fbpx

שוק ההון: באוסטרליה נתנו אישור זמני לתרופה לטיפול בקורונה

מנהל התרופות אישר את השימוש ברמדיסיביר של חברת גיליאד סיאנסז, שמוכרת כמי שפיתחה תרופה פופולרית לטיפול באיידס. כיצד תושפע המניה מההחלטה?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

מנהל התרופות האוסטרלי (TGA) אישר באופן זמני את תרופת הרמדיסיביר של גיליאד סיאנסז, כאופציית הטיפול הראשונה לחולי קורונה. התרופה קיבלה אישור לשימוש זמני בקרב מבוגרים ומתבגרים שנדבקו בנגיף לאחר שהתאשפזו עם סימפטומים. התרופה תהיה זמינה רק לחולים במצב קשה הדורשים הנשמה או תמיכה ברמה גבוהה לנשימה ובטיפול בבית חולים.

“רמדיסיביר היא אפשרות הטיפול המבטיחה ביותר עד כה כדי להפחית את זמן האשפוז לסובלים מנגיף הקורונה”, מציינים במנהל התרופות. הכנסת טיפול הרמדיסיביר מציע פוטנציאל להפחתת העומס על מערכת הבריאות באוסטרליה. על ידי צמצום זמני ההחלמה, המטופלים יוכלו לעזוב את בית החולים מוקדם יותר ולשחרר מיטות לנזקקים. אף על פי שמדובר באבן דרך משמעותית במאבק של המדינה נגד המגיפה, הממשל מדגיש כי לא הוכח שהמוצר מונע זיהום בנגיף או מקל במקרים שבהם מדובר בזיהום קל.

האישור הזמני, המוגבל לשש שנים לכל היותר, ניתן תוך שבועיים מרגע הגשת הנתונים הקליניים הראשוניים של החברה, מכיוון שיש פוטנציאל לתועלת משמעותית לחולים באוסטרליה. גיליאד סיאנסז תוכל להגיש בקשה לרישום מלא כאשר יהיו נתונים קליניים נוספים אשר יאשרו את בטיחותה ויעילותה של התרופה.

המניה סיימה את יום המסחר האחרון בעליות של שני אחוז לרמת 76.32 דולר, מה שמשקף עליה שנתית (YTD) של 18 אחוז. יעד המחיר של 80 דולר מציב אותה עם פוטנציאל של 5 אחוזים נוספים בשנה הקרובה. אנליסט RBC, בריאן אברהמס, טוען שיש חשיבות גדולה יותר לשמור על ההובלה בתחום הטיפול באיידס (החברה היא יצרנית התרופה הפופולרית למחלה), מכיוון שלמרות שניתן להרוויח מהקורונה, נדמה שזה יועיל לטווח קצר בלבד. מחיר היעד שלו למניה הוא 89 דולר.

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן