIS) נסקו בחדות בשעה האחרונה של המסחר וזאת אחרי שנודע כי מיקרוסופט (MSFT) חתמה על הסכם בהיקף של 22 מיליארד דולר עם הצבא האמריקאי. מיקרוסופט תספק לצבא את קסדות המציאות הרבודה והוירטואלית הולו-לנס על פני תקופה של עשר שנים. היקף החוזה צפוי להגיע ל-22 מיליארד דולר ושתי החברות יספקו למיקרוסופט רכיבים שונים עבור המוצר. 

מניית חברת התרופות ביו-אקסל תרפיוטיקס (BTAI) צנחה אחרי הסגירה וזאת אחרי שפרסמה תוצאות מניסוי קליני שלב IB/2 במוצר התרופתי BXCL501, המיועד לטיפול בנגמלים מאופיאטים. למרות שהמוצר עמד בנקודת היעד הבטיחותית לניסוי נרשמה תדירות גבוהה מהצפוי של אירועים חריגים בקרב הנוטלים את המוצר במינון של 240 מ"ג. 

עוד חברת תרופות ראתה את מניותיה קורסות אחרי הסגירה: חברת התרופות הקטנה אזור-RX ביופארמה (AZRX) דיווחה על כישלון בניסוי קליני שלב ביניים במוצר התרופתי MS1819 המיועד לטיפול במחלת הנשימה הכרונית סיסטיק פיברוזיס. החברה ציינה כי המוצר לא עמד בנקודת היעד המרכזית בניסוי. 

בצד החיובי, מניית פורטרס ביוטק (FBIO) טיפסה אחרי שפרסמה תוצאות מעודדות לשנת הכספים 2020. פורטרס רשמה הפסד של 40 סנט למניה, ב-34 סנט טוב מצפי האנליסטים לתקופה. ההכנסות זינקו ב-25% והסתכמו ב-45.6 מיליון דולר, ב-1.54 מיליון מעל התחזית. המניה עלתה ביותר מ-3% בתגובה לפרסום. 

מניית חברת התרופות סונומה פרמסוטיקלס (SNOA) זינקה בקרוב ל-20% אחרי הסגירה וזאת אחרי שהודיעה כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם EMC פארמה. האחרונה תקבל את זכויות הניהול, השיווק וההפצה של תרופות הדרמטולוגיה ומחלות העיניים של סונומה בארה"ב. המהלך יאפשר לסונומה לחתוך משמעותית את הוצאותיה על כוח מכירה ישיר ולקבל תמלוגים מ-EMC בתקופת ההסכם. 

יצרנית הרכב החשמלי התלת גלגלי ארקימוטו פספסה את התחזיות

יצרנית הרכב החשמלי התלת גלגלי ארקימוטו (FUV) פרסמה תוצאות כספיות עבור שנת הכספים שהסתיימה, בה רשמה הפסד של 63 סנט למניה, ב-8 סנט גרוע מהתחזית. ההכנסות הסתכמו ב-2.18 מיליון דולר, ב-0.84 מיליון מתחת לתחזית. במהלך השנה ייצרה החברה 117 רכבים ומסרה 97 מהם ללקוחות. נכון לסוף השנה היו לחברה הזמנות עבור 4,717 רכבים. מניית ארקימוטו צנחה אחרי הפרסום. 

חברת כריית הביטקוין ריוט בלוקצ'יין (RIOT) פרסמה את תוצאותיה לשנת הכספים 2020, בה רשמה הפסד של 30 סנט למניה, ב-21 סנט טוב מהתחזיות. ההכנסות עלו ב-79% לרמה של 12 מיליון דולר, ב-1.6 מיליון דולר מעל התחזית. בסוף התקופה היו לחברה מטבעות דיגיטליים ומזומן בהיקף של 235 מיליון דולר. זאת לעומת 11.3 מיליון דולר בלבד בסוף 2019.

אז האם להשקיע 1,000 דולר בריוט? 

אין ספק שריוט מסקרנת ויהיה מעניין להמשיך לעקוב אחריה, אבל צוות הסוחרים של ביג שוט מאמין שיש אלטרנטיבות טובות יותר להשקעה בשוק ההון. בחודש האחרון ניסחנו שורה של מניות, תעודות סל ומוצרים פיננסיים נוספים שאנחנו מאמינים שיכולים להסב תשואה גדולה מאוד.

מומלצים עבורך
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן