+BigShot מופעל להתנתק?

עשרות הנפקות צנחו מתחת למחיר ההנפקה: על מי כדאי להסתכל?

השבוע החולף בוול סטריט הביא עמו ירידות חדות במניות של חברות שביצעו IPO בשנה האחרונה. רבות מהן צנחו למחיר נמוך ממחיר ההנפקה. מי המניות עם הפוטנציאל הטוב ביותר לכניסה?

בזמן שבו רבים מתושבי ישראל היו עסוקים בריצה לממ"דים ולמקלטים וסבב האלימות הנוכחי בעורף וברחובות הוא החמור ביותר שידענו מזה שנים, בוול סטריט נמשכים העסקים כרגיל.

מרחץ דמים מסוג אחר השתולל השבוע בקרב מאות מניות צמיחה, שרק לפני שנה היו הדרלינגס של וול סטריט ונסקו במאות אחוזים בשנת הקורונה ההזויה. ביום חמישי היינו עדים לאחד מהימים הקשים ביותר בקרב מניות החברות שביצעו הנפקה ראשונה לציבור בשנה החולפת. מניות רבות צנחו למחירי שפל של 52 שבועות ורבות מהן גם ירדו למחיר נמוך מהמחיר בו הונפקו.

ביום שישי ראינו התאוששות מרשימה במניות רוב החברות שקרסו ביום חמישי. גם אחרי העלייה החדה עדיין נמצאות מניות רבות קרוב למחירי השפל שלהן. ביום חמישי כתבתי על אראיי טכנולוגיות וקונטקסט-לוג'יק. שתיהן עצרו את הדימום אחרי הירידות הקשות שחוו בשבוע החולף, והיום ריכזתי כאן את המניות שלטעמי מעניין להסתכל עליהן ברמות המחיר הנוכחיות.

רוצה לראות את שאר התוכן?

כבר לקוח שלנו?

בזמן שבו רבים מתושבי ישראל היו עסוקים בריצה לממ"דים ולמקלטים וסבב האלימות הנוכחי בעורף וברחובות הוא החמור ביותר שידענו מזה שנים, בוול סטריט נמשכים העסקים כרגיל. 

מרחץ דמים מסוג אחר השתולל השבוע בקרב מאות מניות צמיחה, שרק לפני שנה היו הדרלינגס של וול סטריט ונסקו במאות אחוזים בשנת הקורונה ההזויה. ביום חמישי היינו עדים לאחד מהימים הקשים ביותר בקרב מניות החברות שביצעו הנפקה ראשונה לציבור בשנה החולפת. מניות רבות צנחו למחירי שפל של 52 שבועות ורבות מהן גם ירדו למחיר נמוך מהמחיר בו הונפקו. 

ביום שישי ראינו התאוששות מרשימה במניות רוב החברות שקרסו ביום חמישי. גם אחרי העלייה החדה עדיין נמצאות מניות רבות קרוב למחירי השפל שלהן. ביום חמישי כתבתי על אראיי טכנולוגיות וקונטקסט-לוג'יק. שתיהן עצרו את הדימום אחרי הירידות הקשות שחוו בשבוע החולף, והיום ריכזתי כאן את המניות שלטעמי מעניין להסתכל עליהן ברמות המחיר הנוכחיות.

פלנטיר טכנולוגיות (PLTR)   

אולי השם המוכר ביותר בקרב קוראי אתר זה ובכלל עבור מי שעוקב מקרוב אחרי וול סטריט. החברה המסתורית שעובדת בהקמת פלטפורמות טכנולוגיות מתקדמות עבור גופי ממשל ומודיעין ראתה את תחילת המסחר שלה כחברה ציבורית במחיר נוח במיוחד של 10 דולר למניה. מאז נסקה המניה בצורה חדה למחיר שיא של 45 דולר שנרשם בפברואר השנה, בדומה לרבות ממניות הצמיחה שנסחרות בוול סטריט

המימושים המתבקשים הביאו אותה לשפל של פחות מ-18 דולר ביום חמישי לפני שהמניה רשמה התאוששות יפה במסחר יום שישי בו סגרה מעל 20 דולר. עדיין מדובר במחיר כפול ממחיר ההנפקה אבל בלמעלה מ-50% פחות ממחיר השיא. אחוז השורט על המניה עומד על פחות מ-5% והיא נושקת לשווי של 37.7 מיליארד דולר עם מכפיל רווח גבוה של 133 על הרווח הצפוי בשנת הכספים הנוכחית. 

למרות התמחור המנופח יש נתון שאי אפשר להתעלם ממנו: הפסיכולוגיה של המשקיעים והצורה בה הם תופסים את פלנטיר. קחו את קאת'י ווד מ-ARK אינווסטמנטס למשל, שזוכה למעמד אייקוני נערץ בקרב סוחרים ומשקיעים כאחד. היא הסבירה לא מעט פעמים שגם פלנטיר, כחברה שצומחת ורוצה להשתלט על נתחי שוק גדולים ככל האפשר, מקריבה את הטווח הקצר כדי לבסס את מעמדה כמובילת שוק ולתמוך באחוזי צמיחה גבוהים בהכנסות וברווחים. 

גם מנכ"ל החברה אלכס קארפ אמר בשיחת הוועידה האחרונה לסיכום תוצאות הרבעון שמי שמחפש רווחים מהירים בטווח הקצר, שלא ישקיע בפלנטיר. מי שמאמין ביצירת ערך לטווח ארוך מוזמן להיכנס להשקעה במניה. אני קונה את התזה של ווד ואם היא ממשיכה לקנות מניות פלנטיר בשווי של עשרות מיליוני דולרים גם אתם יכולים לסכן חלק מהכסף שלכם על מניית צמיחה שעשויה להיות יוניקורן בשנים הקרובות עם הכנסות צפויות של 1.5 מיליארד דולר ב-2021 ו-1.92 מיליארד דולר ב-2022 תוך כדי גידול מתמיד ברווחים. 

למידע נוסף על פלנטיר טכנולוגיות  

קוואלטריקס  (XM)

קוואלטריקס נוצרה כספין אוף מחברת התוכנה הגרמנית SAP. ההנפקה הראשונה לציבור נערכה בסוף ינואר השנה וזכתה לדרישה מטורפת, כשבסופה הנפיקה קוואלטריקס את מניותיה במחיר של 30 דולר למניה, מעל הטווח המוקדם שעמד של 27-29 דולר למניה. 

מאז נסקה המניה למחיר של מעל 57 דולר בשיא לפני שצללה כל הדרך למטה למחיר נמוך ממה שהנפיקה לפני שהתאוששה ביותר מ-11% במסחר יום שישי לרמה של מעל 33 דולר. קוואלטריקס מספקת פלטפורמה לניהול חוויית לקוח, אשר מאפשרת מעקב, ניהול ושיפור שירות ניהול הלקוחות והחוויות שלהם עם המותגים שלהן מספקת החברה את הפלטפורמה. 

בשנת 2021 רשמה החברה הכנסות של 763.5 מיליון דולר וב-2021 צפויות לעמוד ההכנסות על קרוב למיליארד דולר, צמיחה מרשימה לכל הדעות. כמו חברות רבות שהזכרנו כאן לא מעט גם היא מקריבה את השורה התחתונה והרווחים לטובת צמיחה עתידית תוך השקעה גדולה בשיווק ובהמשך פיתוח הפלטפורמה שלה. שווי השוק של החברה נושק ל-17 מיליארד דולר ובניגוד לחברות רבות שהונפקו לאחרונה היא פחות תנודתית בטווחי המחירים שלה. 

למרות שהיא נסחרת במחיר של 10% מעל מחיר ההנפקה, נתון נוסף שכדאי להזכיר כאן הוא שחברת האם SAP עדיין מחזיקה בנתח נכבד בחברה כשרק 3.15% ממניותיה נמצאות בבעלות הציבור ו-9% בבעלות משקיעים מוסדיים. זה אומר ש-SAP לא מיהרה להיפטר מרוב החזקותיה בחברה ומאמינה בצמיחה ובערך שלה לטווח ארוך. אני חושב שמדובר בחברה עם פוטנציאל עתידי גדול ולכן מאמין שכדאי לכם להוסיף אותה, אם לא לתיק ההשקעות, אז לפחות לתיק המעקב.  

למידע נוסף על קוואלטריקס 

 

מיניסו  (MNSO)

רשת חנויות הפיצ'פקעס הסינית בניחוח יפני ביצעה הנפקה ראשונה לציבור באוקטובר 2020 במחיר של 20 דולר למניה וראתה את מניותיה מטפסות בצורה מדודה למחיר שיא של 35.21 דולר בפברואר השנה. לאחר מכן ראינו את תחילת המימושים וביום חמישי נרשמה צניחה במניה לפני ההתאוששות שהגיעה ביום שישי למחיר של 24.26 דולר, עדיין גבוה ב-20% מעל מחיר ההנפקה אבל נמוך ביותר מ-30% ממחיר השיא. 

בביג שוט חזרנו לא מעט פעמים על המנטרה שאנחנו שמחים להשקיע במניה של חברה שאנחנו מכירים את השירותים או את המוצרים שלה. בכל ביקור בחו"ל אני נהנה להיכנס לחנויות מיניסו ולקנות מלא שטויות בזול לבת שלי. אני יודע שיש גם סניף של מיניסו בארץ אבל טרם יצא לי לבקר בו. גם אחרי הירידה נסחרת המניה במכפיל גבוה יחסית של 84 על הרווח הצפוי בשנה הקרובה. אחוז השורט על המניה עומד על 11.3% ובשווי של 7.4 מיליארד דולר על פי מחיר הסגירה ביום שישי היא עדיין מתומחרת בצורה סולידית יחסית בהינתן צפי הכנסות של 1.41 מיליארד דולר ב-2021 ו-1.94 מיליארד דולר ב-2022. 

כשכל העולם יחזור לנורמליות אחרי הקורונה והאנליסטים יסתכלו בזכוכית מגדלת על פוטנציאל הצמיחה והערך שמספקת מיניסו למשקיעים וללקוחות אין לי ספק שהמחיר הנוכחי הוא נקודת כניסה נוחה. מיניסו ממשיכה להתרחב עם חנויות פיזיות באירופה, ארה"ב, אפריקה, אסיה ובשוק הבית בסין וגם המכירות המקוונות נסקו בחדות בתקופת הקורונה כשמיניסו ממשיכה להשקיע רבות בצמיחת האפיק הזה.  

בניגוד לחברות צמיחה רבות שרושמות הפסדי עתק בזמן שהן צומחות מיניסו כבר רווחית וצפויה להגדיל את הרווחים בצורה עקבית בשנים הקרובות. אי לכך ובהתאם לזאת אני בהחלט חושב שהמניה צריכה להיות בתיק שלכם ולו רק כדי לתת לכם חשיפה לסקטור חנויות המבצעים וההנחות עם פוטנציאל גדול שטרם מומש.  

למידע נוסף על מיניסו 

יוניטי סופטוור  (U)

שמרתי את הטובה ביותר לסוף. לטעמי אחת החברות המעניינות והטובות ביותר שהונפקו בשנה האחרונה. יוניטי מספקת פלטפורמת פיתוח תלת מימד בזמן אמת (RT3D) ומובילה את השוק בתחומה. היא משקיעה מיליוני דולרים על מנת לשמר את מעמדה כמובילת שוק ובדומה ל-WIX הישראלית מקריבה את השורה התחתונה על מנת להמשיך לצמוח ולהשתלט על נתח שוק גדול ככל האפשר. 

כבר היום זוכה החברה למעמד אייקוני בקרב משתמשים ולקוחות עסקיים במגוון תחומים. מעבר לשוק הגיימינג משמשת פלטפורמת החברה  אפשרות ליצור, להריץ ולמנטז תוכן בזמן אמת בפורמטים של דו מימד ותלת מימד על פני מכשירי קצה כמו טלפונים, טבלטים, מחשבים אישיים, קונסולות וקסדות מציאות וירטואלית ורבודה. 

יוניטי הונפקה בספטמבר 2020 במחיר של 52 דולר למניה וכבר ביום הראשון נסקה בחדות. הריצה לא נעצרה עד שהמניה נגעה במחיר שיא של 175 דולר בסוף דצמבר 2020. כמו כל בועה מנופחת גם יוניטי התפוצצה וצנחה עד למחיר שפל של פחות מ-80 דולר ביום חמישי האחרון לפני הזינוק המתבקש ביום שישי למחיר סגירה של 87.5 דולר.  

בבית ההשקעות אופנהיימר מיהרו לשפר את המלצתם ליוניטי לתשואת יתר ומחיר יעד של 103 דולר למניה, תוך שהם מציינים כי מרכיב הסיכון/סיכוי השתפר משמעותית ברמת המחירים הזאת. למרות שרוב הזמן אני מתייחס לאנליסטים בבוז, הפעם אני חייב לציין שאני מסכים עם אופנהיימר. אם במחיר של 175 דולר ראינו את הבועה בשיאה, במחיר של בדיוק 50% ממחיר השיא אני חושב שמדובר בנקודת כניסה נוחה ליוניטי. גם קאת'י ווד חושבת כך אחרי שרכשה מעל 343 אלף מניות של החברה ביום חמישי. אם אתם אוהבים את תחום הגיימינג ורואים את הפוטנציאל המטורף שמספקת יוניטי למשקיעים, אתם מוזמנים להוסיף אותה לתיק שלכם לטווח ארוך. זו לא מניה לבעלי לב חלש ולא למי שמחפש רווחים קלים אבל אני בטוח שהיא תתגמל את אלו שמוכנים לרוץ למרחקים ארוכים. בהצלחה. 

למידע נוסף על יוניטי סופטוור 

המומלצים עבורך

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן