+BigShot מופעל להתנתק?

עונת הדו"חות מרימה הילוך: איך משחקים את זה נכון?

חברות הענק ממשיכות לפרסם תוצאות רבעוניות והמניות טסות/צונחות בתגובה. האם למשקיע הפרטי יש דרך לשחק את המשחק?

שתף כתבה

איוון שפיגל, מנכ
איוון שפיגל, מנכ"ל SNAP

תוכן עניינים

אחרי שבשבוע שעבר המדדים שוב ניסו לרשום ראלי בזמן שהמשקיעים החכמים והרובוטים המשיכו לנהל טריידים קצרי טווח, השבוע הזה נפתח במגמה שלילית כשברקע שלל מדווחות רבעוניות, צפי להחלטת הריבית (היום בערב) והמשך נתוני מאקרו שמצביעים על התפוצצות האינפלציה, סיכוי גבוה למיתון וכמובן המלחמה הבלתי נגמרת בין רוסיה ואוקראינה. 

משלהי חודש מאי הנאסד"ק משמש עבורי כמצפן האמיתי של השוק. לא ה-S&P 500 ולא הדאו ג'ונס. הנאסד"ק כולל הרבה יותר מניות ומשקף בצורה נאמנה יותר מה קורה בסקטורים שונים עם חברות בעלות שווי שוק מגוון. מכיוון שכך אני עוקב מקרוב אחרי ההתנהלות שלו ואם אתם עוקבים בבית, הנאסד"ק ממשיך לשחק את  משחק הסולמות והנחשים כשכל פעם שנדמה והנה הוא מטפס למעלה ומתחיל ראלי אמיתי, הוא חוזר מטה וממשיך להתנהל בטווח שבו הוא לא מצליח לפרוץ את קו ה-12,300 מלמעלה ונבלם בקו ה-10,600 ברמה התחתונה. אם המכונות משחקות את המשחק גם אתם יכולים לנסות, בעיקר באמצעות תעודות סל על הנאסד"ק (SQQQ לשורט ו-TQQQ ללונג), כפי שכתבתי כבר בטורים הקודמים. 

אחרי שפספסו את התחזיות לרבעון החולף, מניות מיקרוסופט (MSFT) ואלפבת-גוגל (GOOG) דווקא הגיבו לתוצאות בעליות שערים. המשקיעים כנראה חששו ממספרים הרבה יותר קטסטרופליים. אני לא ממש זוכר את הפעם האחרונה ששתי החברות פספסו במקביל את תחזיות האנליסטים. החדשות מכיוון גוגל היו חשובות במיוחד על רקע העובדה שהשוק ציפה לגרוע מכל מבחינת שוק הפרסום המקוון וזאת כפי שראינו בריסוק של סנאפ (SNAP), אליה נתייחס בהמשך. בזמן כתיבת שורות אלו העליה במניות ענקיות הטכנולוגיה מקפיצה את החוזים העתידיים על הנאסד"ק ביותר מ-1.5%. 

למי שאינו מעוניין להיכנס להימורים ספקולטיביים על הנאסד"ק, עונת הדו"חות מספקת הזדמנויות מעניינות מאוד לטריידים קצרי טווח כשמניות רבות מגיבות בתנודתיות גדולה לתוצאות הרבעוניות ולתחזיות קדימה. עונת הדו"חות נפתחה בסערה באמצע יולי והטרפת צפויה להימשך בשבועות הקרובים. בזמן שרבים מחפשים את השמות הגדולים ומנסים לנחש מה תהיה תגובת השוק לדיווח, אני דווקא חושב שכדאי לעקוב אחרי מניות של חברות שנמצאות פחות באור הזרקורים אבל פועלות בתחום שבו כבר פורסמו תוצאות של חברות מתחרות, מה שעשוי לנבא את ההתנהלות שלהן בעת שיפרסמו תוצאות.  

לפניכם שלוש דוגמאות של חברות שכבר דיווחו והגיבו בצורה תנודתית לתוצאות והמניות שפעילות בתחום דומה ויכולות להגיב אותו הדבר. 

סנאפ (SNAP) – קריסה קולוסאלית בתגובה לפרסום – חפשו את PINS

מה שהמשקיעים עשו לסנאפ אחרי תוצאות הרבעון היה וידוא הריגה אכזרי במיוחד. 40 אחוז למטה ביום אחד? נכון, החדשות היו רעות. החברה פספסה בקצת את התחזית ומשכה את התחזית לשנה כולה על רקע חוסר בהירות בעקבות סביבת המאקרו. אבל מפה ועד למחיקה של קרוב ל-16 מיליארד שווי שוק באבחת גרזן? השם ירחם. 

ברמת המחיר הזאת אני סבור שזה טירוף לא לאסוף את מניית החברה שכבר עשתה מסע דומה כשמסוף 2018 טיפסה כל הדרך ממחיר של 6 דולר ועד לשיא של מעל 80 דולר בימי הקורונה העליזים כשכל מטאטא ירה וכל מניה טכנולוגית קפצה לשיא כל הזמנים לפני שקרסה בקול רעש גדול. כשהדם ממשיך לזלוג מהגופה של סנאפ, אני לא רואה יותר מדי קופצים בשלב הזה, אבל כפי שציינתי עדיף לקנות מניות בשפל מאשר בשיא ואם אתם מאמינים בהזדמנות במחיר הנוכחי,  לכו על זה. מצד שני, אם השוק ילך לקריסה בעקבות הנתונים הכלכליים, SNAP יכולה לחזור בקלות למחיר של 5 דולר, קח שקחו את הסיפור הזה בזהירות.

אז אם SNAP הגיבה לתוצאות במרחץ דמים, טוויטר (TWTR) כבר דיווחה ומטא פלטפורמס (META) מדווחת הלילה (רביעי), למה שלא ננסה לחזות מה יקרה עם מניותיה של פינטרסט (PINS), הרשת החברתית הקטנה והפחות נוצצת מכל החבורה. במידה ופינטרסט תציג סיפור דומה לזה של סנאפ, לא מן הנמנע שנראה אותה צונחת בהתאם. הבעיה שפינטרסט כבר צנחה לא מעט בשנה החולפת, כ-80% בדיוק, ויכול להיות שהאכזבה כבר מתומחרת במחיר המניה. החברה צפויה לפרסם תוצאות ביום שני ה-1 באוגוסט ויש לכם שלושה ימים בדיוק להחליט מה עושים עם הסיפור הזה. ללכת שורט בתקוה שהמניה תצנח או פשוט לא לעשות כלום. החלטה שלכם. 

 

גרף SNAP
גרף SNAP

אנפייז (ENPH) – קפיצה יפה בתגובה לתוצאות – חפשו את SEDG

חברת האנרגיה הירוקה אנפייז דיווחה אמש (שלישי) אחרי הסגירה בוול סטריט ובזמן כתיבת שורות אלו, המניה מזנקת ביותר מ-10% במסחר שלפני הפתיחה. החברה ניפצה את התחזיות כשרשמה רווח של 17 סנט למניה, ב-22 סנט טוב מתחזית האנליסטים שציפו להפסד של 5 סנט למניה. ההכנסות נסקו ב-68% לרמה של 530.2 מיליון דולר, ב-25 מיליון דולר טוב מהתחזית. גם ברבעון השלישי מצפה החברה למספרים טובים משמעותית מתחזית האנליסטים. 

אנפייז פועלת בתחום דומה לזה של סולאר-אדג' הישראלית (SEDG) ומספקת פתרונות המרת אנרגיה שמתלבשים על תאים סולאריים במטרה ליצור ניצולת מקסימלית של אנרגיה מהתא. בנוסף, החברה מספקת פתרונות ניהול וניטור של הציוד הזה. גם SEDG כבר הגיבה בחיוב לפרסומים של אנפייז אבל המסחר במניות החברה היה תנודתי ביותר בחודשים האחרונים  עם שפל של 211 דולר ושיא של 320 דולר מאז חודש מאי השנה. במקרה של סולאר-אדג' האנליסטים מצפים לרווח של 88 דולר למניה וזאת לעומת 82 סנט למניה ברבעון המקביל. SEDG תפרסם את התוצאות הרבעוניות שלה ב-2 באוגוסט ואם החברה הישראלית תפציץ כמו המתחרה הישירה שלה, יש כאן אפשרות לטרייד טווח קצר מעניין.

גרף ENPH
גרף ENPH

חברת אף 5 (FFIV) – תגובה יפה לדו"חות – חפשו את SPLK

אחרונה חביבה ברשימה הזאת היא חברת אף 5, לשעבר אף 5 נטוורקס, המספקת מגוון פתרונות בתחום הענן, כולל אבטחה, ניהול יישומים, גישה מהירה, ניהול מידע ונתונים ועוד על גבי רשתות, יישומים ויחידות אחסון. 

החברה דיווחה אחרי סגירת המסחר ביום שני וראתה את מניותיה מזנקות בחדות עם תחילת המסחר. או אז החל הנאסד"ק במסע דרומה ועלייה יומית של 15% התכווצה לעלייה של 3.2% בלבד. למרות זאת, המספרים של החברה היו מעודדים ביותר בכך שעקפה את התחזיות בשורת הרווח וההכנסות, ויותר מזה, ניפקה צפי טוב מתחזית האנליסטים לשנה כולה. בסביבה שבה כל הורדת תחזית וחששות מהאטה בצמיחה מרסקת מניות (ע"ע וולמארט, סנאפ ועוד), הבשורות היו חיוביות ביותר למשקיעים.

חברה שעוסקת בתחום דומה עם מגוון שירותי ענן היא ספלאנק (SPLK). שמה של החברה הוזכר בעבר כיעד רכישה עבור חברות גדולות ממנה אולם שום דבר לא יצא לפועל. ספלאנק צפויה לפרסם תוצאות רבעוניות עבור הרבעון השני ב-25 באוגוסט והאנליסטים מצפים ממנה לרשום הפסד של 35 סנט למניה וזאת לעומת הפסד של 62 סנט ברבעון המקביל. מכיוון שהשוק הפך אדום ביום שבו פרסמה אף 5 תוצאות רבעוניות, לא הצליחה ספלאנק לספק ביצועים דומים לאלו של FFIV והמניה סיימה את היום בירידה של 4%, כך שההזדמנות עדיין שם. 

בכל מקרה, יש לשים לב שמדובר בהימור ולא תמיד מה שנראה שצפוי לקרות באמת קורה. לכן, נהלו את הטריידים האלה באחריות ואל תיתקעו עם המניות יתר על המידה במידה והטרייד לא עולה יפה.

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן