fbpx

מתאוששת: רשות התעופה החזירה את מטוסי הבואינג. המניה “השתוללה”

עכשיו זה רשמי: אחרי 20 חודשים של הקפאה, רשות התעופה הפדרלית אישרה את מטוסי ה-737 שקורקעו והוריד את מפלס הלחץ בקרב מי שפיתח תקוות בהשקעה בשוק ההון בתחום חברות התעופה (נסיקה של 40 אחוז בחודש האחרון). וגם: אחרי הודעת מודרנה, פייזר טוענת כי הניסוי בחיסון הציג יעילות גבוהה יותר
גם הוא נוסק. מטוס ה-737 ממריא מאוסטרליה (Photo by Timothy Werner on Unsplash)

השקעה בשוק ההון מצריכה לעתים סבלנות רבה. עבור משקיעי בואינג, שחוו חוסר ודאות בתקופת הקורונה, הגיע בשורה טובה. אחרי תקופה ארוכה של ספקולציות, עכשיו זה רשמי: רשות התעופה הפדרלית בארה”ב אישרה לחברת התעופה בואינג להחזיר את מטוסי ה-737 שלה לפעילות. האישור ניתן פחות משנתיים מאז קורקעו.

בואינג 737, למי שלא זוכר, קורקע מטיסות בחודש מרץ 2019. הסיבה: שתי התרסקויות גבו את חייהם של 346 בני אדם והכניסו את החברה למשבר שהיה לה קשה לצאת ממנו. כעת, החלטת הרגולטור תורמת לתהליך ההתאוששות של החברה, שמניותיה עולות. בעקבות ההודעה, עוד לפני פתיחת המסחר אמש, זינקה המניה ב-6.8 אחוז אבל סיימה בירידה של יותר משלושה אחוזים. כל זה, כמובן, לא מעוות את התוצאות שלה בחודש האחרון – נסיקה של 40.8 אחוז.

רק לפני ארבעה ימים פורסם בפורטל כי בואינג אמורה לקבל בקרוב חוזי עתק, עבור רכישת של מטוסי F15 מתקדמים בקטאר. החברה תספק סיוע צבאי בסכום של יותר מ-800 מיליון דולר ותספק 36 מטוסים כאלה. כמו כן, החברה תספק שירותי תחזוקה ואימון לוותים למטוסים למשך חמש שנים וכן שירותי תמיכה ותחזוקה. שווי שתי העסקאות הוא יותר מ-300 מיליון דולר. בנוסף, החברה תקים מרכז תחזוקה והדרכה לצוותי אוויר בקטאר ותספק חלפים ותמיכה לוגיסטית בחוזה של 500 מיליון דולר. את ההשפעה של ההודעות האחרונות על המסחר בשוק ההון האמריקאי ועל חברות התעופה, כך נראה, נוכל לגלות בשבועות הקרובים.

עולה. מניית בואינג בשבוע האחרון

בנושא אחר: אם דיברנו קודם על כך שהשקעה בשוק ההון דורשת סבלנות, נראה כי זו, לפחות בינתיים, השתלמה למשקיעי חברות התרופות פייזר ומודרנה. תשעה ימים לאחר פרסום התוצאות הראשוניות, שקבעו יעילות של 90 אחוז עבור הניסוי לחיסון בקורונה, פייזר האמריקאית וביונטק הגרמנית הודיעו: נמצאה יעילות של 95 אחוז. ההודעה הזאת מגיעה בצל הודעת חברת מודרנה, לה הסכם עם ישראל בנוגע למתן חיסונים, לפיה היא מצאה יעילות של 94.5 אחוז בניסוי שערכה.

בשלב השלישי של הניסוי, לקחו חלק כ-43 אלף משתתפים. 170 מהמשתתפים נדבקו בקורונה, 162 מהם קיבלו את מנת הדמה ושמונה את מנות החיסון האמיתי. החברה מצאה יעילות של 95 אחוז בטיפול בנגיף. מנכ”ל ביונטק אוגור סאהין אמר לתקשורת כי “הניתוח הסופי מחזק את התוצאות החיוביות שפורסמו בתשיעי בנובמבר. הם מלמדים כי החיסון שלנו יכול לספק רמה גבוהה של הגנה נגד הקורונה 29 ימים לאחר קבלת המנה הראשונה”.

החיסונים של פייזר ומודרנה מתבססים על שינוי עיקרי אחד: מודרנה דורשת לשמור את החיסון בטמפרטורה של מינוס 20 מעלות, כשפייזר שומרת על החיסון בטמפרטורה של מינוס 70 מעלות.

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון. הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי. הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

לחץ על הכפתור כאן למטה ותבין איך עובדת תכנית הנוסטרו שלנו

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

765 אחוז מתחילת השנה: על ההתפוצצות של מניית פייבר

הזינוק בסוף השבוע הוא לא מקרי: תקופת הקורונה עשתה טוב לחברה הישראלית שמתווכת בין פרילנסרים לבין לקוחות פוטנציאלים ומשגעת את השוק. מה עבר על פייבר בשנה החולפת ואיזה לקח היא מלמדת כשמתלבטים איך לבחור מניה

בקרוב אצלכם: טסלה החלה בצעדים לקראת כניסה לישראל

יצרנית הרכבים החשמליים פרסמה מודעות לקראת הקמת מערך שיווקי, אך תצטרך להקים מוסך מרכזי לפני הכניסה לשוק. על פי המודעה, החברה דורשת “גישה בלתי מתפשרת לחתירה להצלחה ומנטליות צוותית”. בזמן שרבים שואלים איך לסחור במניות, מאסק ממשיך להפתיע

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן