+BigShot מופעל להתנתק?

סולארי לעד: שתי מניות עם חשיפה לתחום הלוהט

מה חדש בסולאראדג' מאז כתבנו עליה לאחרונה? האם אנפייז יכולה לספק חשיפה טובה יותר מזו של החברה הישראלית למגזר האנרגיה הסולארית?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
פאנל סולארי שמכיל רכיב של סולאראדג'
פאנל סולארי לניצול מקסימלי של אנרגיית השמש

תוכן עניינים

אנו סוגרים את השבוע, שעמד כולו בסקירת תחום האנרגיה הירוקה והמניות הנסחרות בוול סטריט אשר יספקו לכם חשיפה לתחום.

אני ואילן טננבאום סקרנו לעומק את סקטור האנרגיה הירוקה כולל חלוקה לתחומים שונים: רכבים חשמליים, סוללות לרכבים, אנרגיה סולארית ועוד. אתם מוזמנים לצפות בתוכנית ולקבל את כל המידע הנדרש בצורה מושכלת לפני שתחליטו לאיזה מניה/תעודת סל בא לכם להיכנס. 

סולאראדג' (SEDG) – תשואה שלילית של 22% מתחילת השנה

בתחילת חודש מאי כתבתי טור מפורט על סולאראדג', אחת החברות המצליחות והמרשימות ביותר מבין החברות הישראליות הנסחרות בוול סטריט. המניה איבדה גובה וצנחה בעקבות תוצאות הרבעון החולף והגיעה עד לרמת מחיר של קרוב ל-200 דולר. מאז החלה התאוששות יפה במניות SEDG אולם מתחילת השנה עדיין רשמה המניה הפסד של מעל 22%.

בטור הקודם כתבתי שאני חושב שסולאראדג' חברה נהדרת עם הנהלה טובה ונתונים טובים בסך הכול. למרות זאת, עם רווח מנייתי של 4.8 דולר הצפוי השנה, סולאראדג' (הנושקת לשווי שוק של 12.5 מיליארד דולר), נסחרת במכפיל רווח של 51.5, שהינו גבוה מדי לטעמי בקרב מניות מגזר הסולאר. לשם השוואה, פירסט-סולאר (FSLR) האמריקאית נסחרת במכפיל של פחות מ-20 על רווחי השנה הצפויה. 

אין בכלל ספק שסולאראדג' היא סיפור הצלחה גדול וגם ניפקה למשקיעים שלה תשואה של מעל 1,090% בחמש השנים האחרונות. הצמיחה שלה נעשתה במקביל להתעוררות המגזר כולו על רקע המשך המודעות לאנרגיה ירוקה ועלייה מרשימה בהכנסות החברות שפעילות בו. נזכיר כי סולאראדג' לא מייצרת תאים סולאריים אלה ממירים שדואגים לניצולת כמעט מקסימלית של התאים הסולאריים מבחינה אנרגטית. היא גם מספקת פלטפורמת ענן לניטור וניהול הממירים הללו. בשנה שעברה רשמה החברה הכנסות של 1.46 מיליארד דולר ורווח של 4.11 דולר למניה והשנה היא צפויה לרשום הכנסות של 1.88 מיליארד דולר ורווח של 4.8 דולר למניה. ב-2022 צפויות ההכנסות לטפס לרמה של 2.35 מיליארד דולר והרווח אמור לזנק ל-6.48 דולר למניה. אין הרבה חברות ישראליות שמגיעות להכנסות שנתיות של מעל מיליארד דולר וסולאראדג' צפויה בקצב הזה להגיע להכנסות שנתיות של מעל 5 מיליארד דולר בשנים הקרובות.

החלה התאוששות יפה במניות SEDG אולם מתחילת השנה עדיין רשמה המניה הפסד של מעל 22%
החלה התאוששות יפה במניות SEDG אולם מתחילת השנה עדיין רשמה המניה הפסד של מעל 22%

כבר ציינתי שמדובר בחברה נהדרת עם הנהלה חזקה, שוק שצפוי לצמוח יחד עם תוכנית ההשקעה באנרגיה ירוקה של הנשיא ביידן, ומוצר מעולה שיש לו יתרון טכנולוגי על פני מתחרות רבות. הבעיה היחידה שלי היא שמבחינה פונדמנטלית סולאראדג' מתומחרת ביתר וצריכה לעבור מימוש כלשהו כדי להיות אטרקטיבית עבורי. מצד שני, אולי הגיע הזמן להודות בטעות ולהתחיל לאסוף מניות SEDG במספר מנות. בכל מקרה, אני מאוד אוהב את החברה ואת מה שהיא עושה. 

צפו בסרטון שאני ואילן עשינו על שתי המניות האלו:

אנפייז (ENPH) – תשואה של 7,400% בחמש שנים (!)

אם חשבנו שסולאראדג' הייתה טובה למשקיעים שלה בחמש השנים האחרונות שימו לב מה עשתה מניית אנפייז: תשואה של מעל 7,400% בחמש שנים! מדובר בתשואה פנומנלית. רק בדצמבר 2016 נסחרו מניות החברה מפרימונט בקליפורניה ברמת מחיר של מתחת לדולר. בבדיקה אחרונה נסחרת המניה במחיר של מעל 150 דולר. איך פספסנו אותה והאם עדיין יש הזדמנות במניה?

אנפייז מספקת מערכות סולאר לשימושים ביתיים ומסחריים ומפיצה את מוצריה באמצעות מתקינים וחברות הפצת מוצרים סולאריים. יש לה מערכת מיוחדת לניצול אנרגיית השמש כולל מוצר אחסון אנרגיה וממירים בטכנולוגיה בלעדית. בדומה לסולאראדג' גם היא מספקת שירותי ענן לניטור ובקרת המערכות שלה. 

תשואה של מעל 7,400% בחמש שנים, מניית אנפייז
תשואה של מעל 7,400% בחמש שנים, מניית אנפייז

אם סולאראדג' מתומחרת ביתר, נראה שאנפייז מנופחת אף יותר. הרווח המנייתי השנה צפוי לעמוד על 1.92 דולר, מכפיל הרווח עומד על 79.17 ושווי השוק של החברה נושק ל-20 מיליארד דולר. ההכנסות ב-2019 עמדו על 774 מיליון דולר, והן צפויות לצמוח ל-1.32 מיליארד דולר ב-2021 ול-1.76 מיליארד דולר בשנת 2022.

אנפייז מדווחת על יותר מ-4.4 מיליון התקנות נכון להיום ועל חיסכון עצום בפליטת גזי חממה מאז החלה לפעול. בדומה לסולאראדג', גם כאן אני סבור שיש לנו שווי מנופח אבל אנפייז זוכה לחיבוק של וול סטריט ולא מן הנמנע שהמניה תמשיך לעלות למרות המכפילים הגבוהים. אם אתם רוצים חשיפה למגזר הסולארי יכול להיות שאנפייז היא המניה בשבילכם. בכל מקרה, ממליץ להגן ב-STOP LOSS ולשים לב במידה והסנטימנט סביב החברה יהפוך לשלילי. 

למידע נוסף על אנפייז

לא סתם ראינו את טסלה מזנקת ככה בשנה שעברה.
 
המשקיעים מסתערים על סקטור האנרגיה ומזניקים את המניות שלו למעלה.
 
הכנו לך וובינר של 49 דקות שבמסגרתו תבין את כל מה שחשוב לדעת על הסקטור שיציל את האנושות מההתחממות הגלובלית.
 
בהדרכה החשובה הזאת אנחנו מדברים על מניות של חברות שמפיקות תאי דלק, יצרניות רכבים חשמליים, פאנליים סולרים וכל מה שחשוב לדעת על הסקטור הכי מדובר בוול סטריט.
 
**ההדרכה יורדת מהאוויר בימים הקרובים**
מומלצים עבורך
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן