+BigShot מופעל להתנתק?

נשיאת הבנק הפדרלי של קליבלנד, לורטה מסטר מגבה העלאה של 75 נקודות בסיס ביולי אם התנאים יישארו זהים

נשיאת הבנק הפדרלי של קליבלנד, לורטה מסטר, אמרה ביום רביעי שאם התנאים הכלכליים יישארו זהים כשהבנק המרכזי של ארה"ב יתכנס כדי להחליט על המהלך הבא של המדיניות המוניטרית שלו ביולי, היא תמליץ להעלות את הריבית של 75 נקודות בסיס.

שתף כתבה

הבנק הפדרלי, אילוסטרציה
הבנק הפדרלי, אילוסטרציה

תוכן עניינים

מסלול ההידוק המוניטרי של הפד הפך למניע מרכזי של פעילות השוק בחודשים האחרונים, כאשר הבנק המרכזי מנסה לפעול באגרסיביות כדי לרסן את האינפלציה הגואה, תוך הכרה בסיכון שעליות ריבית חדות יותר יגדילו את הסבירות למיתון כלכלי.

הפד בחר בהעלאה של 75 נקודות בסיס לריבית המדד שלו מוקדם יותר החודש, העלייה הגדולה ביותר מאז 1994, עם האינפלציה בשיא של 40 שנה.

אז מה עכשיו עוד הפעם?

לורטה מסטר – אמרה שפגישת יולי ככל הנראה תהיה כרוכה בוויכוח בין קובעי המדיניות של FOMC (ועדת השוק הפתוח הפדרלית) האם לבחור ב-50 נקודות בסיס או 75 נקודות בסיס.

"אם התנאים היו בדיוק כפי שהם היו היום שנכנסים לפגישה הזאת- אם הפגישה הייתה היום – הייתי תומך ב-75 כי לא ראיתי את סוג המספרים בצד האינפלציה שאני צריך לראות כדי לחשוב שנוכל לחזור לעליה של 50", אמרה לאנט וייסבאך.

לורטה מסטר אמרה כי היא תערוך הערכה של תנאי ההיצע והביקוש במהלך השבועות הקרובים לפני הפגישה על מנת לקבוע את המסלול המועדף של הידוק המדיניות המוניטרית.

"חלקת הנקודות" של הציפיות של חברי FOMC בודדים מציבה את הריבית של הפד על 3.4% עד סוף השנה, מטווח היעד הנוכחי של 1.5%-1.75%.

השיקול הגדול הוא בעצם האם כבר התחילו לראות סימנים של עצירת האינפלציה או לפחות האטה שלה לפני שמרימים את הריבית העוד 75 נקודות בסיס, במידה ונתוני האינפלציה ירדו מעט ככל הנראה שנראה תגובה של 50 נקודות בסיס. אמנם, אם לצד השני, כנראה שנראה העלאה גדולה.

"אני חושבת שהריבית תעלה עד 3-3.5%, זה באמת חשוב שנעשה את זה, ונעשה את זה בזריזות ונעשה את זה בעקביות ככל שאנו מתקדמים, אז זה לאחר הנקודה שבה אני חושבת שיש יותר אי ודאות לגבי כמה רחוק נצטרך ללכת כדי לרסן את האינפלציה." אמרה לורטה מסטר.

הירידות התחילו לכאוב ממש, האם כבר נוצרה פאניקה בשווקים?

השווקים בארה"ב צנחו ביום שלישי לאחר קריאת אמון צרכנים מאכזבת, שהגיעה ל-98.7 מול צפי האנליסטים של דאו ג'ונס של 100, מה שעודד את העצבנות של המשקיעים לגבי האטת הצמיחה הכלכלית והאפקט המורכב הפוטנציאלי של הידוק המדיניות המוניטרית האגרסיבית.

לורטה הציעה כי חווית האינפלציה של הצרכנים, שהגיעה ל-8.6% ברמת הכותרת במאי, "מכבידה" על אמון הכלכלה שלהם.

"בפד, אנחנו במסלול עכשיו להביא את הריבית שלנו לרמה נורמלית יותר ואז כנראה קצת יותר גבוה לתוך הטריטוריה המגבילה, כדי שנוכל להוריד את שיעורי האינפלציה כדי שנוכל לשמור על רווחה טובה. הכלכלה קדימה", אמרה.

הבנק המרכזי כן רוצה לרסן הכלכלה והציפיות שלו הן שהריבית תעשה את שלה.

"תפקיד אחד עבורנו כעת הוא להשיג שליטה על שיעורי האינפלציה, ואני חושב שכרגע זה צובע את התחושה של הצרכנים לגבי הכלכלה ולאן היא הולכת".

מסטר הכירה בכך שקיים סיכון למיתון כאשר הפד מתחיל במדיניות ההידוק שלו. עם זאת, תחזית הבסיס שלה היא שהצמיחה תהיה איטית יותר השנה, מתחת ל"צמיחה מגמתית", שהיא מציבה ל-2%, כאשר הפד מנסה למתן את הביקוש ולקרב אותו להיצע מוגבל.

 

"אני מצפה לראות את שיעורי האבטלה יעלו במהלך השנתיים הקרובות לקצת מעל 4% או 4.25%, ושוב זה עדיין תנאי שוק העבודה טובים מאוד", אמרה.

"אז אנחנו במעבר הזה עכשיו, ואני חושב שזה הולך להיות כואב מבחינות מסוימות וזו הולכת להיות נסיעה קשה מבחינות מסוימות, אבל זה מאוד הכרחי שנעשה את זה כדי להוריד את מספרי האינפלציה האלה."

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן