+BigShot מופעל להתנתק?

שלושה רעיונות להשקעה שמאסק ובאפט באמת מסכימים עליהם

אלון מאסק ווורן באפט לא מסכימים על כל דבר, אך הם תמימי דעים בכל הקשור להשקעות בסחורות ואנרגיה אלטרנטיבית

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
אילון מאסק ווורן באפט תמימי דעים לגבי השקעה בסחורות ובאנרגיה חלופית
אילון מאסק ווורן באפט תמימי דעים לגבי השקעה בסחורות ובאנרגיה חלופית

תוכן עניינים

אילון מאסק ווורן באפט לא מסכימים על הכל. הם בהחלט לא רואים עין בעין בכל הקשור לקריפטו למשל. אבל שני המשקיעים המיליארדרים האיקוניים מסכימים על זה: כשרוב מדינות העולם מתמודדות עם רמת אינפלציה גבוהה ואספקת אנרגיה נמוכה, זה זמן טוב להשקיע בסחורות ובאנרגיה חלופית.

אז למה שלא נצלול פנימה כדי לבחון מהם שלושת תחומי ההשקעה שכפי הנראה שני המשקיעים האלה מסכימים עליהם.

השקעה בנפט וגז

בוועידת אנרגיה שנערכה השבוע בנורבגיה, אמר אלון מאסק, מנכ"ל טסלה, שהעולם זקוק ל"יותר נפט וגז, לא פחות", תוך שהוא מעודד קדימה את המעבר לאספקה ​​מתחדשת. ואחת הדרכים להגיע לשם היא השקעה בחברות נפט וגז זולות. ומסתבר שבאפט, מנכ"ל ברקשייר האת'ווי, כבר עושה בדיוק את זה, הוא מחזיק במניות של שברון (CVX) והוא קנה כמה שיותר מניות של Occidental Petroleum (טיקר: OXY) שהוא יכול לשים עליהן את היד. ליתר דיוק, וורן באפט שם מיליארדי דולרים במהלך ששת החודשים האחרונים כדי לקנות כמעט 20% מ-OXY ואם זה לא מספיק, הוא גם זכה לאחרונה לאישור לקנות עד 50% החברה.

מה ההזדמנות כאן?

אחרי שבאפט קיבל חשיפה של 38 מיליארד דולר למגזר האנרגיה גם דרך שברון (CVX) וגם כאמור, דרך אוקסידנטל, וזה מעיד רבות על האופטימיות שלו לגבי מחירי הנפט לטווח ארוך. אם כן, כל מי  ששותף לדעה הזו, ומרגיש שורי ביחס למחירי הנפט ובמיוחד בעניין פצלי ארה"ב, יכול להשקיע ישירות באוקסידנטל. לחלופין, אפשר לגוון את החשיפה הסקטוריאלית באמצעות iShares U.S. Oil & Gas Exploration & Production ETF (IEO) או לקבל חשיפה גלובלית נוספת באמצעות iShares Global Energy תעודת סל (IXC)

מניית OXY גרף יומי מאת TradingView
מניית OXY גרף יומי מאת TradingView

מה עם מקורות אנרגיה חלופיים?

שניהם בהחלט שמים עין על מקורות אנרגיה חלופיים. אבל בעוד מאסק דוחף חזק לאנרגיה ירוקה יותר, ומעודד את הרחבת כלי הרכב החשמליים וטכנולוגיות השמש והרוח, באפט משקיע השקעות גדולות במקורות אנרגיה חלופיים אחרים פולטי פחמן.

מה ההזדמנות כאן?

ברקשייר האת'ווי של באפט השקיעה 6 מיליארד דולר באוגוסט 2020 בחמש חברות הסחר הגדולות בסחורות ביפן. מיצובישי קורפ (8058 JP) היא הגדולה מבין החמש, עם החשיפה והרגישות הגבוהה ביותר לרווחים, לנפט ולפחם קוקינג (Coking coal).

פחם קוקינג הוא מקור אלטרנטיבי לאנרגיה, ויש לציין שלעלייה החדה במחירי פחמי הקוקינג הייתה תרומה מרכזית לרווח הנקי של החברה בסך 3.87 מיליארד דולר ברבעון האחרון. מיצובישי קורפ נסחרת לפי 6x יחס מחיר לרווח, במילים אחרות, דיבידנדים בתוספת רכישה חוזרת של מניות של 30% עד 40% מהרווח הנקי, כך שאפשר לצפות להגדלת דיבידנד או הודעה על רכישה חוזרת של מניות (או שניהם) עם התוצאות הבאות שלה בחודש נובמבר.

השקעה בתחום הגרעין

ביום שישי, מאסק צייץ בטוויטר כי הגבלת השימוש במקור האנרגיה הזה היא דבר "מטורף מנקודת מבט של ביטחון לאומי ולסגור אותם זה דבר רע לסביבה". אבל בינתיים, ברקשייר האת'ווי של באפט משקיעה כבר זמן רב בתחום הגרעין: חברת החשמל שלה PacifiCorp משתפת פעולה עם הסטארט-אפ הטכנולוגי הגרעיני TerraPower של ביל גייטס לבניית כורים גרעיניים מהדור הבא, שהראשון מתוכנן לוויומינג.

באפט ומאסק לא לבדם במחשבה על אנרגיה גרעינית: יש לציין שארה"ב, בלגיה, צרפת ומדינות אחרות אמרו לאחרונה שהם יאריכו את תוחלת החיים של המפעלים הגרעיניים הקיימים שלהם. למשל, גרמניה מתלבטת אם להמשיך להפעיל שלושה מפעלים גרעיניים שהיו אמורים להיסגר בסוף השנה. אפילו יפן, שהוציאה מפעלים מפעילות לאחר האסון הגרעיני בפוקושימה ב-2011, אמרה שהיא תשקול לבנות מפעלים גרעיניים חדשים ולהפעיל מחדש את הקיימים.

מה ההזדמנות כאן?

כדי לרכוב על גל העניין שיש בטכנולוגיה גרעינית, אפשר לדוגמא לשקול השקעה בתעודת הסל Global X Uranium (URA), העוקבת אחר מדד הסולאקטיב העולמי של אורניום ורכיבים גרעיניים. Cameco (CCJ) היא האחזקה הגדולה ביותר של תעודות הסל: החברה כורה ומפיקה אורניום.

תעודת סל URA גרף שבועי, מאת TradingView
תעודת סל URA גרף שבועי, מאת TradingView

האחזקה השנייה בגודלה היא קרן Sprott Physical Uranium Trust ((SRUUF תעודת סל הרוכשת ומחזיקה אורניום פיזי. בנוסף, אפשר גם לשקול לקנות ישירות את מפעילי המפעלים הגרעיניים ביפן. Kansai Electric Power (9503 JP) היא אחת מחברות ייצור החשמל הגדולות ביפן שעשויה להרוויח  באופן ישיר מהפתיחה הגרעינית המחודשת.

Kansai Electric Power תעודת סל 9503 גרף שבועי, מאת TradingView
Kansai Electric Power תעודת סל 9503 גרף שבועי, מאת TradingView

בעוד שכלכלת ארה"ב עשויה אולי, להצליח להתחמק מנפילה למיתון מלא ב-12 החודשים הקרובים (אם כי יש להדגיש שזה דיי בספק, כי אינדיקטורים רבים כבר מאותתים על מיתון בארה"ב) אך לאירופה ובריטניה כנראה לא יהיה הרבה מזל משום שהן עומדות בפני משבר אנרגיה מחריף.

אך יותר מכך, הן לא צפויות להיות לבד בסיפור: בתקופה זו של אינפלציה גבוהה ואספקת אנרגיה נמוכה, סביר להניח שהדברים יכבידו על הרבה כלכלות ברחבי העולם. אך זה מה שהופך את ההשקעות האפשריות הללו לתזמון טוב עם מוכנות לצמיחה.

הנ"ל מהווה סקירה המבוססת על נתוני כלכלה ברמת המאקרו בתקופה זו. בהחלט יתכן שמסיבות מאקרו שונות, הדברים יבואו לידי ביטוי באופן שונה ואחר מהמתואר בכתבה. על כן, חשוב לעקוב אחר השווקים והעדכונים השוטפים, לנקוט בגישה ביקורתית ולעשות מחקר עצמאי בהתייחס לרעיונות ההשקעה המוזכרים בכתבה שכן, דבר אינו בבחינת המלצה לפעולה כלשהי.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן