fbpx

עם שיעור אבטלה כזה, לא פלא שרבים מעדיפים לעבוד מהבית

נגיד האוצר נפגש עם קבוצת חזאים שסיפקו תחזיות עבור האינפלציה, הריבית ושער החליפין לשעה הקרובה. כשהחיים באי ודאות, זה בדיוק הזמן לקרוא את מפת שוק ההון טוב יותר

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
מחפשים אלטרנטיבות. עבודה מהבית בתקופת הקורונה

רבים מאזרחי ישראל יודעים שעבודה עיקרית הפכה בשנים האחרונות לכלי חשוב, אך משני, ביצירת ההכנסה שלהם. רבים מהאזרחים מקבלים כלים טובים בעזרת לימודים בעולם שוק ההון ועוברים לסחור מהבית. כשמגלים מהן התחזיות של קבוצת החזאים לשנה הקרובה, אין פלא שרבים רוצים לייצר לעצמם כלי הכנסה נוסף.

נגיד בנק ישראל, פרופ’ אמיר ירון, וחברי הוועדה המוניטרית של בנק ישראל קיימו פגישה רבעונית עם קבוצת החזאים, אשר מספקים לבנק ישראל באופן שוטף תחזיות עבור האינפלציה, הריבית ושער החליפין. המפגש משמש להחלפת דעות והערכות בין בנק ישראל לגופים הפיננסיים החשובים במשק. השורה התחתונה מהפגישה: על פי הערכת החזאים, האבטלה תעמוד בסוף שנת 2020 על תשעה אחוז ותרד לששה אחוז בסוף 2021. יחד עם זאת, שיעור האבטלה הרחב (כזה שכולל מובטלים, נעדרים זמנים וירידה במשתתפים בכוח העבודה) עומד על 12 אחוז.

פרופ’ ירון פתח את המפגש והתייחס להתפתחויות בכלכלה העולמית והמקומית לאור משבר הקורונה ולצעדי המדיניות בהם נוקט בנק ישראל. ינון גמרסני, כלכלן בחטיבת המחקר, הציג והסביר את הערכת חטיבת המחקר כפי שהיא נערכה ופורסמה לציבור ב-6 ביולי, במקביל להודעת הריבית האחרונה. החזאים התייחסו לדברים ומסרו את הערכותיהם לגבי ההתפתחויות.

המפגש עלתה כמובן סוגיית היקף התחלואה במשק, שעשוי להגיע לסגר נוסף ותורמת לעלייה באי ודאות, מה שעשוי להביא להאטה מסוימת במשק וגם לאי ודאות בנוגע לקצב החזרה לעבודה מחל”ת. במהלך הפגישה ציינו החזאים כי ישנה אי ודאות להתפתחות גל התחלואה ולכן הגידול בהוצאה התקציבית מוערכת ב-60 מיליון שקל. על פי הערכות נוספות, ריבית בנק ישראל תעמוד בעוד שנה על 0-0.1 אחוז. האינפלציה, כך הם מעריכים, תעמוד על חצי אחוז.

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן