+BigShot מופעל להתנתק?

4 דרכים מפתיעות לניצול הדיפ בסין לפני שיהיה מאוחר מידי

בין המחסור באנרגיה לבין הפעולות מצד ממשל סין, כלכלת סין ושוק המניות הסיני די נפגעו לאחרונה. עובדה זו בהחלט מעודדת משקיעים לחפש עסקאות עם פוטנציאל באזור. איך גם אתה יכול לנצל זאת?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שי ג'ינפינג, נשיא הרפובליקה הסינית
שי ג'ינפינג, נשיא הרפובליקה הסינית

תוכן עניינים

יש כיוונים שונים שניתן לבחון לפני ההחלטה לקנות את הדיפ במידה ואכן בחנת לעומק את ההזדמנויות השונות ומצאת לנכון לנצל את הדיפ בשווקים הסינים. להלן ארבעה כיווני חשיבה.

לקנות את הדיפ בפלטפורמות הטכנולוגיה הסיניות

אפשרות אחת היא לנצל את המכירות הגדולות שהיו לאחרונה בענקיות הטכנולוגיה בסין ולרכוש את מניותיהן. הרציונל העומד מאחורי כיוון זה הוא שתחום הטכנולוגיה בסין עבר ממצב של אופטימיזם מוגזם לחלוטין למצב פסימי ביותר בשנה האחרונה. כשדבר כזה קורה, זה מאפשר למשקיעים לרכוש את הקצה התחתון של הערכים הממוצעים בחמש השנים האחרונות, מה שמטה את יתרת יחס הסיכון סיכוי לטובתם. שיעורי הצמיחה מבחינת הרווחים אמנם יאטו בטווח הקרוב, מכיוון שממשלת סין מטילה מיני הגבלות על חברות כמו Meituan ו-Alibaba. אך בסופו של דבר, ככל הנראה כמו שמתרחש לרוב, ניתן יהיה למצוא דרך להעביר את העלויות האלה ללקוחות. בנוסף לזאת, לטווח הארוך יותר, הצריכה בקרב מעמד הביניים עדיין בצמיחה.

היכן ההזדמנות?
תעודת הסל של  Samsung CS-I China Dragon Internet מושקעת 45% בענקיות Tencent, Alibaba, ו-Meituan המעניקות לך חשיפה לפלטפורמות הטכנולוגיות החשובות ביותר. 27 החברות האחרות בתעודת הסל הן חברות האינטרנט הסיניות הגדולות בעולם.

גרף שבועי Samsung CSI China Dragon Internet
גרף שבועי Samsung CSI China Dragon Internet

מניות בינוניות שזוכות להתעלמות

מדובר במניות סיכון בינוניות מסוימות שהמשקיעים עשויים להתעלם מהן.

אחת הדוגמאות היא Uxin, שמוכרת מכוניות משומשות. החברה משפרת את איכות המכוניות שלה והסירה חלק מהסיכון הטמון במודל העסקי שלה בדרכים חכמות. מעבר לכך, המכוניות המשומשות מבוקשות מאוד לא רק בסין אלא ברחבי העולם. לפי ה-BLS, המחירים של מכוניות ומשאיות משומשות עלו ב-45% בשנה האחרונה, העלייה הגדולה ביותר של 12 חודשים שדווחה אי פעם. המדד האחרון של ערך יד שנייה שפרסם מנהיים, עסק המכירות הפומביות של מכוניות משומשות הגדול ביותר באמריקה, מצביע על כך שמחירי הטנדרים עלו ב-50% בשנה אחת.

מדוע מחירי הרכבים המשומשים מזנקים? הסיבה המרכזית היא הביקוש הגואה. מתברר שחלק מהסיפור הוא העובדה שבמהלך סבב הסגרים של וירוס קוביד-19 בשנה שעברה מכירות רכבים היו בנסיגה משום שקונים פוטנציאליים רבים חששו שיאבדו את מקום עבודתם, זאת לצד בעלי עסקים בתחום רבים שנסגרו. כעת, הביקוש שהיה בהמתנה במשך תקופה מתעורר שוב, ונוסיף לכך מצב של ריבית נמוכה שמשמעותה היא שהלוואות לרכב זולות מתמיד.

היכן ניתן למצוא הזדמנויות?
אפשר כמובן לשקול לקנות את אוקסין (UXIN) באופן ישיר. אך אפשר גם לשקול תעודות סל כגון: KraneShares CSI China Internet ETF (סימול: KWEB ) העוקבת אחר תעשיית האינטרנט הסינית והמגזרים הנלווים.

תעודת סל KraneShares CSI China Internet
תעודת סל KraneShares CSI China Internet

חומרה טכנולוגית

האם זה הזמן לקנות מניות חומרה סיניות?
ממשלת סין אמנם פוגעת בענקיות התוכנה במדינה, אך יש בשטח גם את יצרני החומרה. וכידוע, יש ביקוש גדול בכל רחבי העולם למוליכים למחצה, טכנולוגיה ירוקה, חומרים ואנרגיה. גם בתחום זה ישנן מספר חברות סיניות שמאפשרות להפיק תועלת מכך. אגב, לא רק סיניות. הערכה היא שהביקוש למוליכים למחצה צפוי לעלות משמעותית, והכנסות התעשיה כולה צפויות לעלות.

מה ההזדמנות כאן?
יש כמה תעודות סל בתחום, תלוי איך אתה רוצה לפעול בנושא זה. יש את תעודת הסל של מדד KraneShares SSE STAR Market 50  (סימול:KSTR ) ותעודת הסל של KraneShares CICC China 5G Semiconductor Index  (סימול:KFVG).

לחלופין, אפשר לבחון גם את תעודת הסל של KraneShares MSCI China Clean Technology Index (סימול:KGRN), או תעודת סל VanEck Vectors ChinaAMC SME-ChiNext (סימול:CNXT).

תעודת סל KraneShares SSE STAR Market 50 KSTR

מניות בנות קיימא

האם אתה נמנה על משקיעים ערכיים הרצים למרחקים ארוכים? אם כן, תוכל לשקול להשקיע בתחום זה ככל שהחברות השונות עוברות לפיתוח בר קיימא יותר.

אחת הדוגמאות היא Vitasoy, יצרנית הסויה ומשקאות הסויה בהונג קונג, עם מכירות רבות בסין. מסתבר שתעשיית החלב העולמית היא אחת התעשיות המייצרות גזי חממה ברמות הגבוהות ביותר. וסין רק תעלה את זה גבוה יותר, בהתחשב בכך שהצריכה צפויה לעלות ב-30 השנים הבאות. משקאות ומזונות על בסיס סויה, אם כן, יכולים לסייע בהפחתת השפעת הפליטות ובשימוש במים, ולהציב את Vitasoy בעמדה מבטיחה לעתיד. הרחוק.

היכן ההזדמנות?
אין תעודות סל המתאימות לנושא ESG הספציפי הזה בסין, אך תעודת הסל של Freedom 100 שווקים מתעוררים (סימול:FRDM ), יכולה להיות אופציה רלוונטית לבחינה.

תעודת סל Freedom 100

תעודת סל זו מסננת אזורי שוק מתעוררים מסויימים מתוך תפיסה ששווקים חופשיים יותר מתפקדים כלכלית טוב יותר. עם זאת, ראוי לציין כי לא מדובר בהשקעה בסין מכיוון שהיא אינה כוללת מניות סיניות.

מטרת סקירה זו היא לתת תמונת מצב על אפשרויות להשקעה הקיימות על רקע מצב השוק הסיני הנוכחי, ואינה בבחינת המלצה לפעולה כלשהי. תמיד עליך לעשות מחקר נוסף מעמיק משלך על מנת להגיע להחלטות מושכלות ומבוססות.

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר למוצרים פיננסיים כלשהם

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

רוצה להרוויח משכורת של מהנדס תוכנה מכל מקום בעולם, בלי לעבוד 9 שעות ביום בעבודה מתישה?

מלא פרטים ועבור לשאלון התאמה לשוק ההון

*במידה ותמצא מתאים לאחר שתמלא את שאלון ההתאמה אחד מציידי הכישרונות של גיא ברנד יצור איתך קשר לגבי המשך התהליך

דילוג לתוכן