fbpx

פתאום קם אדם ורוצה להשקיע במניות. איך הוא עושה את זה?

בטח תופתע לגלות שהשקעה של 10,000 דולר במדד S&P 500 לפני 50 שנה שווה היום כמעט 1.2 מיליון דולר. בעקבות הביקוש העצום לידע בשוק ההון, הנה כמה טיפים שיעזרו לך להבין איך מתחילים לסחור והאם אתה מתאים לכך, בעזרת כמה שאלות פשוטות

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
אדם יושב מול מחשב
אם יש לך ידע והון עצמי, תוכל לסחור מיידית. אבל מה אם לא?

רבים מאיתנו רוצים להשקיע במניות אבל לא ממש יודעים איך לעשות את זה. החשש הראשוני הוא מובן מאליו: חוסר ידע וניסיון בשוק ההון וכמובן – חוסר בהון עצמי התחלתי שהוא תנאי בסיסי להתחלת מסחר בשוק ההון. אם אתה לא בטוח שאתה יכול להשקיע כי אין לי את הידע ואת ההון העצמי, הגעת למקום הנכון.

זה אולי נתון מפתיע, אבל השקעה של 10,000 דולר במדד S&P 500 לפני 50 שנה שווה היום כמעט 1.2 מיליון דולר. השקעה במניות, כאשר היא נעשית בצורה שקולה, היא אחת הדרכים היעילות לבנות עושר לטווח הארוך. בסיום המאמר הזה, סביר להניח שתבין כיצד לבצע מסחר בשוק ההון.

לפני שנצלול פנימה, חשוב שתדע כמה דברים. על מנת להשקיע במניות, אתה חייב לרכז כמה דברים חשובים קודם:

  1.     גישת ההשקעה שלך
  2.     הסכום שאותו אתה מתכוון להשקיע
  3.     פתיחת חשבון השקעה
  4.     פיזור הסיכון באמצעות גיוון המניות

עכשיו, בוא נדבר עליהם.

ובכן, הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא כיצד להתחיל להשקיע במניות. חלק מהמשקיעים בוחרים לקנות מניות בודדות, בעוד שאחרים נוקטים גישה לטווח הארוך.

כדי לענות על כך, נסה לחשוב אילו מהגישות הבאות מתאימה לך: האם אתה אדם אנליטי שנהנה לחקור, האם אתה שונא מתמטיקה ולא רוצה לעשות המון “שיעורי בית”, האם יש לי מספר שעות בכל שבוע להקדיש להשקעה בבורסה, האם אתה אוהב להעמיק בקריאה על חברות פוטנציאליות, או האם אתה איש עסוק שאין לו זמן לנתח מניות.

החדשות הטובות עבורך הן שלא משנה עם איזה מההצהרות הללו אתה מסכים, אתה עדיין יכול להשקיע בשוק המניות. השאלה היחידה שנוצרה היא איך תעשה זאת.

אז מהן הדרכים השונות למסחר בשוק ההון?

אתה יכול להשקיע במניות בודדות רק אם יש לך מספיק זמן לחקור ולהבין איזה מניות הן הטובות ביותר עבורך. אם זה המקרה, אנו ממליצים לך לעשות זאת. משקיע חכם וסבלני יכה את השוק בטווח הארוך. בנוסף למניות, תוכל להשקיע גם בקרנות אינדקס, העוקבות אחר מדדים כמו מדד S&P 500 אותו הזכרנו קודם לכן. אם דוחות רבעוניים וחישובים מתמטיים לא בשבילך, כדאי לנקוט בגישה פסיבית.

אז מה הכי מושך בעיניך? אולי השקעה בקרנות אינדקס, רכיב השקעה פופולרי שעוקב אחר מדדי השוק ויכול לסייע באיזון התיק שלך. ואולי עדיף להשקיע בתעודות סל, שמספקות חשיפה רחבה לשוק ונסחרות באופן דומה למניות.

רגע, אבל כמה כסף יש לך?

ראשית, כדאי שנדבר על הכסף שלא כדאי לך להשקיע במניות. שוק המניות אינו מקום לכסף שאולי תזדקק לו בחמש השנים הבאות, לכל הפחות. הוא אולי יעלה בוודאות בטווח הארוך אבל קיימת גם אי ודאות במחירי המניות בטווח הקצר. למעשה, ירידה של אחוזים בודדים ויותר אינה חריגה. בשנת 2020, במהלך מגפת הקורונה, השוק צלל ביותר מ- 40 אחוז ואז עלה לשיא של כל הזמנים תוך מספר חודשים.

לא חסרות דוגמאות לכסף שכדאי לך להשקיע בתכנית חסכון מאשר עם תשואה גבוהה מאשר השקעה בשוק המניות: שכר הלימוד הבא של ילדיך, חיסכון עבור חופשה, מקדמה עבור רכישת דירה וכדומה.

עכשיו בוא נדבר על מה לעשות עם הכסף הפנוי שלך, זה שלא תזדקק לו בחמש השנים הקרובות. ככל שאתה מתבגר, המניות הופכות בהדרגה למקום פחות רצוי להחזיק בו את הכסף שלך.

איך רוכשים מניות בפועל?

יכול להיות שכל העצות האלה כלל לא מועילות לך, אם אין לך דרך לקנות מניות בפועל. לשם כך תזדקק לסוג מיוחד של חשבון הנקרא חשבון תיווך. חשבונות אלה מוצעים על ידי חברות רבות. פתיחת חשבון תיווך היא, בדרך כלל, תהליך מהיר שנמשך דקות ספורות. אתה יכול לממן את חשבון התיווך. אבל קודם לכן עליך לשקול מספר דברים: עמלות המסחר ושירותים נוספים שהברוקר שלך מציע לך. תצטרך, כמובן, להשקיע זמן בהחלטה מי ינהל את הכסף שלך.

פיזור הסיכון

אחרי שסיימת את השלב הזה, והבנת איך לרכוש מניות, ננסה לסייע לך בעזרת מספר טיפים חשובים. כמובן, הטיפים האלה הם לא ייעוץ כלכלי, אלא נקודות כלליות שיוכלו לסייע לך:

גוון את תיק העבודות שלך.

תשקיע רק בעסקים שבהם אתה מבין.

הימנע ממניות עם תנודתיות גבוהות.

למד את המדדים והמושגים הבסיסיים להערכת מניות.

אחרי שחקרת, העמקת ולמדת ואתה בטוח שאתה יכול לצאת לדרך כדי לסחור, זה כנראה הזמן הטוב ביותר להשקיע במניות. כל זה, כמובן, אם יש לך את הזמן לחקור ולבדוק, את ההון העצמי ההתחלתי ואת הידע הנחוץ. את חברת ההשקעות לא יהיה לך קשה למצוא, אם רק תשקיע בזה מעט מאמץ.

ואם אין לך את כל הכלים הדרושים למסחר בשוק ההון, או ידע וניסיון והון עצמי מספיק, יש דרך קלה יותר לענות על כל השאלות שלך. דרך שבה תוכל לקבל גם הון עצמי מבלי לסכן אותו, וגם ידע. גם לקבל תיק מסחר גדול שבו לא תוכל להפסיד אלא רק להרוויח וגם את הידע לנצח את שוק ההון.

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון. הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי. הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

לחץ על הכפתור כאן למטה ותבין איך עובדת תכנית הנוסטרו שלנו

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן