+BigShot מופעל להתנתק?

נטפליקס איבדה 200,000 מנויים לראשונה מזה עשור, המניה צנחה ביותר מ-25%

ענקית הסטרימינג נטפליקס דיווחה על תוצאות גרועות מהצפוי ביום שלישי במסחר המאוחר

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
נטפליקס איבדה 200,000 מנויים לראשונה מזה עשור
נטפליקס איבדה 200,000 מנויים לראשונה מזה עשור

תוכן עניינים

המשקיעים אמנם ציפו שנטפליקס (NFLX) תדווח על עוד רבעון של האטה בצמיחה של מנויים, אבל התוצאות יצאו גרועות הרבה יותר ממה שחשבו. נטפליקס איבדה 200,000 מנויים ברבעון האחרון, כאשר שלושה מתוך ארבעת האזורים שהיא מכסה דיווחו על נפילות, מה שהמהווה את הפעם הראשונה מזה יותר מעשר שנים שהיא באמת איבדה לקוחות.  

בנוסף לכך, החברה הזהירה מפני העמקת הצרות. ענקית הסטרימינג כבר אמרה כי מחירי המנויים הגבוהים שלה עלולים לדחות חלק מהצופים.  אבל זה לא מסתיים כאן. המצב ככל הנראה עומד להידרדר משום שנטפליקס הודיעה שהיא צופה אובדן מנויים עולמי בתשלום של 2 מיליון ברבעון השני. יש לציין שהפעם האחרונה בה נטפליקס איבדה מנויים הייתה באוקטובר 2011 כאשר היא איבדה 800,000 משתמשים בתשלום. ומכיוון שמשקיעים משתמשים בצמיחת מנויים כמדד לרווחים עתידיים, הם לא לקחו את זה טוב בלשון המעטה ושלחו את המניה למטה ביותר מ-25% במסחר המאוחר.

להלן מספרי המפתח מדוח הרבעון הראשון:

הכנסות החברה עלו בכמעט 10% ל-7.87 מיליארד דולר, אך נפלו מהציפיות של האנליסטים של 7.93 מיליארד דולר. הרווח הנקי ברבעון שהסתיים ב-31 במרץ ירד ב-6.4% ל-1.6 מיליארד דולר, לעומת 1.7 מיליארד דולר בשנה הקודמת. החברה הרוויחה 3.53 דולר למניה, הרבה מעל ל-2.89 דולר למניה שציפו האנליסטים, לפי סקר Refinitiv. תזרים המזומנים החופשי של החברה הסתכם ב-802 מיליון דולר במהלך הרבעון, לעומת 692 מיליון דולר בשנה הקודמת.

החברה מסרה כי השעיית השירות שלה ברוסיה ופירוק כל החברות בתשלום ברוסיה הביאו לאובדן של 700,000 מנויים. להוציא את ההשפעה הזו, החברה אמרה שהיא הייתה רואה 500,000 תוספות נטו במהלך הרבעון האחרון. בנוסף, נטפליקס האשימה את התחרות המוגברת, שיתוף הסיסמאות, כמו גם את האינפלציה והפלישה הרוסית המתמשכת לאוקראינה בפגיעה בצמיחת המנויים. 

נציין שגם מניות הסטרימינג רוקו, ספוטיפיי ודיסני צנחו בשעות המסחר המאוחרות לאחר העדכון האכזרי של נטפליקס.

גרף תוך יומי במסחר המאוחר, נטפליקס (סימול: NFLX ) מקור TradingView
גרף תוך יומי במסחר המאוחר, נטפליקס (סימול: NFLX ) מקור TradingView

כשהמצב הכלכלי קשה, סטרימרים הם הראשונים לצאת

אין זה פלא שנטפליקס מתקשה להוסיף צופים חדשים, שלא לדבר על לשמור על הצופים הוותיקים שלה: נתונים במהלך סוף השבוע הראו למשל כי משקי בית בבריטניה ביטלו מנויי סטרימינג במספר שיא ברבעון האחרון, עם 25% יותר ביטולים מאשר בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

משקי בית בבריטניה ביטלו מנויי וידאו במספרי שיא מכיוון שהם מרסנים הוצאות לא חיוניות כדי להתמודד עם צמצום יוקר המחיה, מה שמחזק את החשש שנגמרה פריחת המגיפה בסטרימינג. הצרכנים התרחקו מכ-1.5 מיליון חשבונות וידאו כמו דיסני פלוס, אפל TV פלוס במהלך שלושת החודשים הראשונים של השנה, לפי נתונים מקבוצת האנליטיקה Kantar.

במצב הכלכלי הנכחי, משקי בית מחפשים דרכים לקצץ תקציבים כדי להתמודד עם החשבונות העולים שלהם שכן עליית מחירי האנרגיה, הביגוד והמזון דחפה את האינפלציה לשיא של 30 שנה במרץ. זה מגיע כאשר צרכנים ברחבי העולם מצמצמים את המותרות הקטנות של החיים כדי להתמודד עם עליית המחירים.

מה יכול לחלץ את נטפליקס מהמצב?

התשובה היא: פרסום. אחת הדרכים שבהן אנליסטים מעריכים כי נטפליקס יכולה לפצות על הגידול הבלתי קיים של מנויים היא על ידי מכירת פרסום בפלטפורמה שלה, בדומה ל HBO Max שכבר עושה זאת ודיסני+ שמתכננת לעשות.  דיסני הכריזה לא מזמן על שכבה חדשה שנתמכת בפרסומות עבור שירות הסטרימינג שלה דיסני+ שתושק בארה"ב בהמשך השנה. דיסני אמרה בהודעה לעיתונות שההצעה החדשה תהווה "אבן בניין" בהשגת היעד שלה להגיע ל-230 מיליון עד 260 מיליון מנויים של דיסני+ עד 2024.

למעשה, אנליסטים חושבים שנטפליקס תוכל להרוויח עד 3 מיליארד דולר כהכנסה נוספת אם היא תלך בעקבות דיסני. ומכיוון שלא יעלה יותר מידי להוציא את האסטרטגיה הזו אל הפועל, חלק ניכר ממנה יעבור ישר לשורה התחתונה של ענקית הסטרימינג.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן