יצרנית השבבים הזאת רחוקה ב-25% מהשיא. זאת הסיבה

עוד חברת שבבים ראתה את מניותיה מתרסקות במסחר ביום שישי. בדקנו האם התגובה לתוצאות הרבעוניות הייתה מוגזמת

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
מטה סיירוס לוג'יק
מטה סיירוס לוג'יק

תוכן עניינים

בשבוע שעבר רשמתי על חברת אמקור טכנולוג'י (AMKR) שראתה את מניותיה מגיבות בצורה קשה לתוצאות הרבעוניות אחרי שנחתכו ב-12%. אמקור המשיכה לרדת גם בשלושת ימי המסחר שאחרי פרסום הטור ונראה שמצאה סוג של תמיכה במחיר של 20 דולר למניה. המניה כרגע בתיק המעקב שלי ואני ממשיך לבחון האם המשבר בשוק השבבים ממשיך להיות חמור כמו שמספרים לנו או משהו זמני שצפוי לעבור ככל שיותר כלכלות ייפתחו אחרי סיום משבר הקורונה. 

ביום שישי הצטרפה סיירוס לוג'יק (CRUS), עוד חברה בתחום השבבים, למצעד המניות המאכזבות. סיירוס דיווחה אחרי הסגירה ביום חמישי בערב וביום שישי התרסקה המניה בלמעלה מ-13.7%, למחיר סגירה של 74.41 דולר. במחיר זה רחוקה המניה ביותר מ-25% ממחיר שיא של 103.25 דולר אשר נרשם בינואר 2021. בעשר השנים האחרונות הניבה המניה תשואה יפה של 106%, ממוצע שנתי של 10.6% אבל זה עדיין פחות מתשואה של מעל 219% שרשם מדד הבנצ'מארק נאסד"ק 100 בתקופה הזאת.

סיירוס לוג'יק בחודש האחרון
סיירוס לוג'יק בחודש האחרון

מה גרם לירידה במחיר המניה? 

סיירוס לוג'יק עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק שבבי בקרת אודיו ומעגלים משולבים בטכנולוגיה מעורבת. הלקוחה הגדולה ביותר שלה היא אפל (AAPL), כשהמוצרים של סיירוס מותקנים במכשירי האיי-פאד והאיי-מאק ובעבר היו גם חלק ממארזי השבבים של האייפון. התלות הגדולה באפל מסכנת את העתיד של סיירוס במידה ולא תצליח להגדיל את היקף הלקוחות וההיצע בתחומים נוספים. מעבר לזה סיירוס תלויה בספקיות ייצור מצד שלישי מכיוון שאין לה מפעלים בבעלותה (מה שנקרא fabless company). בזמן של בעיות בשרשרת ההפצה החברה נפגעת מכך שיצרניות מייצרות עבורה מלאות בעבודה עבור לקוחות אחרים ולכן היא נפגעת מכך.

ברבעון שבו רוב החברות הטכנולוגיות הפציצו במספרים מרשימים סיירוס לוג'יק פספסה את תחזית האנליסטים לרבעון הרביעי. היא רשמה רווח של 66 סנט למניה, ב-5 סנט מתחת לתחזיות. ההכנסות עלו ב-5% והסתכמו ב-293.5 מיליון דולר, ב-8.9 מיליון מתחת לתחזית. בנוסף, וכאן נכנס החלק שאותו המשקיעים והאנליסטים לא ממש אוהבים, התחזית לרבעון הראשון של 2021 עומדת על הכנסות של 240-280 מיליון דולר, כשנקודת האמצע – 260 מיליון דולר, נמוכה משמעותית מתחזית האנליסטים להכנסות של 282.73 מיליון דולר. 

יחד עם הצניחה במניות סיירוס נרשמה גם ירידה במניות של ספקיות נוספות של אפל, כולל סקייוורקס סולושנס (SWKS), לומנטום (LITE), סי-טיים (SITM) וקורבו (QRVO). 

למידע נוסף על סיירוס לוג'יק מאתר החברה

תעודת הסל QQQ בחמש השנים האחרונות

מה עושים עם זה עכשיו?

באופנהיימר פרסמו סקירה מייד אחרי פרסום התוצאות של סיירוס והצניחה היומית. הם מציינים כי התחזית הפושרת לרבעון הראשון עומדת בד בבד עם העונתיות החלשה בצורה נורמלית ורואים חזרה לצמיחה במחצית השנייה של 2021. בצד השלילי, התלות הגדולה באפל שציינתי קודם לכן ממשיכה להוות סכנה לסיירוס לוג'יק, וזאת על פי אופנהיימר שממשיך להצמיד המלצת נייטראלי למניה. 

גם בבית ההשקעות קוואן התפלאו על הפספוס וזאת בהתחשב בתוצאות החזקות של אפל, אולם גם שם מאמינים בתחזית הצמיחה של החברה והמניה בטווח הארוך. בקוואן לא ממש התייחסו לתלות הגדולה של סיירוס לוג'יק באפל ואם למדנו משהו מכך שחברת הפתוח משקיעה כספים עצומים ביכולת פיתוח שבבים IN HOUSE, כל הספקיות של אפל צריכות להיות מודאגות מהתלות בחברה.

אם בוחנים את ביצועי סיירוס לוג'יק לעומת מדדי הבנצ'מארק היא פיגרה אחריהם בכל פרמטר. הצמיחה היפה במחיר המניה הגיעה משלהי 2018, אז נסחרה במחיר של 32 דולר ועד לשיא כל הזמנים כאמור, 103.25 דולר בינואר 2021. כשהיא רחוקה 25% מהשיא, עם תלות גדולה באפל ועם שוק שנמצא ברמות שיא כל הזמנים נראה לי שהסיכון גדול מהסיכוי במקרה של סיירוס לוג'יק. אני ממשיך להתבונן מהצד למרות שהוספתי אותה לתיק המעקב שלי. 

ואגב MVIS, שגם עליה כתבתי והזהרתי מהסכנה הגדולה שכרוכה בהשקעה במניה, התרסקה בחדות אף היא בשבוע שעבר אחרי שרשמה הכנסות זניחות של חצי מיליון דולר ברבעון החולף. מעניין אם החוליגנים יטיסו אותה שוב מעלה השבוע או שהיא תחזור בסוף למחיר שבו היא צריכה להיסחר: 0 עגול. 

מומלצים עבורך
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן