+BigShot מופעל להתנתק?

חמשת המטבעות שיכולים להתפוצץ פי 10 באינטרנט דור שלוש

Web 3.0 (אינטרנט דור שלוש) הוא מגזר הקריפטו הבא שיגדל מנצחים גדולים והמשקיעים ירצו להיכנס בקרוב

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
עמיר חלים, מנכ
עמיר חלים, מנכ"ל Helium

תוכן עניינים

שוק הקריפטו חוזר על הרגליים והמשקיעים יודעים שעכשיו זה הזמן הכי בשל להיכנס להשקעה הגדולה הבאה. החודש שעבר אפשר לשוק לנער כמה מהחוליות החלשות. בכך, משקיעים רבים התמקדו בהשקעות ערך כמו ביטקוין (BTC-USD) ומטבעות יציבים בגיבוי זהב. עכשיו, עם זאת, יש קצת יותר ביטחון בהעברת כספים אל שחקנים קטנים עם פוטנציאל עצום. מהן מטבעות הקריפטו הבאים שיראו עליות ענק? נראה ש-Web 3.0 היא הנישה הבאה בתעשייה.

Web 3.0 הייתה מילת באז במהלך סוף 2021. בעיקרו של דבר, זהו הגל הבא של האינטרנט, המתמקד בביזור. הוא עושה זאת באמצעות מגוון דרכים. לדוגמה, ארגונים אוטונומיים מבוזרים (DAOs) המורכבים ממשתמשי טכנולוגיה שבעצמם יקבלו החלטות בנוגע לפלטפורמות ותקציבים שלהם. הנתונים יהפכו גם לנכס של המשתמשים המייצרים אותם ולא של חברות הקוצרות ומנצלות אותם. בנוסף, ליוצרים תהיה שליטה טובה יותר על הקניין הרוחני שלהם וירוויחו יותר הכנסות על עבודתם במקום להפקיע חלק גדול מהם לפלטפורמות סטרימינג. האפשרויות הן די אינסופיות – ומושכות מאוד מנקודת המבט של המשתמש. Web 3.0 הוא גל של פרויקטים וארגונים שמעמידים אנשים לפני חברות.

משקיעים רבים מתקשים להתמודד עם הרעיון של Web 3.0. כמובן, זה לא דבר מוחשי; זה רעיון. לכן, זה לא מופרך שהמשקיעים רבים אובדי עצות מאיפה להתחיל ובשביל זה אנחנו כאן:

  • Helium (HNT-USD)
  • Audius (AUDIO-USD)
  • Cirus (CIRUS-USD)
  • Flux (FLUX-USD)
  • Livepeer (LPT-USD)
Cirus, מחיר מציאה?
Cirus, מחיר מציאה?

Helium HNT-USD

הצעד הראשון לכניסה לאינטרנט מבוזר הוא, לפי הליום, הכנסת גישה מבוזרת לאינטרנט. היא מבקשת לעשות זאת על ידי הכנסת נקודות חמות מבוזרות לידי משתמשים ברחבי העולם.

הליום הוא פרויקט חדשני בכך שהוא משלב טכנולוגיית בלוקצ'יין עם חומרה המיועדת לרכישת המשתמשים. החומרה במקרה זה היא נקודות חמות לאינטרנט אלחוטי. משתמשים יכולים לרכוש אחד מהמכשירים הללו, להגדיר אותו בביתם ולהקרין אינטרנט אלחוטי עבור משתמשים אחרים בקרבה גיאוגרפית. על ידי מתן אינטרנט למשתמשי הקצה, המכשיר גם כורה את מטבע ה-HNT של הרשת, ומאפשר להם לייצר הכנסה פסיבית. נכון לעכשיו, ישנם למעלה מ-610,000 נקודות חמות הפרוסות על ידי משתמשי הליום בכל רחבי העולם.

הסיבות לבחור ברשת של Helium הן בשפע. באופן הבולט ביותר, הליום מבטיח לשניהם את הסיקור הרחב ביותר מסוגו בארצות הברית. זה גם מבטיח שמכשירים יכולים להגיע "פי 200 רחוק יותר" מאשר Wi-Fi מסורתי. לבסוף, בהתאם לאתוס שלה של הכנסת גישה לאינטרנט בידי העולם, היא מציעה תמחור תחרותי כדי למשוך אליה משתמשים בכל רמות ההכנסה.

Audius AUDIO-USD

אודיוס מציעה סיבוב Web 3.0 בסטרימינג מוזיקה, וזה כבר יתרון עצום כשחושבים על רוחב צריכת המוזיקה. כאשר אנשים מאזינים למוזיקה במכונית, במשרד, בחדר הכושר וכן הלאה, יישומי סטרימינג מוזיקה הם חלק מהיישומים הנפוצים ביותר שאנשים משתמשים בהם מדי יום. עם Audius, משתמשים יכולים לתמוך טוב יותר באמנים האהובים עליהם עם היתרון הנוסף של יצירת הכנסה פסיבית.

הגישה של Audius לסטרימינג מוזיקה היא רב-גונית. הוא משתמש בשני סוגים שונים של צמתי בלוקצ'יין על מנת ליצור שירות מבוזר: צמתי גילוי וצמתי תוכן. כאשר אמן מעלה תוכן, צמתי תוכן מזרימים את התוכן למשתמשי הפלטפורמה. כמו כן, התוכן שפורסם מתווסף לפנקס התוכן של Audius, אותו הרשת מצרפת ומפיצה לצמתי גילוי. צמתי הגילוי מקדמים את התוכן למאזינים המתאימים כ"תוכן גילוי".

בבסיס מערכת זו נמצא אסימון ה-AUDIO, אשר מעודד את השימוש בפלטפורמה תוך שהוא נותן למשתמשים את היכולת לשלוט בפרויקט. משתמשים יכולים להרוויח אודיו באמצעות מספר תמריצי מאזינים שונים. מוזיקאים עצמם זוכים ל-90% מהכנסות הסטרימינג, הרבה יותר מזה שמציעים מתחרים כמו Spotify (סימול:SPOT). ושאר 10% הנותרים מוענקים למפעילי הצומת. בנוסף, משתמשים יכולים להחזיק ב-AUDIO בבריכות DeFi ולהשתמש באחזקותיהם כדי להצביע על הצעות קהילתיות.

לאחרונה החברה גם הודיעה על שת"פ עם סולנה שבעצם מאפשר להעביר את מטבעות הAUDIO גם על סולנה וגם על איתריום.

בעוד שאודיוס והליום עשו לעצמם שמות כחלק משחקני הקריפטו הגדולים ביותר של הדור השלישי של האינטרנט, Cirus הוא שם ירוק יותר עם פוטנציאל להיות אחד ממטבעות הקריפטו עם הביצועים הטובים ביותר. פרויקט זה מבוסס על הרעיון הבסיסי שהנתונים של המשתמשים שייכים למשתמשים עצמם. מטרתו למנוע מחברות לכרות נתונים בחופשיות בזמן שהמשתמשים יישארו ללא פיצוי.

Cirus מכירה בכך שנתוני משתמש הם בעלי ערך. אחרי הכל, חברות מסתמכות על גישה לנתונים האלה כדי להשפיע בצורה יעילה ואלגוריתמית על ההחלטות של משתמשי האינטרנט. Cirus גם מזהה שהמשתמשים עצמם כמעט ולא מקבלים כלום ממערכת היחסים הזו. זה טפילי למדי, ללא פיצוי על הגישה הזו לנתונים. התשובה לבעיה הזו? Cirus מבקשת לתקן זאת באמצעות הרחבה לדפדפן.

דפדפן של פרויקט זה היא השיטה העיקרית שבאמצעותה משתמשים יכולים להרוויח מהנתונים שלהם. באמצעות התוסף, משתמשים פשוט גולשים באינטרנט כרגיל. לאחר מכן הם מקבלים תגמולים סמליים, המשתקפים במאזן בהתאם לשימוש שלהם באינטרנט. הרשת מסוגלת לייצר הכנסה זו למשתמשים על ידי העברת הנתונים שלהם לאסימונים שאינם ניתנים לשינוי (NFT). כאשר רואים כיצד תחומי העניין וחוויית האינטרנט של כל משתמש שונים, לכל משתמש יש פרופיל ייחודי משלו שחברות רוצות גישה אליו לכל מגוון מטרות. כאשר הנתונים מנוצלים, המשתמשים מקבלים תשלום על המידע.

Flux FLUX-USD 

בשלב הבא ברשימה Flux עושה לעצמה שם כמתחרה לחבילת שירותי האינטרנט של אמזון (AWS) של אמזון (NASDAQ:AMZN) באינטרנט דור שלישי. נראה שהרשת מציעה את כל אותן תכונות שענקית המסחר האלקטרוני עושה, תוך שהיא מעמידה את הרשת שלה עם נכס קריפטו.

רשת Flux צצה ב-2018 כדי לתת מענה לצורך בביזור של שירותי אינטרנט. ואכן, AWS מספקת תשתית ליותר משליש מהאינטרנט כולו – ומוכח שהיא לא אמינה. AWS רואה הפסקות תכופות, וגוררת יחד איתה נפילות של אתרים. Flux שואפת ליצור רשת יציבה יותר שדרכה משתמשים יכולים להפעיל אפליקציות, לארח שרתים, לפרוס אורקלים וכן הלאה.

Flux משיגה זאת באמצעות מערכת הפעלה ייעודית משלה FluxOS ורשת גלובלית של מפעילי צמתים בשם FluxNodes. FluxNodes קיימים בכל העולם וכולם משתמשים ב-FluxOS הייעודי; כאשר משתמש רוצה להתחבר לשירות Flux, ה-FluxNode בסמיכות הגיאוגרפית הקרובה ביותר דואג לצרכים של אותו משתמש. מודל זה די דומה להליום ולנקודות החמות שלו. התוצאה הסופית היא רשת מבוזרת – מפזרת כוח בין מפעילי הצמתים והמשתמשים – כמו גם בעלת ביצועים גבוהים יותר ועמידה יותר מפני הפסקות ונפילות.

ברור שהקריפטו של FLUX הוא גם חלק מרכזי ברשת זו, העומד בבסיס כל עסקה ומבטיח שהכל יתנהל בצורה חלקה. זהו גם מטבע קריפטוגרפי שניתן לכרות. זה אומר שמשתמשים יכולים לכרות בעצמם להפקת מטבעות, אם רוצים.

Cirus, מחיר מציאה?
Cirus, מחיר מציאה?

Livepeer LPT-USD

Livepeer הוא המטבע האחרון עבור רשימה זו. 

באופן לא מפתיע, אמזון טבלה את ידיה במגוון מוצרי אינטרנט אחרים שפרויקטי בלוקצ'יין מנסים להילחם בהם עם Web 3.0. אחת מהן היא פלטפורמת Twitch, שאמזון רכשה עוד ב-2014. כשהחברה נמצאת עמוק בתעשיית תוכן הווידאו החי, ורשתות כמו Livepeer מנסות לבזר את המרחב הזה.

שחקן הבלוקצ'יין הזה מתמקד באספקת תוכן עמית לעמית בשידור חי באיכות גבוהה מבלי להקריב כוח לספק מרכזי. במקום לטפל בחישוב באמצעות AWS או חברת שירותי אינטרנט אחרת, Livepeer משתמשת ברשת של צמתים התומכים בהזרמת תוכן.

אחת הנקודות המשיכה הגדולות ביותר של Livepeer היא יכולות כריית הווידאו שלה. משתמשים יכולים להמיר סרטונים ביחידות עיבוד גרפיות (GPUs) תוך כריית אסימוני LPT, תוך יצירת הכנסה פסיבית. כל הזמן, צופי הקצה מקבלים חווית סטרימינג טובה יותר עם נתונים דחוסים יותר והרבה פחות חציצה מאשר וידאו לא מקודד.

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן