+BigShot מופעל להתנתק?

פנינים נסתרות להשקעה…יש לך את הסוד לגלות אותן, גם אם אתה עדיין לא יודע זאת

פיטר לינץ', אגדת ניהול הכספים והמשקיע חושב שכבר יש לך את הסוד להשקעה מנצחת ... גם אם אתה עדיין לא יודע זאת. אתה רק צריך להפעיל אותה, במיוחד כעת כשהשווקים למטה

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
פיטר לינץ':
פיטר לינץ': "כל משקיע קמעונאי יכול להצליח, אפילו יותר ממשקיעים מקצוענים"

תוכן עניינים

פיטר לינץ', מנהל כספים ומשקיע שעמד בראש קרן מגלן בפידליטי השקעות העניקה למשקיעים שהשקיעו בה 29% בשנה בממוצע, יותר מכל קרן נאמנות אחרת בארה"ב. אך למעשה, הוא לא זוקף את ההצלחה שלו באסטרטגיית ההשקעה הייחודית רק לעצמו. הוא באמת מאמין שכל משקיע קמעונאי יכול להצליח, ואפילו יותר ממשקיעים מקצוענים. אז בואו נקפוץ פנימה כדי להבין על מה הוא מדבר…

מה האסטרטגיה של לינץ'?

הגישה של פיטר לינץ' מתמקדת בהסתכלות על אותן חברות שמתרחקות מאור הזרקורים, סקטורים לא פופולריים באופן זמני עקב נסיבות חיצוניות וחיפוש אחר רעיונות השקעה מחוויות היום-יום.

לינץ', כמו וורן באפט, ממליץ לנו לדבוק בתעשיות שאנחנו מכירים. כך שכשחושבים על זה, האסטרטגיה שלו פשוטה: צריך להתחיל עם הדבר שאנחנו מכירים, מדבר אלינו או אכפת לנו ממנו, ולהתחיל לעבוד משם. אולי אתה מומחה בתעשיית נישה, נלהב ממותג כלשהו או ששמת לב למוצר או שירות שאתה חושב שיש לו יתרון על פני המתחרים. זה דיי מובן, רוב הסיכויים שאם אתה מעריץ חברה כלשהי כצרכן, אז גם אחרים אוהבים אותה.

בסופו של דבר, לינץ' חושב שכל השקעה מתחילה בסיפור נהדר. אז זה המקום שבו גם אנחנו צריכים להתחיל: חקור את ההיסטוריה של החברה שבחרת, מקומה בתעשייה שלה, סיכויי הצמיחה שלה, היתרונות התחרותיים שלה והאתגרים הגדולים ביותר שלה. ולאחר כל זאת, לינץ' אומר שצריך לשים את החברה הזו תחת מיקרוסקופ עם עוד כמה מבחנים.

מבחן מס' 1: סקור את רשימת המאפיינים של לינץ'

לינץ' ראה שלחברות הטובות ביותר יש לפחות חלק מהמאפיינים הבאים:

החברה צומחת במהירות בתעשייה משעממת או בצמיחה נמוכה. היא כנראה מוערכת בחסר, לאחר שנפלה מהרדארים של המשקיעים.

החברה צומחת בהתמדה. אל תחפש רק את מהירות הצמיחה: חפש צמיחה דו ספרתית ברווח משנה לשנה במשך כמה שנים.

החברה מובילה בנישה כלשהי. זה משהו שמקשה על המתחרים להכניס רגל בדלת, כלומר החברות הטובות ביותר נוטות להתהדר ברווחים גבוהים ויציבים.

החברה נהנית משיפורים בטכנולוגיה. מפתחי הטכנולוגיה צפויים להיות מוערכים מאוד, אבל אלה שמרוויחים מזה לא.

אנליסטים ומוסדות בוול סטריט מתעלמים מהחברה. זה עשוי להיות הסימן של פנינה נסתרת.

החברה קטנה יחסית. כפי שמגדיר זאת לינץ': "לחברות גדולות יש מהלכים קטנים, לחברות קטנות יש מהלכים גדולים".

מקורבי החברה קונים את מניותיה. זה בדרך כלל סימן טוב שהם מאמינים בעתיד החברה, בהתבסס על מידע שיש להם..אותו מידע שלך אין.

לעומת זאת, לינץ' ממליץ להימנע מחברות עם המאפיינים הבאים:

חברות לוהטות בתעשיות חמות. הן כנראה מקבלות יותר מדי תשומת לב.

חברות צעירות עם תוכניות גדולות ולא מוכחות. הן הכי צפויות לאכזב.

חברות שעוסקות ב" דיווריפיקציה". רכישת חברות מימין לשמאל לא צפויה להוסיף ערך רב. (דיווריפיקציה הוא תהליך השקעה בנכסים רבים מדי עם מתאמים דומים המוסיפים סיכון מיותר לתיק ללא תועלת של תשואות גבוהות יותר).

חברות עם מיקוד גבוה מידי במוצר אחד או לקוח אחד. הן פשוט מסוכנות מדי.

ובכן, זו רק הנחיה כללית. כי הרי לא סביר שהחברה שבחרתם תקלע בכל אחד מהמאפיינים הנ"ל, אחרי הכל. אבל אם אתם רואים שהחברה שזיהיתם עונה על הקריטריונים של לינץ' לפחות באופן חלקי, תוכלו לעבור למבחן השני…

מבחן מס' 2: הערכת המצב הפונדמנטלי של החברה

"ללא ניתוח מעמיק של חברה לפני רכישת מניותיה, רכישת מניות לא תהיה יותר מהימור בפוקר" (פיטר לינץ). מכאן , הוא ממליץ לוודא כמה דברים.

ראשית, שמכפיל המחיר לרווח (P/E) שלה אינו נסחר גבוה מדי מחברות עמיתות דומות. אם החברה טובה, היא יכולה להיסחר בפרמיה סבירה, אבל חשוב לוודא שהיא תהיה באמת סבירה.

שנית, לוודא שמכפיל ה-P/E שלה לא נסחר גבוה מדי לעומת ההיסטוריה שלו. באופן אידיאלי, מוטב לקנות כאשר נפילה בשוק דוחפת את המכפיל מתחת לממוצע ההיסטורי שלו, מה שלמשל, קורה בקרב הרבה חברות ממש בתקופה זו בשווקים.

שלישית, יש לוודא שיש לחברה מאזן חזק: שיחס החוב להון נמוך (פחות מאחד) ולפירמה יש מזומן נטו חזק למניה. ולבסוף, חשוב לבדוק שהחברה לא עומדת בפני סימני אזהרה ממדדים ספציפיים לתעשייה: אז תרצו לשים לב שלחברה מחזורית למשל, אין הצטברות של מניות שהיא לא יכולה להיפטר ממנה.

מה היתרון בגישה של לינץ'?

מה שמיוחד בגישה הזו הוא שהיא מספקת למשקיעים קמעונאיים יתרון על פני משקיעים מקצועיים. על ידי בחינה ושימוש בידע הספציפי שלך בתחום כלשהו, אתה יכול לזהות מגמות לפני רוב המשקיעים. וכמשקיע קמעונאי, יש לך את הגמישות להשקיע בעסקים קטנים יותר, פחות מוכרים, שיש סיכוי גבוה יותר שהם יהיו מוערכים בחסר. מעבר לכך, זה לא דורש ממך לפתח מיומנויות חדשות ומסובכות: אם יש לך תשוקה חזקה, אתה כבר במקום טוב להתחיל לזהות כמה מההזדמנויות האלה.

באותו אופן, תוכל לנסות לשאול את הקולגות שלך מעולם המסחר לגבי מניות פיטר לינץ' שיכולות להיות פוטנציאליות כדי לקבל רשימה מגוונת. כשאני שאלתי את הקולגות שלי, קיבלתי רשימה די מגוונת: Coinbase (שירות איכותי למשקיעים מוסדיים), Warby Parker (שיבוש מונופול המשקפיים בארה"ב), Beyond  (סימול: BYND) בשר (פשוט המבורגרים טבעוניים מצוינים), Oatly (משקה שיבולת שועל הטעים), Adyen (מעבד התשלומים הדיגיטלי), ו-Shimano (יצרנית איכותית של חלקי אופניים), גם Porter Airlines (חברת תעופה שקופה עם שירות לקוחות ללא תחרות, שאמנם עדיין לא פומבית אבל אפשר לעקוב אחר ההנפקה).

מניות COIN&BYND גרף שבועי מקור: TradingView
מניות COIN&BYND גרף שבועי מקור: TradingView

כמובן שלא כל החברות הללו יעברו את המבחן הפונדמנטלי, וחלקן למעשה כבר מכוסות היטב. אבל הרעיון כאן הוא להראות לכם שיש הרבה "סיפורים" מעניינים שם בחוץ שנגזרים ישירות מזוויות ראיה של אנשים אינדיבידואליים. ועם הקריטריונים של המניות של לינץ' עכשיו יש לכם את כל הכלים וה"ידע" להתחיל להשתמש בשיטה שלו כבר היום.

"ירי באופן אקראי הוא הדרך הנכונה להחמיץ" (פיטר לינץ')

לסיום, הנה אתגר בשבילך: אל תירה באופן אקראי, אלא מקד את עצמך לחברות בעלות הסתברות גבוהה להצלחה. תארגן כמה קולגות רציניים שלך מתחום שוק ההון, ועבדו יחד לגבש כמה רעיונות "פיטר לינץ'" רלוונטיים מובילים. נסו לסנן מניות על פי הסינון הבא:

צמיחה של 5 שנים ברווחים של יותר מ-15% אך פחות מ-30%

חוב להון של פחות מ-1

ROE של יותר מ-15%

P/E פחות מ-15

החזקה מוסדית של פחות מ-30%

צריכה להיות חברת מזומן נטו

באמצעות המסננים המוזכרים לעיל, תוכלו ליצור רשימה ראשונית לדון יחד בשאלה האם היה שווה להציג אותם בפני פיטר לינץ'. ועם מוחות משולבים אולי תוכלו למצוא כמה פנינים נסתרות אמיתיות.

הנ"ל מהווה סקירה על אסטרטגיית ההשקעות של המשקיע פיטר לינץ' ואינה בבחינת המלצה אישית של הכותבת. המניות המוצגות בכתבה הנן לחלוטין בגדר רעיונות שיש להמשיך ולבחון לעומק מבחינה פונדמנטלית. כמו כן, אין באמור כל המלצה לקניה/מכירה/החזקה של נכסים כלשהם שיעלו בסינון המוצע בכתבה. ככלל, תמיד עליכם לעשות מחקר מעמיק עצמאי כדי לקבל החלטות מושכלות ומבוססות.

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן