+BigShot מופעל להתנתק?

מניה במחיר רצפה: מי מוכן להסתכן בקנייה של OTRK?

אחרי קריסה של 90% בשנה, מניות חברת ה-Telehealth און-טראק נסחרות במחיר שפל של 52 שבועות. האם יש פה הזדמנות או שמדובר בגופה?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
מניה במחיר רצפה: מי מוכן להסתכן בקנייה של OTRK?
מניה במחיר רצפה: מי מוכן להסתכן בקנייה של OTRK?

תוכן עניינים

מכירים את הקלישאה NO GUTS NO GLORY? כל בן אדם שסיכן את הביצים שלו על משהו והצליח יספר לכם את המשפט הזה בגאווה גדולה. מה שהוא לא סיפר לכם כמובן זה על כל הפעמים שבהם ההימורים הספקולנטיים לא עבדו. אני שייך לזן אחר, אלו שמודים בכישלונות שלהם בחזקת מודה ועוזב ירוחם. 

לפני כמה חודשים ביקש ממני חבר לנהל עבורו תיק מניות ספקולטיבי והתוצאות היו, איך נאמר, לא ממש נעימות. בתקופה של שלושה חודשים התיק צנח ב-25% וההימורים הוירטואוזיים הסתיימו במפח נפש גדול לאותו משקיע, וגם עבורי כמובן, כמי שלקח את הסיכונים הללו. 

כשמשקיעים במניות ספקולטיביות צריך לנהל סיכונים בצורה יעילה ולזכור שמדובר בחרב פיפיות. במקרה הנוכחי ניהול הסיכונים שלי לקה בחוסר רב ואחת המכות הקשות שספג התיק הייתה במניות סלקט-קווט (SLQT), חברה נהדרת בעיני שפשוט ספגה את החרב בבטן בצורה אכזרית וצנחה בצורה לא פרופורציונלית לביצועים שלה. למרות שביצעתי שם דאבל דאון במחיר הרצפה וזה הצליח להחזיר חלק מההפסד, הנזק הפסיכולוגי בנוגע ליכולות ההצלחה היה מהותי. אבל זה מה יש ובחלק גדול מההימורים הספקולנטים נקבל בראש. לכן צריך לזכור למגן באופציות או בפקודות STOP LOSS (שבמקרה הנוכחי פעלו לרעתי בצורה שקשה להסביר) כאשר נכנסים לפוזיציות וכמובן להקציב סכום קטן מאוד יחסית להון שלכם בכניסות.

ביום ראשון כתבתי כאן על הבועה במניות באקט (BKKT) וראו זה פלא, האוויר החל לצאת ממנה אתמול במה שהיה מימוש מתבקש של 15% אחרי טיסה של יותר מ-350% בשבוע שעבר. האם מדובר במימוש זמני או בתחילת מגמת ההתרסקות? לקוראי כדור הבדולח הפתרונות. 

בטור זה אני רוצה לסקור מניה שיכולה להיות הימור משתלם מאוד למשקיעים סבלניים אשר מוכנים להמר על נכס במחיר רצפה וזאת במטרה לראות תשואות יפות על השקעתם בטווח הארוך. וכשאני מדבר על טווח ארוך אני מדבר על תקופה של חמש שנים לפחות, לא יומיים, לא שבועיים ולא שנתיים. חמש שנים שבהם ניתן לשוק לעשות את שלו וכמו שלקח אותה למטה, להחזיר אותה מעלה. פה כדאי להשתמש בפקודת STOP LOSS על מנת להחליט מראש כמה אנחנו מוכנים להפסיד בפוזיציה או שנשים סכום קטן ונקווה שהוא יצמח פי כמה בשנים הקרובות (או שנאבד את כולו). שתי הדרכים סבבה בעיני. 

און-טראק (OTRK) – קריסה של 86% מתחילת השנה

און-טראק מספקת שירותי Telehealth (מילת באז חדשה שאין לי מושג אם יש לה תרגום עברי הולם) אשר מחברים בין רופאים, ספקי ביטוחי בריאות ומטופלים באמצעים וירטואלים מתקדמים. פלטפורמת החברה מספקת שירות Predict-Recommend-Engage, בו היא צופה איזה מטופלים הסובלים ממחלה כרונית יוכלו לשפר את מצבם באמצעות טיפול התנהגותי (בדומה ל-CBT), ממליצה על איזה אפיקי טיפול כדאי לקחת ומאתגרת את המטופלים לקחת חלק פעיל בטיפול שישפר את מצבם. רוב המטופלים בפלטפורמה סובלים ממצבים כמו סוכרת, לחץ דם, בעיות לב ומערכת כלי הדם ו-COPD (מחלת ריאות ונשימה כרונית). 

בפברואר השנה נסחרו מניות החברה בשיא כל הזמנים קרוב ל-100 דולר. נכון לכתיבת שורות אלו נסחרת המניה במחיר של פחות מ-10 דולר אחרי קריסה מפוארת של 90% מרמת השיא ו-86% מתחילת השנה. 

און-טראק "יורדת מהפסים": קריסה של 86% מתחילת השנה.
און-טראק "יורדת מהפסים": קריסה של 86% מתחילת השנה.

כבר בחודש מרץ החלה המניה להתממש בצורה חריפה ובאוגוסט הודיעה החברה כי אחת הלקוחות הגדולות שלה החליטה להפסיק ולהשתמש בשירות. החברה היתה אמורה לשלם 90 מיליון דולר על פני תקופה של שלוש שנים וכבר שילמה מתוך הסכום הזה 42 מיליון דולר, כך שאובדן ההכנסות לאון-טראק הסתכם ב-48 מיליון דולר. וול סטריט טבחה במניה כמו שהיא יודעת לעשות כשמדובר בהודעות שליליות שכאלה ושלחה אותה למחיר שפל של 52 שבועות, ברמה של 8.62 דולר וזאת לפני התאוששות של 10% אשר נרשמה במניה רק אמש. 

אחסוך לכם כניסה למספרים, מכפילים וסיפורים. ברמת המחיר הזאת ובשפל שהיא נמצאת אני מרגיש שיש לנו כאן מצב קלאסי של NO GUTS NO GLORY. אני כבר שמתי את הכסף איפה שהפה שלי נמצא, או במקרה הזה איפה שהטקסט שלי נכתב והתחלתי לצבור מניות ברמת מחיר של 10.5 דולר, כי אף פעם אי אפשר לתפוס את המחיר המינימלי/מקסימלי ביותר של הנייר.

בזכות העובדה שהטכנולוגיה של און-טראק מעניינת, המוצר שלה בהחלט משפר את מצבם של המטופלים, אובדן הלקוח כבר מגולם במחיר המניה ותחזית החברה לשנים הקרובות, וכמובן מרכיב ה-M&A שתמיד נכנס לתמונה במקרים כאלה (ורוכשת אפשרית יכולה להיות חברת טלדוק, TDOC), אני חושב שמרכיב הסיכון-סיכוי כאן בהחלט נוטה לטובת הסיכוי. במקרה הכי גרוע? זרקנו אלפיים דולר לפח, או כמו שאומרים החבר'ה: מה יש בזה? מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן