+BigShot מופעל להתנתק?

תשואה של 5,140% בעשר שנים: אנבידיה מתקרבת לאלף דולר

יצרנית השבבים סוגרת על מחיר נדיר לפני פיצול המניות הצפוי. אחרי תשואה של יותר מ-5,000 אחוזים בעשר שנים, האם יש עוד מקום לעליות שערים?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
ג'נסן יואנג, מייסד אנבידיה שעדיין מכהן כמנכ
דואג לספק תשואות למשקיעים שלו. ג'נסן יואנג, מייסד ומנכ"ל אנבידיה

תוכן עניינים

המשבר הפיננסי של שנת 2008 תפס משקיעים רבים לא מוכנים, בלשון המעטה. תוך חודשים ספורים בלבד נמחקו מאות מיליארדי דולרים משווי החברות והמכשירים הפיננסיים שנסחרו בוול סטריט. החזירות של המוסדות הפיננסיים ותאוות הבצע הבלתי נגמרת הביאה אותם לייצר מכשירים שאף אחד לא ממש מבין. המוצרים המובנים על משכנתאות הסאבפריים החלו לקרוס, מגדל הקלפים החל להתפרק ומוסדות ענק ותיקים כמו ליהמן ברדרס, בר סטרנס ומריל לינץ' פשטו רגל או נקנו במכירת חיסול על ידי מתחרים שניצלו את המהומה. 

השריפה שפשטה בשדה הקוצים שהוא מגזר הפיננסים התפשטה לענפים אחרים וחברות ענק נמחקו לחלוטין. מי זוכר את מניות לאס וגאס סנדס (LVS) במחיר של דולר? מיקרוסופט (MSFT) במחיר של 15 דולר? פורד (F) במחיר של 2 דולר? 

אני אגיד לכם מי זוכר. אני! הפראייר שלא קנה הכל בזול כמו שוורן באפט הטיף בקלישאה הידועה: "כשהדם זורם ברחובות אני קונה. כשכולם קונים אני מוכר" או משהו בסגנון. בסופו של דבר הצלחתי להשחיל קנייה של 100 מניות אנבידיה (NVDA) במחיר חיסול של 10 דולר למניה. פחות משנתיים אחר כך מכרתי את המניות במחיר של 20 דולר והרגשתי שעשיתי עסקה נהדרת! או התמימות.

"כשהדם זורם ברחובות אני קונה. כשכולם קונים אני מוכר", וורן באפט

אנבידיה (NVDA) – תשואה של 5,140% בעשר שנים

מהיום שבו מכרתי את מניות אנבידיה אי שם בשנת 2011, המניה פשוט לא עוצרת. תשואה בלתי נתפסת של 5,140% בעשר שנים זה משהו שרק מטבעות קריפטוגרפיים יודעים לעשות. לא חברות טכנולוגיה ענקיות שיש להן מוצרים, מכירות או טכנולוגיה אמיתית. אז מה סוד הקסם של אנבידיה והאם עכשיו, לפני שהיא נוגעת במחיר של אלף דולר לפני הפיצול הצפוי (ביחס של 4 ל-1) ב-19 ביולי, עדיין ניתן לרכב על הסוס המנצח הזה?

קודם כל נזכיר מה אנבידיה עושה בדיוק. עסקי הליבה שלה הם ייצור ושיווק כרטיסים גרפיים, GPU, תחת שם המותג GeForce. הכרטיסים האלה תומכים ביישומי גיימינג ומחשבים אישיים. המוצר של אנבידיה נחשב הטוב והיציב בשוק. בנוסף, החברה משווקת מוצרי מחשוב ורשתות (כולל המוצר של מלאנוקס הישראלית אותה רכשה ב-7 מיליארד דולר), מוצרי תוכנה וחומרה ליישומי ויזואליזציה ווירטואליזציה בענן, שבבים ומעבדים למרכזי מידע ונתונים ובשנים האחרונות גם בניית מערכת הוליסטית של AI ויישומי לימוד מכונה וכן מערכות שמותקנות ברכבים אוטונומיים ויישומי סיוע לנהגים. החברה גם משווקת כרטיסים גרפיים ייעודיים לכריית מטבעות קריפטוגרפיים אולם מדובר בסגמנט קטן יחסית בפעילות החברה.

GeForce GTX 980, מעבד גרפי יוקרתי שפותח ע
GeForce GTX 980, מעבד גרפי יוקרתי המיוצר ע"י אנבידיה

מתחילת השנה זינקה המניה ב-60%, בחמש שנים ב-1,640% ובעשר שנים ב-5,140% כאמור. מדובר בתשואות כל כך פנומנליות שאני עד היום בודק שוב ושוב את המספרים כדי לוודא שזה נכון. הכנסות החברה צמחו אף הן בצורה מרשימה כשהן מתבססות על הרכישות שביצעה (מלאנוקס בין היתר) והן צפויות להמשיך ולצמוח כשאנבידיה תשלים את רכישת ARM הולדינגס מסופטבנק ב-40 מיליארד דולר, במידה והרגולציה לא תעצור את זה.

בשנת הכספים 2020 רשמה החברה הכנסות של 10.92 מיליארד דולר, בשנה החולפת הכנסות של 16.7 מיליארד דולר, ב-2022 יגיעו ההכנסות ל-24.85 מיליארד דולר וב-2023 להכנסות של 27.4 מיליארד דולר. גם הרווח המנייתי צפוי לצמוח יחד עם המשך הצמיחה בהכנסות. לדעתי ההכנסות הצפויות טרם משקללות את הרכישה של ARM. 

נכון לכתיבת שורות אלו נסחרת אנבידיה במכפיל של 52 על הרווח הצפוי השנה. היא משלמת דיבידנד זניח של 64 סנט למניה, המשקף תשואה מצחיקה של 0.08%, אבל עם תשואה מטורפת שמספקת המניה למי אכפת מהדיבידנד? שווי השוק של אנבידיה נושק ל-511 מיליארד דולר, שזה יותר מפי שניים מהשווי של אינטל (INTC), חברה שרושמת הכנסות שנתיות של פי ארבע מאנבידיה, ויותר מפי שלוש מחברת השבבים קוואלקום (QCOM), אשר אף היא רושמת הכנסות גבוהות מאלו של אנבידיה. נראה שלשוק זה לא ממש אכפת.

תשואה פנומנליות. גרף אנבידיה
תשואה פנומנלית. גרף אנבידיה

מה עושים עם אנבידיה עכשיו? 

אחרי הפיצול המנייתי ביחס של 4 ל-1, שנועד להנגיש את מחיר המניה למשקיעים קמעונאים, צפויה אנבידיה להיסחר במחיר של 200-250 דולר. חברות דומות שעשו מהלכים כאלו בעבר, למשל אפל (AAPL) או טסלה (TSLA), ראו נהירה מחודשת למניות ועליות שערים יפות אחרי המהלך. אפל לא עוצרת אבל טסלה נעצרה מעט יחד עם המימוש בסגמנט רכבי ה-EV לאחרונה. 

במקרה של אנבידיה נראה לי שמה שהיה הוא שיהיה. אנבידיה מובילת שוק בכל התחומים בהם היא פועלת, פורצת גבולות טכנולוגיים, נכנסת לתחומים חדשים כמו AI, מערכות נהיגה אוטונומיות וטכנולוגיות בלוקצ'יין. מה שאהבתי אצל אנבידיה הוא שבשנים האחרונות היא גם מבצעת רכישות שממנפות את פעילותה וסוגרות לה פינות. הרכישה של ARM צפויה להכניס אותה לתחום של  עיצוב ותכנון מעבדי שבבים עבור חברות אחרות. 

העובדה שהעולם נמצא במחסור שבבים תמידי עקב ההתפתחות הטכנולוגית שלא עוצרת (מרכזי ענן, רכבים אוטונומיים, רשתות תקשורת, רשתות סלולר ועוד ועוד ועוד) תמשיך לתמוך בצמיחה הפנומנלית של אנבידיה. גם במכפיל 50 על הרווח הצפוי השנה, אני סבור שאנבידיה תמשיך לספק תשואות חיוביות למשקיעים שנים ארוכות קדימה. יש לה הנהלה מצוינת בראשות ג'נסן יואנג, מייסד החברה שעדיין מכהן כמנכ"ל. בניגוד לגיל שווייד מהטור שכתבתי על צ'קפוינט, הוא כן דואג לספק תשואות למשקיעים שלו, ומבחינתי שישאר בתפקיד לנצח. 

למידע נוסף על אנבידיה

 אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

תמיד חלמת לסחור בשוק ההון אבל פחדת להפסיד את הכסף? זה לגמרי מובן!

מרבית האוכלוסיה לא משקיעה וסוחרת באופן פעיל בשוק ההון בגלל שאיפות שקשורות ליציבות ופחד מלהפסיד. 

אבל יש 2 עובדות שאפשר לפספס כאן. 

1. כיום הדרך הכמעט יחידה שמפרידה בינך לבין האפשרות להתעשר היא כשכסף עובד בשבילך. ושוק ההון הוא אחלה מקום להתחיל ממנו.
2. אפשר לסחור ולהשקיע בטוח, אבל בשביל זה צריך לדעת קצת יותר ממה שאתה יודע עכשיו על שוק ההון.

בשביל זה עשינו תוכנית הכשרה למסחר בשוק ההון שממש כדאי לך להכיר. 

רוצה לבדוק את התאמתך לתוכנית שנותנת תיק מסחר התחלתי אמיתי לסחור בו?

לחץ למטה כדי למלא שאלון התאמה לתוכנית

לזמן מוגבל: קבל בחינם הדרכת וידאו מלאה שחושפת את אסטרטגיית המסחר שאחראית על 80% מכל הרווחים שלנו בשוק ההון

תלמד אסטרטגיות ייחודיות, טיפים וידע פרקטי שיעזור לך להפוך לסוחר נוסטרו מצליח בשוק ההון.

בונוס מיוחד: קבל בנוסף גם מדריך שיראה לך איך אפשר להרוויח בשוק ההון ללא הון עצמי ומבלי לסכן את החסכונות – במתנה (שווי של 179 ש"ח).

השאר פרטים בטופס ותועבר להדרכה מיד ובחינם!

מומלצים עבורך
מניות MEME ב-Reddit, אילוסטרציה

מניות ה-MEME: הדור הבא כבר כאן!

מה זה שיבה אינו וגיים-סטופ לעומת מה שראינו במניות HKD בחודש החולף? האם יש דרך למצוא את המניה הבאה שתעלה ב-20,000% בשבוע?

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן