+BigShot מופעל להתנתק?

המומחים שלנו בוחרים: 10 המניות הכי מעניינות להשקעה בתקופה הקרובה

צוות המומחים והסוחרים של ביג-שוט מסמן את המניות שכדאי לעקוב אחריהן ברבעון השני של 2021

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
10 מניות להחזקה ברבעון הקרוב. צילום: שאטרסטוק
10 מניות להחזקה ברבעון הקרוב. צילום: שאטרסטוק

תוכן עניינים

הרבעון הראשון של שנת 2021 נכנס לספרים והמגמה הבולטת שזיהינו הייתה שובם של המשקיעים למניות ערך ונטישת מניות הצמיחה שהטיסו את מדד הנאסד"ק לתשואות מרשימות ב-2020. עם סיום הרבעון, מדד ה-S&P 500 טיפס ב-5.8%, מדד הדאו ג'ונס זינק ב-7.8% ואילו הנאסד"ק טיפס ב-2.8%, בעיקר על רקע תצוגה מרשימה ביום המסחר האחרון לרבעון.

הסקטור שהביא את התשואה הגדולה ביותר במהלך הרבעון הוא תחום התשתיות שטיפס ב-10%, כשאחריו חברות התעשייה עם עלייה של 9%, מוצרי צריכה בסיסיים עם עלייה של 8.5% וחומרי גלם עם עלייה של 8%, זאת כפי שנמדד על פי תעודות הסל שעוקבות אחרי הסקטורים הללו.

תופעה נוספת שהייתה בולטת במהלך הרבעון היא כמות המיזוגים והרכישות. חברות ציבוריות השקיעו כ-435 מיליארד דולר ברכישת חברות פרטיות במהלך הרבעון, זינוק של 86% לעומת הרבעון הראשון של 2020. סך העסקאות הכולל בצפון אמריקה הסתכם ב-644 מיליארד דולר. 

ואחרי שהרבעון הזה הסתיים צוות ביג-שוט מסמן את 10 המניות/תעודות סל שכדאי לשים אליהם לב ברבעון הקרוב.

דיק'ס ספורטינג גודס (DKS) | עמיר רובשטיין – סמנכ"ל מסחר 

חברת דיק'ס ספורטינג גודס הינה רשת חנויות לציוד ובגדי ספורט, בעלת חנויות פיזיות, שולטת במותגים מקומיים, ולא מעט אתרי מסחר אלקטרוני. החברה מראה צמיחה רבעונית במכירות של 20%, בעלת יחסים פיננסים מצויינים, מכפיל רווח עתידי של 15, תשואה שנתית של מעל ל 25% על ההון העצמי ובנוסף מחלקת דיבידנד עם תשואה שנתית של כ-2%. הרשת יודעת להפוך לקוחות חדשים רבים לקונים קבועים תוך שמירה על לקוחות קיימים על ידי גישה רב ערוצית משופרת ושימוש מתקדם בנתונים. מניית החברה עלתה בקרוב ל-14% מאז פרסום הדוח הכספי בתחילת מרץ.

אטסי (ETSY)

נכון לסוף 2020 התגאתה אטסי ב-4.4 מיליון מוכרים פעילים ובכמעט 82 מיליון קונים פעילים. המספרים הללו הניבו כ-10.3 מיליארד דולר במכירות סחורות גולמיות, עלייה של 106.7% לעומת השנה שעברה. החברה ציינה במצגת משקיעים כי "בסקר שנערך בקרב רוכשי אטסי 88% הסכימו כי לאטסי יש פריטים שלא תוכלו למצוא בשום מקום אחר". אטסי בנתה שוק מקוון עם יתרון תחרותי מוצק. 

מנתונים עדכניים של החברה עולה כי לא רק שהיא מגדילה את מספר הקונים שלה, אלא שהיקף הרכישה לקונה הולך וגדל. לחברה פוטנציאל צמיחה בגלל התרחבות בינלאומית, כשלאחרונה החלה לפעול בהודו. בשנה שעברה, היא קנתה את שוק המוזיקה Reverb. לבסוף, המודל העסקי הקל של החברה הוא יתרון גדול נוסף, מכיוון שצמיחתה אינה דורשת הרבה חנויות פיזיות – במקום זאת היא רק גובה עמלה מהמוכרים.

החברה היא חברת צמיחה מרוויחה, בעלת גידול שנתי במכירות של מעל ל-120% וצפויה להגדיל את הרווח למניה ב-30% בשנים הקרובות. 

ג'אביל סירקט (JBL) | פז טוכמן – מנהל חדר המסחר

אז לא. זו לא חברת הרמקולים, אלא חברה המתמחה בתחום פתרונות בשירותי ייצור ברחבי העולם. החברה בבסיסה עובדת בתחום הטכנולוגי ומייצרת פתרונות טכנולוגיים מגוונים עבור לקוחות ממגוון סוגים. מדובר בחברה ותיקה ויציבה אולם בשנה האחרונה הביאה את עצמה לידי ביטוי כשהעולם גילה את יכולת הפרודוקטיבית המרשימה שלה. 

המטרה העיקרית שלה למצוא את החולשות העיקריות בתחום עבודת בני האנוש ולהחליפן בפתרון טכנולוגי כזה או אחר. בנוסף, בפן הטכני אם מסתכלים על הגרף היומי נראה לחלוטין תחילת מגמה צידית המשקפת התכנסות לטובת פריצה. במידה והשוק יילך איתנו, הכניסה לעסקה יכולה להתבצע ממש בימים הקרובים.

פייפאל (PYPL)

כולם מכירים את פייפאל, אבל כחלק מהתעצמות תחום מטבעות הקריפטו, אחת מהחברות המובילות בעולם בתחום הסליקה ואבטחת הסליקה פייפאל יוצאת בהשקה ראשונית של תשלום במטבעות. כרגע המטבעות המובילים יהיו ברשימה אך העתיד ורוד גם לשאר המטבעות. החברה זוכה לצמיחה מדהימה בכל תחום גידול הלקוחות שלה וכניסה לתחום המטבעות יכול לתת לה את האופציה לפרוץ כל תקרה אפשרית. פייפאל מגדילה באופן עקבי את כמות הלקוחות, ההכנסות והרווחיות השנתית.

פייפאל מגדילה באופן עקבי את כמות הלקוחות, ההכנסות והרווחיות השנתית. פז טוכמן
פייפאל מגדילה באופן עקבי את כמות הלקוחות, ההכנסות והרווחיות השנתית. פז טוכמן

אילן טננבאום – חדר מסחר 

בתנאי השוק הנוכחים אני מעדיף את מניות הערך על פני מניות הצמיחה\חלום ושתי המניות שבחרתי מייצגות קצת מהטוב של שני העולמות. 

נקסט-ארה אנרג'י (NEE)

כשאני מסתכל קדימה לעבר ענפי הצמיחה של העתיד, אנרגיה ירוקה הוא בהחלט אחד מהם. כך או כך נצטרך עוד ועוד אנרגיה בכדי להזיז עולם שממשיך להתפתח, ובשילוב עם העלייה במודעות הטרנד הירוק התחום יכול לצמוח משמעותית. נקסט-ארה אנרגי היא חברת תשתיות החשמל הגדולה ביותר בצפון אמריקה במונחים של שווי שוק. בהיותה כזאת, החברה הרוויחה מעל ל-3 מיליארד דולר בשנה האחרונה. בהסתכלות על הגרף השבועי אנחנו רואים כמה חזקים הקונים בתמונה, כאשר הם ניצלו כל "דיפ" בכדי לאסוף עוד סחורה. את מרבית המניות בחברה מחזיקים גופים גדולים במיוחד (קבוצת ואנגארד כ-8.5% ובלאקרוק של לארי פינק האגדי כ-5%). המוסדיים האלה ידועים בהחזקות שלהם לטווח ארוך ואני הייתי שמח להיות חלק מהכיוון הכללי שלהם.

מיקרוסופט (MSFT)

בהמשך להתמקדות בחברות חזקות ויציבות אני רוצה להמליץ על הגדולה מכולן בעיני: ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט. החברה שבתחילת דרכה הייתה ממוקדת במערכות הפעלה למחשבים ותוכנות נלוות היא היום מפלצת רבת זרועות. עם יותר מ-150 אלף עובדים ברחבי העולם ורווחים בשנה החולפת בהיקף מרשים של כ-51 מיליארד דולר, מיקרוסופט שמה לעצמה מטרות חשובות. היא מעוניינת להיות שחקנית מרכזית גם בתחום המציאות המדומה (VR) וגם בתחום הגיימינג, שניים מהתחומים הכי חמים לדעתי לשנים הקרובות. עם הפיתוח של משקפי ה-"הולולנס 2" וטכנולוגיית ה-MASH למציאות רבודה, מיקרוסופט שואפת לשלוט בשוק ה-VR שצפוי לגלגל מיליארדי דולרים בשנים הקרובות.

מיקרוסופט מעוניינת להיות שחקנית מרכזית גם בתחום המציאות המדומה וגם בתחום הגיימינג. סאטיה נדאלה, מנכ"ל מיקרוסופט

פירסט-אנרג'י (FE) | יוסי כהן, עיתונאי שוק ההון +BigShot

אני מאמין שהרבעון הקרוב יראה דשדוש זוחל בשוק וזאת מכיוון שאנחנו שוב שוברים או קרובים לרמות שיא במדדים המובילים. ואם אני חושב שהמדדים ימשיכו לזחול ימינה ושמאלה ולא יתנו אפסייד, אני מעדיף לקחת מניות דפנסיביות שיתנו לי הגנה בתנאי שוק כאלה. אחד הסקטורים היציבים והבטוחים ביותר להשקעה בוול סטריט הוא סקטור התשתיות: ענקיות שמספקות חשמל, גז או מים. בתקופת שפל או גאות התושבים ממשיכים לצרוך אנרגיה ומים. אחת החברות ששמתי עליה עין זו חברת החשמל פירסט-אנרג'י וזאת אחרי שהמיליארדר קרל אייקהן חשף כי רכש מניות של החברה בקרוב למיליארד דולר וימנה שני נציגים שלו בדירקטוריון. מניית החברה צנחה בסוף יולי לאור שערוריה שהיתה מעורבת בה באוהיו ואייקהן שמריח דם מקילומטרים יודע לזהות חברות שלא מתנהלות בצורה טובה או מוערכות בחוסר. אני אוהב להיכנס עם משקיעים אקטיבים כמו אייקהן וגם אם המניה תדשדש במהלך הרבעון היא מחלקת דיבידנד עם תשואה שנתית של 4.5%. 

דירקסיון S&P ביוטכנולוגיה דובי כפול 3 (LABD)

דעתי בנוגע לשווי המנופח של מניות חברות החיסונים פורסמה כבר לא מעט ברחבי האקו-סיסטם של ביג-שוט. אני סבור שברבעון הנוכחי, בו יחלו להתפרסם המספרים האמיתיים של חיסוני הקורונה שנמכרו והמספרים שלהם מתורגמים להכנסות יגיעו גם המימושים הכואבים. אני רוצה להיות שם כשזה קורה עם תעודה שמספקת תשואה הפוכה (שורט) פי שלוש מתשואת המדד הביוטכנולוגיה של S&P. התעודה הזו נמחצה למוות בשנים האחרונות אבל אני לא מתעסק בעבר כי אם בעתיד. מתחילת פברואר התעודה כמעט הכפילה את ערכה (משפל של 12.3 דולר למחיר של מעל 25 דולר בסוף מרץ ומעל 20 דולר נכון לכתיבת שורות אלו). אני רק אציין שתעודות פי שלוש מסוכנות מאוד להשקעה כי הן יכולות לנפק הפסדים כבדים אבל אם אני מאמין שהמגזר יתממש ברבעון הנוכחי אני מעדיף לקחת כמה שיותר מהבחירה שלי. 

צ'ארג'-פוינט (CHPT)  טווח קצר-בינוני | נתנאל שלו, סוחר בביג שוט

החברה מקימה תשתיות ועמדות הטענה לרכבים חשמליים. הנשיא ביידן רוצה לקדם תכנית של כמעט 2 מיליארד דולר נוספים בתחום התשתיות, אם התוכנית שלו תעבור זה יהיה קטליסט משמעותי לצמיחת החברה.

נאנו-X אימג'ינג (NNOX) 

נאנו-X אימג'ינג היא חברה ישראלית שרוצה לעשות מהפכה בתחום הדימות-רנטגן. היא קיבלה לאחרונה את אישור ה-FDA עבור המכשיר המסחרי הראשון שלה. יש לה עוד דרך לעשות אבל פוטנציאל גדול מאוד. עלות מכשיר רנטגן היום הוא בהיקף של כמיליון דולר ונאנו-X מתכוונת להציע מכשירים בסכום זעום של 10,000 דולר. מטרת החברה הינה לאפשר גישה לאבחונים מוקדמים באמצעות דימות דיגיטלית. באזורים רבים בעולם אין את הגישה הנוחה לבדיקות רנטגן בגלל תורים ארוכים וביטוחי בריאות יקרים. המכשירים שלה לא רק זולים אלא גם מפחיתי קרינה שנפלטת מהמכשירים הרגילים. נאנו-X צפויה לקבל אישורים נוספים במהלך השנה והפוך לחברה מסחרית עם מסירת המכשירים הראשונים ללקוחות. 

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן