+BigShot מופעל להתנתק?

מי הן חמשת המובילות במדד הנאסד"ק לשנת 2021

השווקים בשיאים חדשים ואלה הן חמש המנצחות הראויות לציון

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
מפת חום, מדד הנסדאק 100 מפולח עפי שווי שוק וביצועים שנתיים מקור Tradingview
מפת חום, מדד הנסדאק 100 מפולח עפי שווי שוק וביצועים שנתיים מקור Tradingview

תוכן עניינים

שנת 2021 הייתה בבחינת התאוששות חיובית של שוק המניות. לאחר שהמדדים התרסקו במרץ, ניכרת עליה עיקבית חזרה מעלה על רקע תמריצים חסרי תקדים מהממשל הפדרלי והפדרל ריזרב שהזרימו כמויות אדירות של כספים לשווקי המניות.

בשבוע שעבר, הפד הכריז באופן צפוי על תוכניתו להתחיל לצמצם את רכישות האג"ח החודשיות שלו. הוא ציין שיעשה זאת תוך סבלנות רבה בכל הקשור להעלאת הריבית בהמשך, מה ששלח את השווקים גבוה לעבר שיאים חדשים. משקיעים סוברים שהיות ובפעם הקודמת בו הפד החליט על צמצום, לקח יותר משנה עד שהוא העלה את הריבית כנראה שזה מה שהולך לקרות גם הפעם.

על הרקע הנ"ל, ניתן להבחין שמניות הביג טק, ויצרניות השבבים דחפו את ה-S&P 500 והנאסד"ק לשיאים חדשים. חלקן מככבות גם ברשימת המובילות במדד הנסדא"ק המוצגת בכתבה זו, כגון: אינבידיה, מודרנה ואטלסיין השייכות לתחום הטכנולוגיה: שבבים, בריאות ושירותים בהתאמה.

יש לציין שאסופה זו מבוססת על ביצועי המניות מבחינת מחירן בלבד.

NVDA אנבידיה מכוונת לדור הבא של האינטרנט: יישומי מטא-וורס

Nvidia עוסקת בפיתוח, יצור ושיווק מעבדים, שבבים וכרטיסים למגוון ישומי מולטימדיה. היא נמצאת במקום הראשון ברשימה נחשקת זו במיוחד כי יצרנית השבבים הזו עושה גלים עם הטכנולוגיה שלה ליצור יישומי Metaverse ארגוניים. מדובר בפלטפורמה מקוונת המאפשרת ליוצרים לשתף פעולה בזמן אמת תוך שימוש בסימולציות מדויקות פיזית ובעיבודי תלת מימד. החברה מתארת אותה כפלטפורמה לחיבור עולמות תלת מימד ביקום וירטואלי משותף. Nvidia היא אחת מכמה חברות טכנולוגיה גדולות שמדברות על המטא-וורס כעל הדור הבא של האינטרנט. חברות נוספות המציגות את המטא-וורס כוללות את מיקרוסופט (MSFT) ומטא פלטפורמות (FB), לשעבר פייסבוק.

מניית Nvidia השתנה משיעור של 127 דולר למניה למחיר של 297 דולר. זה מהווה עלייה של 127% מתחילת שנת 2021 ועד היום, ה-7 בנובמבר 2021.

NVDA גרף יומי, עלייה של 130% מקור: TradingView
NVDA גרף יומי, עלייה של 130% מקור: TradingView

מודרנה MRNA עדיין במאבק על מקומה בתחום פיתוח חיסון לקוביד 19

עוסקת במחקר ופיתוח של תרופות וחיסונים המבוססים על RNA לשימוש בתחומים טיפוליים שונים ואחת המובילות במירוץ אחר חיסון יעיל ומועיל לוירוס קוביד 19.

למרות שמניית Moderna ספגה לאחרונה מכות בשל אינספור אתגרים העומדים בפני החיסון שלה נגד הווירוס, היא עדיין ממוקמת בין המובילות לשנה זו נכון להיום וניצבת בדירוג השני ברשימה זו של המניות המובילות לשנה זו.

כאמור, הדינמיקה סביב פיתוח חיסונים לוירוס מציב את החברות העוסקות בתחום זה על קרקע לא יציבה. לאחרונה, מינהל המזון והתרופות אמר כי יידרש ליותר זמן כדי לבדוק את החיסון של  מודרנה בבני נוער. בנוסף על כך, החברה צמצמה את תחזית המכירות והמשלוחים שלה. ולבסוף, פייזר (PFE) חשפה נתונים חדשים המראים כי גלולת הקוביד שלה צמצמה את האשפוזים ואת מקרי המוות ב-89% במחקר על חולים לא מאושפזים, לא מחוסנים בדרגה קלה עד בינונית.

ובכל זאת, מניית מודרנה נעה מעלה ב-128% במהלך שנת 2021 מחודש ינואר ועד היום, מה שמכניס אותה לרשימת המובילות במדד הנסדא"ק מבחינת ביצועי מחיר. חברת מגזר הבריאות הצליחה לקטוף הישג זה כשמחיר המניה שלה טיפס מ-107.47 דולר ליחידה למחיר של קרוב ל-500  דולר למניה בין חודשי ינואר ועד אוגוסט 2021, המהווה עליה של כ360% עצומים. אלא שמשיא זה, החלו מכירות של המניה ומחיקה של 50% מהעלייה האמורה עד לסגירה של המניה בשער של 236 דולר. תנועה זו מותירה אותה כאמור בשורה התחתונה, עם עליה של 128% מתחילת השנה נכון ל-7 בנובמבר 2021.

MRNA גרף יומי, עלייה של 127% מקור: TradingView
MRNA גרף יומי, עלייה של 127% מקור: TradingView

אטלסיאן TEAM

בין המניות המובילות ניצבת Atlassian Corporation Plc (TEAM), חברת אחזקות המציעה מגוון מוצרים לשיתוף פעולה של צוותים. נראה שהמעבר של אטלסיאן למנויים מבוססי ענן פועל בצורה חלקה. חברת התוכנה האוסטרלית לניהול פרויקטים היכתה את ההערכות של וול סטריט לאחרונה עם עליה של 34% משנה לשנה לצד רשימת לקוחות שהתרחבה ב-30%.

החברה ראתה שינוי במחיר המניה שלה מרמה של 224 דולר למניה במהלך השנה הקודמת בסוף דצמבר למחיר של 440 דולר למניה נכון ל-7 בנובמבר 2021. זה מהווה שינוי של 98.8 אחוזים מרשימים.

TEAM גרף יומי, עלייה של 98.8% מקור: TradingView
TEAM גרף יומי, עלייה של 98.8% מקור: TradingView

אפלייד מטריאלס AMAT מבוקשת בתחום אספקת שבבים

את המקום הרביעי ברשימה הנחשקת כבשה חברת Applied Materials Inc (AMAT) בשל היותה מבוקשת מאד בתחום אספקת שבבים.

חברת אפלייד מספקת ציוד לייצור שבבים לבתי יציקה של מוליכים למחצה ותעשיות הקשורות לכך ברחבי בעולם.  היא ראתה עלייה חדה בביקוש למוצרים שלה מאז שנה שעברה וזאת על רקע התיאבון העולמי הגובר לשבבים. הכנסותיה ברבעון השלישי של הכספים 2021 זינקו ב-41% משנה לשנה, בעוד שהרווחים המתואמים זינקו ב-79% מהתקופה המקבילה אשתקד ל-1.90 דולר למניה.

חשוב מכך, אפלייד מטיריאלס  אמורה להיות מסוגלת לשמור על הצמיחה האדירה הזו בשנים הקרובות. שכן קיימת הערכה שהביקוש למוליכים למחצה צפוי לעלות משמעותית, והכנסות התעשייה צפויות להגיע ללא פחות מ-1 טריליון דולר עד 2030. הצפי הוא שהביקוש הגואה לשבבי 5G יהיה אחד מעמודי התווך של צמיחת תעשיית המוליכים למחצה.

מאז תחילת שנת 2021, מניית אפלייד עלתה ב-78.9 אחוזים, בהתבסס על מחיר הסגירה של השנה הקודמת של 86.87 דולר למניה ומחיר שעומד כרגע על 153 דולר למניה. במהלך תקופה זו עלה שווי השוק של החברה מ-78.91 מיליארד דולר ל-140 מיליארד דולר בקירוב.

AMAT גרף יומי, עלייה של 78.9% מקור: TradingView
AMAT גרף יומי, עלייה של 78.9% מקור: TradingView

טסלה מוטורס TSLA מצטרפת למועדון הטריליון

טסלה, הנמצאת תחת תת-המגזר התעשייתי של ייצור רכב, מדורגת רביעית ברשימה נחשקת זו.

לאחר תנועה מרשימה בשנת 2020 במהלכה מניית יצרנית הרכבים החשמליים זינקה ב-740%, שנת 2021 חיבקה אותה במידה מספקת המכניסה אותה לרשימה מיוחסת זו.

אך אנו מדברים על שנת 2021- המניה שלה עלתה ב-75.6% נוספים עד כה ב-2021, ויצרה 566 מיליארד דולר נוספים בשווי כמעט אותו סכום כמו ב-2020.

מאז תחילת שנת 2021, מניית טסלה מוטורס הצליחה להיכנס למועדון הטריליון לאחר שעלתה ממחיר של 705.6 דולר בחודש ינואר מוקדם השנה למחיר של 1,222 דולר למניה, נכון ל-7 בנובמבר 2021. במהלך התקופה האמורה עלה שווי השוק של החברה מ-668.91 מיליארד דולר ל-1.227 טריליון.

TSLA גרף יומי, עלייה של 75.6% מקור TradingView
TSLA גרף יומי, עלייה של 75.6% מקור: TradingView

רשימה זו מהווה סקירה אינפורמטיבית בלבד ומטרתה לתת זרקור על חמשת המניות אשר הפגינו את הביצועים הטובים ביותר במדד הנסדא"ק בהתבסס על מחיר המניה בלבד נכון לתאריך ה-7 בנובמבר. יש לציין שעקב תנודתיות גבוהה במניות, תמונת מצב זו בהחלט יכולה להשתנות בפרק זמן דיי קצר, ולכן אם חשוב לכם סטטוס עדכני של המניות המובילות ביותר במדד הנסדא"ק, יש לעקוב מידי שבוע אחר ביצוען לצד נתונים נוספים ולהתעדכן עפ"י הצורך.

לסיום, אין בכתוב כל המלצה לפעולה כלשהי. תמיד עליך לעשות מחקר נוסף מעמיק משלך על מנת להגיע להחלטות מושכלות ומבוססות.

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן