+BigShot מופעל להתנתק?

שתי מניות נפט עם אפסייד מעניין לשנים הקרובות

לפניכם הבחירות שלנו בסיום הוובינר על הזהב השחור. האם אני ואילן טננבאום נצליח לחזות את העתיד?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

תוכן עניינים

השבוע התמקדנו באחד מהסקטורים הלוהטים של השנה האחרונה – אנרגיה. בוובינר שערכנו במהלך השבוע, אנוכי ואילן טננבאום דיברנו על ענקיות המגזר ועל מניות מעניינות נוספות שנראות לנו כרלוונטיות למשקיעים. בזמן שהעולם מתאושש מהקורונה גם מחיר הנפט הגולמי נסק ב-18 חודשים מרמה של 20 דולר ל-80 דולר. 

חברות הנפט והגז, שהן האחראיות הראשיות להתחממות הגלובלית, ממשיכות לפעול בתחום ללא הפרעה ולמרות שהן מבטיחות הבטחות ומספרות סיפורים אני לא רואה מצב שהן יפסיקו לקדוח ולשאוב נפט ומזהמים אחרים מבטן האדמה כל עוד לא תתקבל החלטה בינלאומית חד משמעית שתכריח אותן להפסיק. דלק מאובנים, פחם ותזקיקים אחרים פולטים גזי חממה לאטמוספירה בכמויות מטורפות, ולמרות הכיוון החיובי בסך הכול שהעולם הולך אליו בתחום, הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות. 

חברות רבות הבטיחו שהן יהיו CARBON FREE עד השנים 2050, 2060 ו-2070 אבל בינינו מי יודע בכלל מה יקרה בעשור הבא? 

נראה שבמקביל להתחממות הגלובלית, גם הפתוגנים בדמות הקורונה עשויים להמשיך ולתקוף אותנו ונראה שהכדור פתח במלחמה על האנושות במטרה להציל את עצמו מהמין האנושי אשר גומר אותו באופן שיטתי במשך עשרות בשנים. יערות הגשם הולכים ונעלמים, אלפי מינים של בעלי חיים ודגים נכחדים מהעולם ואנחנו בשלנו. ממשיכים לפעול כאילו אחרינו המבול. 

טוב, אני מניח שלא הגעתם לכאן כדי לקרוא קשקושי סוף העולם, אלא כדי למצוא רעיונות מעניינים להשקעה ובסוף הוובינר בחרנו שתי מניות שבעינינו עשויות לספק החזר נאה למשקיעים בחמש השנים הקרובות.

אוקסידנטל פטרוליום (OXY) – תשואה של 210% בשנה

הבחירה שלי, אוקסידנטל פטרוליום, היא חברת אנרגיה קלאסית מיוסטון בטקסס, בירת הנפט והגז של ארה"ב. החברה עוסקת ברכישה, חיפוש ופיתוח של נכסי נפט וגז. אוקסידנטל פועלת בארה"ב, במזרח התיכון, באפריקה ובאמריקה הלטינית ועסקיה מאורגנים בשלושה תחומים: נפט וגז, כימיקלים וכן שינוע ושיווק מוצרים באמצעות מערכות איסוף, משאיות הובלה וסוכנים המוכרים מגוון תזקיקים ומוצרי אנרגיה. 

איפה וורן באפט משקיע אתת כספו
איפה וורן באפט משקיע אתת כספו

באוגוסט 2019 רכשה OXY את אנדרקו פטרוליום בעסקה בהיקף של 55 מיליארד דולר ובמהלך שהיה אמור ליצור סינרגיה וחיסכון בעלויות וכן לנצל כמות גדולה של נכסים פרימיום בתחום הנפט והגז כדי לייצר תזרים מזומנים מסיבי במשך שנים. עוד בטרם יבשה הדיו על החוזה, פרצה לה מחלת הקורונה והכניסה את העולם לטלטלה. וכך, במקום שהעסקה תהיה בוננזה עבור OXY, הצניחה במחיר הנפט הכניסה את החברה לסחרור בעקבות התחייבויות של מיליארדים בהלוואות ומצד שני הכנסות מצומקות משמעותית שהקשו עליה להתנהל תזרימית. חשש אמיתי של פשיטת רגל עמד באוויר, אולם כמו במקרי עבר דומים היה זה וורן באפט שהציל את המצב. עקב העובדה שהעמיד לחברה מימון בהיקף של 10 מיליארד דולר עבור עסקת אנדרקו תמורת מניות בכורה שמעניקות לו דיבידנדים מיוחדים, הוא לא לחץ על החברה לשחרר את הדיבידנדים הללו ואפשר לה מרווח נשימה על מנת לצאת מהבוץ. 

ויקי הולוב שמנהלת את OXY ביד רמה (אחת הנשים היחידות בתעשייה שנשלטת לחלוטין על ידי גברים), ניווטה את החברה גם במהלך המשבר וממחיר שפל של 8.5 דולר נסקו מניות OXY לשיא של 52 שבועות במהלך השבוע החולף. הולוב הובילה מהלכים למכירת נכסים שונים במטרה לצמצם את רמות החוב ולהפחית את ההחזר החודשי של החברה בגין ההתחייבויות הללו. למרות זאת החוב הכולל – מעל 38 מיליארד דולר עדיין גדול משווי החברה, 32 מיליארד דולר, נתון שמזכיר לי את AT&T. 

גם אחרי עלייה של 210%, אוקסידנטל עדיין רחוקה שנות אור ממחיר של מעל 85 דולר בו נסחרה בשנת 2018, לפני תחילת מומנטום שלילי במחיר הנפט והקריסה המוחלטת בימי הקורונה. אחרי מימוש קל שאני מאמין שיגיע, אני סבור שלטווח הארוך הסינרגיה בין אנדרקו ו-OXY תניב פירות וגם הדיבידנד העלוב הנוכחי (4 סנט למניה בשנה) יזנק קדימה ויהפוך את ההשקעה במניה לכדאית במיוחד. 

למידע נוסף על אוקסידנטל פטרוליום

וואנג דונגג'ין, מנכ"ל פטרו-צ'יינה
וואנג דונגג'ין, מנכ"ל פטרו-צ'יינה

פטרו-צ'יינה (PTR) – זינוק של 77% בשנה

הבחירה של אילן טננבאום בסוף הוובינר עושה שכל משתי בחינות: קודם כל היא בוחנת את הנתונים הפונדמנטליים שמצביעים על תמחור חסר פסיכי במחיר המניה. בנוסף, היא מהמרת על כך שהסנטימנט השלילי סביב המניות הסיניות, גם אם אינן טכנולוגיות, צפוי להיגמר והמשקיעים יחזרו לחפש מציאות במקום שבו הם רואים ערך.

הערך בפטרו-צ'יינה נמצא בשני נתונים שבולטים לעין: מכפיל הרווח עומד על מספר חד ספרתי, 7.21 בלבד על הרווח המנייתי הצפוי השנה. בנוסף, היקף הדיבידנד שמחלקת פטרו-צ'יינה עומד על 4.64 דולר למניה בשנה, או תשואת דיבידנד נהדרת של קרוב ל-9%. זאת מניית ערך אמיתית שגם אם נסקה בכ-80% במהלך השנה החולפת, עדיין יש לה לאן לטפס. 

כמו OXY, גם PTR נסחרה במחיר של מעל 80 דולר בשלהי 2018 לפני תחילת מהלך הירידות עד שנגעה בשפל של 28 דולר בימי הקורונה הלא עליזים. במידה והמומנטום החיובי סביב המניות הסיניות אכן יימשך ומחיר המניה יתחיל ליישר קו עם הנתונים הפונדמנטליים (נניח מכפיל 10 על הרווח הצפוי בשנה הבאה – שישקף למניה שווי של 64 דולר לפחות), יש לנו כאן אפסייד פוטנציאלי של 20% במינימום ויחד עם תשואת הדיבידנד אנחנו מדברים על משהו בסדר גודל שסוגר על 30% בשנה הקרובה. אם זה יקרה בפועל אין לדעת אבל שווה לנסות. 

למידע נוסף על פטרו-צ'יינה

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם.

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!



שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן