fbpx

רובין הוד לעניים: אפליקציית המסחר שמשגעת את הצעירים

בארה"ב התמכרו לאפליקציית המסחר רובין הוד שמציעה מסחר ללא עמלות ומאפשרת להשקיע בחצי מניה. לצד הפיתוי והצמיחה המהירה, יש גם כוכבית. איך זה ייגמר?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
13 מיליון לקוחות כבר עושים שימוש באפליקציה. פסל של רובין הוד בנוטינגהאם

אפליקציית המסחר רובין הוד מעוררת לאחרונה עניין רב בקרב המשקיעים הצעירים. הסיבה: האפליקציה מציעה מסחר ללא עמלות, אפשרות השקעת מכל סכום במניות, תעודות סל וקריפטו. האפליקציה מאפשרת להשקיע דרכה בחלקי מניות, כך שניתן לקנות, לדוגמה, רק חצי ממניית טסלה היקרה – מה שלא מתאפשר דרך פלטפורמות המסחר המסורתיות.

בתקופת הקורונה התווספו משתמשים רבים לאפליקציה, זאת גם על רקע התרחבותה למתן שירותים בבריטניה ולא רק בארצות הברית. הגידול מהיר במספר המשתמשים לא איחר לבוא – 13 מיליון לקוחות כבר עושים בה שימוש ושווי השוק גדל במהרה ועומד על 8.3 מיליארד דולר.

רובין הוד נחשבת לאחת מחברות הברוקרז’ והפינטק בעלות רמת הצמיחה המהירה ביותר בעולם. לשם השוואה, אמריטרייד המציעה מסחר מקוון כבר שנים רבות, היא פלטפורמה עם 11 מיליון משתמשים, ואי-טרייד, המתחרה הישיר הגדול של רובין הוד – מונה חמישה מיליון משתמשים בלבד.

לאחרונה ספגה החברה ביקורות קשות על “פיתוי צעירים ללא הבנה פיננסית”, זאת לאחר שאחד ממשתמשי האפליקציה הבין לא נכון את הנתונים שראה בפלטפורמת המסחר שלו והתאבד. בנוסף, לאחרונה התגלתה פרצה שאפשרה למשתמשי גולד לקבל מינוף ללא הגבלה.

רבים תוהים על רווחיות החברה, המתבססת על משתמשי הגולד בתשלום של 5 דולר לחודש המקבלים אפשרויות נוספות – ריבית של חמישה אחוז על מינוף המשתמשים, שימוש בכספים שאינם מושקעים בהשקעות סולידיות נזילות והחשד להעברת פקודות המסחר דרך צד ג’, שמרוויח מכך דרך מהירות הביצוע (high frequency trading). כמו כן, ייתכן והחברה תציע שירותי חלופיים לחשבון בנק מסורתי, כאשר הקהל הצעיר כבר משתמש באפליקציה ורשום כלקוח שלהם – מה שיאפשר רווחיות נוספת.

המשקיעים הישראלים הצעירים, שעדיין לא יכולים לסחור באפליקציה, מחכים להגעתה לישראל כחלק מההתרחבות אל מחוץ לגבולות ארצות הברית ובריטניה.

מומלצים עבורך

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן