+BigShot מופעל להתנתק?

תואר "גידור האינפלציה הטוב ביותר" הולך ל… זהב? ביטקויין? או…

דבר אחד בטוח: אינפלציה יכולה להוות איום עצום על התיק שלכם כרגע. מה שפחות בטוח הוא הדרך הטובה ביותר להגן על הרווחים שהרווחתם קשה

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
זהב ידוע כגידור האינפלציה המועדף על המשקיעים
זהב ידוע כגידור האינפלציה המועדף על המשקיעים

תוכן עניינים

אז כשכולם מפיצים המון תיאוריות שונות לגבי איך להתגונן מפני הסיכון הזה, בואו נעבור על שש סוגי הגידור המומלצים ביותר, לפני שתקבלו החלטה אילו מהם כדאי להוסיף לארסנל שלכם.

נדל"ן

אם אתם לוקחים הלוואה לרכישת נכס, אתם מקבל הגנה ראויה מפני אינפלציה גבוהה: מצד אחד, הנכס אמור לשמור על חלק ניכר מערכו, ומצד שני, ערך ההלוואה שלכם יפחת באופן יחסי. לעליית מחירים.

אבל לא כל נכס שווה באותה מידה. מבין האפשרויות השונות, נכס משפחתי במחיר סביר יכול להיות ההימור הטוב ביותר נגד אינפלציה כי יש לו נטייה לחוזה שכירות לטווח קצר יותר, ולכן ניתן להתאים אותו מהר יותר לעלייה במחירים.

אלא שיש בעיה קטנה: רכישת נכס היא לא בדיוק טיול בפארק: זה לוקח זמן, יקר, מסובך ודורש כסף רב. אז כמובן שאפשר להשקיע בעקיפין באמצעות קרנות השקעות בנדל"ן (REIT), הנסחרות בבורסות הגדולות. אבל מה שאתם מרוויחים בנזילות אתם מפסידים בהגנה מפני "אינפלציה גרועה", הנובעת מזעזועים בהיצע ולא מביקוש מוגבר.

זה אומר שאתם עלולים לראות את האינפלציה הגבוהה והצמיחה הנמוכה בו זמנית. בסביבה זו, כל הנכסים המסוכנים יסבלו, כולל REIT.

גרף שבועי REIT מקור: TradingView
גרף שבועי REIT מקור: TradingView

סחורות

סחורות עשויות בהחלט להיות הגנה טובה מפני אינפלציה "טובה", מהסוג שנוצר בעקבות ביקוש כל כך חזק שההיצע לא יכול להדביק את הפער. זה מצב שנוטה להעלות את המחיר של חומרים נחוצים. וכשזה קורה, המחירים עולים במהירות: מדד הסחורות של S&PGSCI, למשל, עלה ב-60% בשנה האחרונה. 

אך גם סחורות אינן מושלמות: סחורות מסוימות עשויות לעלות בעוד שאחרות עלולות לרדת, וייתכן שהן פשוט לא יעבדו בסביבת אינפלציה גרועה. ייתכן שהם גם לא האופציה הטובה ביותר לטווח הארוך, כי אף אחד לא ערב לכם שהמחירים שלהם יעלו לאורך תקופה ארוכה, וגם הביצועים שלהם מופחתים על ידי עלויות היישום.

גרף שבועי מדד הסחורות של S&P GSCI
גרף שבועי מדד הסחורות של S&P GSCI

מניות

היתרון הגדול של מניות הוא שהן מאגר ערך טוב (מאוד) לטווח ארוך. החזיקו מניות במשך יותר מ-30 שנה, וכמעט מובטח לכם שתניבו תשואות מעל קצב האינפלציה. והם עובדים די טוב גם בסביבות של אינפלציה "קלה", שכן חברות מעבירות עליית מחירים ללקוחותיהן.

עם זאת, סביר להניח שמניות לא יעבדו טוב אם נראה היפר-אינפלציה או "סטגפלציה" שזה השילוב של אינפלציה גבוהה יותר וצמיחה איטית יותר. לא רק שרווחי החברות יתקלו בלחצים במקרים אלה, אלא שהערכות השווי שלהן גם יספגו פגיעה משמעותית.  המניות גם תלויות מאוד בסנטימנט המשקיעים ורגישות למאניות והתרסקויות. אז בהתחשב בכך שזה מצב שתלוי גם במידת האופטימיות של המשקיעים ועד כמה הערכות השווי מתוחות אפשר להבין שיש הרבה מקום לאכזבה.

ועד כמה הערכות השווי מתוחות אפשר להבין שיש הרבה מקום לאכזבה.

זהב

זהב-GOLD היה גידור האינפלציה המועדף על המשקיעים במשך זמן רב, ומסיבה טובה: זהו אחד הנכסים היחידים שעובדים היטב בסביבת אינפלציה גרועה-כאשר האינפלציה גבוהה והכלכלה מאטה. בנוסף, סביר להניח שהמשקיעים יפנו לגידור ה"אמין" ביותר אם האינפלציה תצא משליטה, ולאף גידור אחר אין היסטוריה וייחוס כמו שיש  לזהב.

אבל לא נמשיך לפני שנביע הסתייגות קלה. ראשית, זהב לא מספק שום הכנסה, מה שעובר מהר מאוד ממצב של תועלת כשהתשואות נמוכות לחיסרון יקר כשהתשואות מתחילות לעלות. וכמו מניות, הזהב נוטה למאניות ולהתרסקויות, כלומר הביצועים לטווח הקצר עשויים להיות כבדים ומונעים על ידי סנטימנט המשקיעים. וכמו כן, אילן היוחסין ארוך הטווח שלו נבחן בתקופה האחרונה על ידי חבר יחסית חדש בשכונה.. הביטקוין.

גרף שבועי GOLD
גרף שבועי GOLD

ביטקוין

זה נכון שהביטקוין לא תוכנן להגנה מפני אינפלציה מתונה. אבל כשיש עליות במחירים והמטבעות המסורתיים מתחילים לאבד מערכם, קשה לומר שהביטקוין לא יספק הגנה: ההיצע שלו מוגבל וצפוי, הוא פועל מחוץ לשליטת הממשלות, וניתן להשתמש בו גם כמאגר ערך וגם כאמצעי תשלום. אבל מה שבאמת הופך את הגידור החדש לאהוב על משקיעי הביטקוין הוא שהמחיר שלו יכול להמשיך לעלות מכיוון שהוא נהנה ממגמות טכנולוגיות מסיביות והרחבת הביקוש.

מה הבעיה בביטקוין? ראשית, זה חדש, אז אין מספיק היסטוריה כדי להעריך באמת אם זה גידור אינפלציה טוב או לא. שנית, הוא תנודתי: גם אם הוא מגן על אינפלציה לטווח ארוך, הוא עלול לאבד מהר חצי מערכו בדרך. ולסיום, ייתכן שהיא לא מהווה הגנה טובה מפני אינפלציה גרועה, שכן היא עלולה, כמו מניות, לקרוס כאשר הכלכלה תאט או סנטימנט המשקיעים יחריף.

גרף שבועי ביטקוין BTCUSD
גרף שבועי ביטקוין BTCUSD

אז מהו הגידור הטוב ביותר?

יתכן שדווקא הניסיון לשים את האצבע על מהו הגידור הטוב ביותר עשוי להיות הצעד הלא נכון. כפי שאמרנו, לסוגי גידור שונים יש מאפיינים שונים וחסרונות שונים, מה שאומר שפשוט אין פתרון אחד שמתאים לכולם.

אז במקום להמר הכל על הסוס המהיר ביותר, אתם צריכים קודם כל לוודא שיש לכם את הסוס המנצח באורווה. 

כדי להגן מפני אינפלציה טובה, יכול להתאים סחורות לטווח הקצר, מניות לטווח הארוך, וקצת נדל"ן אם אתם יכולים להרשות זאת לעצמכם. 

כדי להגן מפני אינפלציה גרועה, כדאי להקפיד להוסיף זהב לתיק שלכם. וכדי להגן מפני היפר-אינפלציה, כדאי לשקול את הביטקוין: אתם עלולים לא לסמוך על הטכנולוגיה, אבל הפוטנציאל שלו לרווחים א-סימטריים אומר שאתם לא צריך לקנות הרבה ממנו כדי לקצור את הפירות.

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
איפה וורן באפט משקיע אתת כספו

וורן באפט: "אלו 3 המניות שלי"

האם שלושת האחזקות הגדולות ביותר בתיק ההשקעות של באפט יכולות ללמד אותנו כיצד להגיע ליעדים הפיננסיים שלנו?

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן