+BigShot מופעל להתנתק?

מניית יצרנית מדפסות ה-3D חזרה לחיים – האם כדאי להשקיע?

חברת 3D מערכות גרמה מפח נפש גדול למשקיעים בשנים האחרונות. האם הזינוק החד צפוי לשנות את גורלה של המניה בחודשים הקרובים?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
3D printer
3D printer

תוכן עניינים

יום קשוח במיוחד עבר על מניות הצמיחה והטכנולוגיה ביום המסחר הראשון לשבוע זה בוול סטריט. איפה שלא הסתכלתם ראיתם מחיקות של מיליארדי דולרים בשווי המניות שרק בשנת 2020 הניבו תשואות של מאות אחוזים למשקיעים. ועל זה נאמר: About fucking time!!! 

מי שקורא את הטורים שלי באופן קבוע יודע את דעתי על השווי המנופח שנתן השוק למאות מניות ללא נתונים פונדמנטליים שיתמכו בזה, אבל כמו תמיד, התיקון מגיע ויחד עמו מגיעות ההזדמנויות. חשבתם שיוניטי סופטוור (U) שווה לכם במחיר של 150 דולר למניה? איך היא נראית לכם עכשיו במחיר של 82 דולר למניה? הרבה יותר אטרקטיבית, לא? 

מה עם פלאג פאוור (PLUG) שרק בינואר נסחרה במחיר של 75.5 דולר על רקע הייפ פסיכי סביב מניות האנרגיה הירוקה? איך היא נראית לכם אחרי שסגרה את המסחר אתמול במחיר של 20.07 דולר אחרי צניחה יומית של 13% ובמרחק של 75% מהשיא? 

אי אפשר לסיים את הסגמנט הזה בלי לאזכר את שתי האריסטוקרטיות הגדולות ביותר של מחירי הבועה: טסלה (TSLA) ושופיפיי (SHOP). הראשונה כבר נגעה בשיאה במחיר של 900 דולר אחרי עלייה של אלפי אחוזים בשנים האחרונות וסגרה את המסחר אמש במחיר של 629 דולר. שופיפיי נשקה ל-1,500 דולר וסיימה את המסחר אתמול במחיר של 1,080 דולר. גם במחירים הללו הן עדיין מנופחות לדעתי למרות שאחרי הרבעון האחרון שופיפיי התחילה להציג מכפיל רווח סביר יותר לעומת הטירוף שראינו בשנה שעברה. טסלה לעומת זאת נסחרת עדיין בשווי לא הגיוני (ואת זה אומר גם צ'רלי מונגר יד ימינו של וורן באפט) וכשתגיע ל-100 דולר, אם תגיע, אני אתחיל לשקול איסוף של המניה. בינתיים אני מעדיף להסתכל מהצד. עד כאן הצד השלילי של הטור הזה. בצד החיובי ראינו מניה חבוטה שסוף סוף נותנת קצת תקווה למשקיעים. 

מה הביא לזינוק חד ב-3D מערכות (DDD)? 

יצרנית מדפסות התלת מימד פרסמה תוצאות רבעוניות אחרי הסגירה בוול סטריט (שני בלילה).  3D מערכות רשמה רווח של 17 סנט למניה ברבעון הראשון, ב-15 סנט גבוה מהתחזית. ההכנסות עלו ב-8% לרמה של 146.1 מיליון דולר, ב-9.5 מיליון מעל התחזית. ההכנסות האורגניות בנטרול פעילות שלא קיימת יותר בחברה עלו ב-17% לעומת הרבעון הראשון של 2020. המרווחים ברבעון טיפסו ל-44% לעומת 42% ברבעון המקביל אשתקד ותזרים המזומנים התפעולי נשק ל-28.5 מיליון דולר.

גרף DDD
גרף DDD

נתונים חיוביים נוספים קשורים לעלייה של 39% בהכנסות סקטור הבריאות, לרמה של 72.5 מיליון דולר. הכנסות מגזר התעשייה עלו ב-1% לרמה של 73.6 מיליון דולר. סקטור הבריאות חשוב מאוד לצמיחה העתידית של החברה ולכן טוב לראות שההכנסות שלו השתפרו משמעותית. המניה הגיבה לזינוק חד של מעל 20% בשעת כתיבת שורות אלו וצפויה להיסחר היום (שלישי) בעליות מרשימות.

למידע נוסף על חברת 3D מערכות

מה עושים עם זה עכשיו?

שנת 2014 הייתה שנת השיא בבועת מניות חברות מדפסות התלת מימד. DDD נסחרה ברמות שיא של 93 דולר ביולי 2014 לפני שהחלה במסע מייאש וכואב מטה עד לשפל של פחות מ-5 דולר בספטמבר 2020. או אז החלו הפורומים של רדיט להריץ את מניות החברות הפעילות בתחום לעליות שערים חדות שבסופן נגעה DDD במחיר של 56.5 דולר בפברואר 2021. כמו במקרים קודמים הבועה התפוצצה כי עליות השערים במניה לא נתמכו במספרים שפרסמה החברה אלא בעדר של חוליגנים שנכנס במטרה לבצע מהלך של שורט סקוויז וגמא סקוויז במחיר המניה. 

גם מניות חברות נוספות בתחום כמו SSYS, NNDM, XONE ו-VJET היו שותפות למהלך. כולן צללו אתמול במסחר הרגיל למחיר הנמוך ביותר שלהן מאז הזינוק החד בפברואר. למזלן, DDD פרסמה את התוצאות היפות אחרי הסגירה ובמסחר המאוחר נרשמו עליות שערים בכולן. מלבד NNDM שהיא חברת בלוף עם אפס פעילות מסחרית (וגם דיללה למוות את המשקיעים שלה עם גיוס של 1.5 מיליארד דולר בשנה וחצי האחרונות) ולכן אני לא כולל אותה בסקירה הזאת, יכול להיות שאנחנו עדים לתחילת מהלך נוסף של זינוקים במניות המגזר. 

גרף SSYS
גרף SSYS

החשודה המיידית וזו שצריכה להיות כבר עכשיו בתיק המעקב שלכן היא סטרטסיס הישראלית (SSYS), אולי החברה הגדולה והיציבה ביותר בסקטור הזה יחד עם DDD. סטרטסיס רשמה עליה מינורית של 5% בתגובה לתוצאות של DDD אבל היא כבר פרסמה את תוצאותיה לרבעון החולף בשבוע שעבר ולא ניפקה תוצאות מרשימות כמו אלו של DDD. 

השבועות הקרובים יגידו לנו אם אמנם החל מהלך נוסף במניות מדפסות ה-3D ויש לזכור שרמת השורט על DDD עדיין גבוהה, באזור ה-15%, כך שיכול להיות שהרדיטים יראו בתוצאות הרבעוניות אות להסתערות מחודשת על המניה. כבר ראינו בעבר שיש להם את הכוח לעשות את המהלך הזה, השאלה אם יהיו מספיק כבשים בעדר שישאפו להוציא אותו לפועל.

לכל הטורים של יוסי כהן

אז האם להשקיע 1,000 דולר בסטרטסיס?

אין ספק שיהיה שווה לעקוב אחרי סטרטסיס. אבל צוות הסוחרים של ביג שוט מאמין שיש כל מני מניות טובות אחרות להשקעה בשוק ההון. בחודש האחרון ניסחנו שורה של מניות, תעודות סל ומוצרים פיננסיים נוספים שאנחנו מאמינים שיכולים להסב תשואה גדולה מאוד. 

לחצו כאן כדי לראות כדי לצפות ב-10 המניות שאנחנו חושבים שהולכות להתפוצץ ברבעון הקרוב.

בנוסף אנחנו השקנו שירות חדש בדיסקורד, שנותן המלצות בזמן אמת על עסקאות בקריפטו ובמניות שאנחנו עושים. רוצים להיות חלק מזה?

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
איפה וורן באפט משקיע אתת כספו

וורן באפט: "אלו 3 המניות שלי"

האם שלושת האחזקות הגדולות ביותר בתיק ההשקעות של באפט יכולות ללמד אותנו כיצד להגיע ליעדים הפיננסיים שלנו?

עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן