+BigShot מופעל להתנתק?

שלוש גישות שכדאי למשקיעי הטווח הארוך לאמץ

בסביבה כלכלית לא ודאית שכזו, מנטרה קטנה או כמה מילות חוכמה יכולות רק להועיל

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
אלברט איינשטיין:
אלברט איינשטיין: "ריבית דריבית היא הפלא השמיני של העולם. מי שמבין את זה, מרוויח את זה. מי שלא, משלם את זה"

תוכן עניינים

בתקופות עם סביבה כלכלית לא וודאית כמו בימים אלה, יכול להיות מאד קשה להסתכל אל עבר האופק הרחוק ולהצליח להישאר נאמן ולהיצמד ליעדי ההשקעה לטווח הארוך. עבור אנשים מסוימים, מנטרה קטנה או כמה מילות חוכמה וגישות המוכחות כיעילות, יכולות לעזור. אז נעמיק אל תוך קומץ של תפיסות שבהחלט עשויות להוות נר לרגלי המשקיע לטווח הארוך.

"ריבית דריבית היא הפלא השמיני של העולם. מי שמבין את זה, מרוויח את זה. מי שלא, משלם את זה"

אלברט איינשטיין אמר ש"ריבית דריבית היא הפלא השמיני של העולם. מי שמבין את זה, מרוויח את זה. מי שלא, משלם את זה"

צמיחה מתמדת של תשואות ההשקעה שלך, שנה אחר שנה, נותנת דחיפה משמעותית מעלה למאזן האישי שלך לאורך זמן. למשל, אם אתה מתחיל עם 1,000$ שאותם אתה מגדיל ב-10% בשנה, למשל, יהיה לך 1,100$ שזו עלייה של 100$ בערך של ההשקעה שלך.

אבל אם מאוחר יותר, בשנה הבאה נניח, תרוויח 10% על 1,100 דולר, ההשקעה שלך למעשה תגדל ב-110 דולר. אמנם ה 10$ הנוספים האלה אולי לא נראים כמו שינוי גדול כשאתה רק בשלבים הראשונים, אבל ככל שיעבור הזמן, תוכל לראות שהצמיחה בתיק שלך באמת מצטברת.

תחנת מטעני Supercharger של טסלה בארה"ב
תחנת מטעני Supercharger של טסלה בארה"ב

יש להדגיש שזה לא כל כך סביר להרוויח את אותו אחוז התשואה בדיוק שנה אחר שנה על ההשקעות…ובטח שלא לדבר על 10%. אבל כל עוד אתה מרוויח תשואה שנתית חיובית בממוצע, תוכל לראות שהרווחים הכוללים שלך גדלים עם הזמן ככל שהיתרה שלך תגדל. לכן הגיוני להסתכל על השקעות לטווח ארוך ולבנות תיק השקעות ליבה שלדעתך יעלה עם הזמן. לאחר מכן, צריף להוסיף לזה כמה שיותר כסף בכל חודש, ככל שזה אפשרי בהתאם למצב הפיננסי האישי כמובן, ואם יש לך חוב, שלם את זה מהר ככל שאתה יכול ואפילו רק כדי לשמח את איינשטיין.

"הרבה יותר כסף הלך לאיבוד על ידי משקיעים שמתכוננים לתיקונים מאשר בתיקונים עצמם"

גם לפיטר לינץ' יש מה לתרום בנושא הזה. לדבריו, "הרבה יותר כסף הלך לאיבוד על ידי משקיעים שמתכוננים לתיקונים מאשר בתיקונים עצמם".

קרן מגלן של אייקון ההשקעות פיטר לינץ' צמחה ב-29.2% בממוצע בשנה בין 1977 ל-1990. לא עלוב מדי. ולמרות ששוק המניות בארה"ב עלה במגמת עלייה במהלך התקופה ההיא, היה לו גם חלק נכבד של תיקונים לא קלים, כולל ירידה של 35% ב-1987. אבל פיטר לינץ' הבין שהוא לא יכול לתזמן את השוק על ידי ניסיון לחזות מה יקרה לריביות או הכלכלה. הוא כתב בספרו, Beat The Street, שבכל הקשור למכירת השקעה, יש לעשות זאת אך ורק אם "היסודות שלה מתדרדרים, ולא בגלל שהשמיים נופלים".

בהקשר זה, בלתי נמנע לשאול את השאלה…איך אפשר לתמוך במחשבות הקשות של לינץ' על תזמון השוק? אם היית משקיע 1,000 דולר בנאסד"ק בשנת 1971, ההשקעה הזו הייתה גדלה לכ-130,000 דולר היום. אבל אם לקחת את אותה השקעה ופספסת את 20 הימים עם הביצועים הטובים ביותר של המדד, היו לך רק 26,000 דולר ביד. מה שעוד יותר מעניין הוא שרוב ימי הביצועים הטובים ביותר של הנאסד"ק (טיקר: QQQ), למעשה התרחשו במהלך שווקי הדובים הגדולים, לא שווקי שוורים.

אם כן הרעיון הוא שאם כל הזמן נהיה מודאגים לגבי שווקי דובים ותיקונים גדולים, כמו שהרבה משקיעים מודאגים כרגע, סביר יותר שננסה "לתזמן" את השוק על ידי קפיצה פנימה או לצאת ממנו כשאנחנו חושבים שמשהו גדול עלול לקרות. ולמרות שאולי אנחנו עשויים לתזמן את זה היטב מדי פעם, אנחנו גם עלולים לפספס כמה מהימים הטובים ביותר של השוק על ידי ישיבה על הגדר.

ויותר מכך, יש כאן סיכון עוד יותר גדול. כי אם תמכור את ההשקעה שלך מתוך אמונה שהשמיים נופלים  ואז השוק יתחיל להתאושש, אתה עלול בסופו של דבר להצטרך לקנות בחזרה במחירים גבוהים יותר. ובנקודה זו, השוק עלול לרדת שוב, מה שיגרום לך למצוא את עצמך שני צעדים מאחור. נראה לי שהבנו את הרעיון: כנראה שעדיף דווקא לנצל את ירידות השוק הגדולות כדי להוסיף להשקעות האלה, במקום למכור אותן או את חלקן.

"כמה מיליונרים אתה מכיר שהתעשרו מהשקעה בחשבונות חיסכון? סיימתי את טיעוניי"

לסיום, יהיה נכון לשאול את עצמינו את אותה השאלה ששאל רוברט ג'י אלן: "כמה מיליונרים אתה מכיר שהתעשרו מהשקעה בחשבונות חיסכון? סיימתי את טיעוניי."

אין שום דבר רע בלשמור כסף בחשבון החיסכון כדי לכסות מיני הוצאות חשובות שצריכים לזמן הקרוב. למעשה, זה אפילו משהו שכדאי מאד לעשות. אבל בטווח הארוך, כפי שכותב ההשקעות רוברט ג'י אלן עשוי לומר לך, במידה ויש לך יותר מדי מזומנים הנמצאים במקום שזמין לך ולא בתיק ההשקעות שלך, יש סיכוי טוב שזה יוביל למה שנקרא "גרירת מזומנים", כלומר, מצב בו חלק מהתיק מושקע במזומן או בניירות ערך שהן שווים מזומנים. בניגוד לניירות ערך שהם המוקד העיקרי של התיק, לרכיב המזומנים אין חשיפה לשוק.

ניקח דוגמא: אם היית משקיע 1,000 דולר ב-S&P 500 בשנת 2000, זה היה שווה 4,432 דולר היום. אבל אם היית שומר 20% מהכסף הזה בחשבון החיסכון שלך במשך הזמן הזה, והיית משקיע רק 800$ מתוכם ב-S&P, ההשקעה שלך של ה-800$ תהיה שווה 3,546$, או 20% פחות.

כמובן שיש בעיה נוספת עם החזקה של יותר מדי מזומנים בטווח הארוך, הלא היא האינפלציה שלאחרונה משתוללת. גם אם הפד יחזור ליעד ההיסטורי שלו של 2% אינפלציה בשנה, זו עדיין פגיעה גדולה בכוח הקנייה שלך במהלך 10, 20 או 30 השנים הבאות. אז נראה שבין אם נרצה או לא, צריך לקחת סיכונים בהשקעה לא רק כדי לעמוד בקצב האינפלציה אלא גם כדי לעלות עליה בטווח הארוך.

לסיכום, מה משותף לכל הגישות הללו?

דיי ברור שכולן עוסקות בבניית עושר בטווח הארוך. אז אם גם אתה מקווה לפרוש בסטייל יום אחד ועדיין נותרו לך שנים רבות של השקעה לפניך, כדאי לשקול לאמץ אותן.

הדבר הגדול במשחק ההשקעות לטווח הארוך הוא שהמתכון להצלחה הוא בסופו של דבר די פשוט: לבחור שילוב טוב של השקעות שלאחר בדיקה מעמיקה יש סבירות טובה שיעלו בערכם עם הזמן, ואת ההשקעות האלה צריך לרכוש באופן עקבי, למשל פעם בחודש. לאחר מכן, צריך לדעת לכוונן את רעשי השוק לטווח הקצר ובדרך זו להעלות את ההסתברות להצלחה באופן דיי משמעותי.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן