WallStreetBets: אלה המרוויחות הגדולות בשבוע החולף

החוליגנים של קבוצת המשקיעים ברדיט חזרו לככב בשבוע החולף אחרי תקופה שקטה. המרוויחה הגדולה הפעם היתה AMC. מי המניות הנוספות על הכוונת?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
קבוצת המשקיעים WallStreetBets בפלטפורמת רדיט
קבוצת המשקיעים WallStreetBets בפלטפורמת רדיט

תוכן עניינים

הסיפור הגדול ביותר של וול סטריט פוסט קורונה טיים פרץ לחיינו בסוף חודש ינואר. אז התחלנו להיחשף לקבוצת המשקיעים WallStreetBets בפלטפורמת רדיט. מניות כמו GME ,AMC ,EXPR  BBBY ואחרות זינקו במאות אחוזים כשהמשקיעים הקמעונאים התאגדו על מנת לייצר לחץ קנייה במטרה לשרוף את השורטיסטים (שמרוויחים בזמן שמחירי המניות יורדים ומפסידים כשמחירי המניות עולים). התאגדות של אלפי משקיעים קטנים הביאה ללחץ קנייה מסיבי והמיינסטרים למד להכיר מונחים כמו שורט סקוויז וגמא סקוויז. 

התופעה המוזרה יצרה כנראה כמה מיליונרים חדשים שהשקיעו במניות ואופציות של המניות המוזכרות לעיל, אבל הרוב הגדול של המשקיעים הקטנים נשרף כמו שבדרך כלל קורה במקרים כאלו. הבעיה של המשקיעים הקטנים היא חוסר ההבנה של הסיטואציה ובאיזה שלב של הגל הם נמצאים. המאוחרים להצטרף לחגיגה בטוחים שהיא צפויה להימשך עוד ועוד, אבל המציאות כמו תמיד טופחת על פניהם של הפראיירים. 

אני בהחלט חושב שאפשר לעשות כסף מרדיפה אחרי העדר של WallStreetBets אבל גם ברולטה אפשר לעשות כסף. צריך לדעת לצאת בזמן ולזכור לגדר את ההשקעה במידה שהיא מתהפכת לכם על הפנים. אז אחרי תקופה שקטה למדי נחשפנו שוב לנהירה חדשה של חוליגנים למניות ה-MEME, כשבשבוע שעבר ראינו את החשודות המיידיות חוגגות שוב, בראשות AMC ,BBBY ,PETS ו-EXPR. 

לטור על השורט סקוויז ב-MVIS שפורסם בסוף אפריל

המרוויחות הגדולות מהתופעה? החברות עצמן

מעבר לעובדה שמספר סוחרים קמעונאים פרטיים הצליחו לגרוף רווחים של מיליוני דולרים מהרצת המניות המטורפת בפורומים, מי שגרף את הרווח הגדול ביותר, או במקרה זה את הכספים הגדולים ביותר, הן החברות עצמן שעליהן בוצעו המהלכים. 

חשוב לזכור שבריצה המטורפת הזאת של המשקיעים אין שום חשיבות לפעילות החברות או הביצועים הכלכליים שלהן. הדבר היחיד שמאפשר את עליות השערים המטאוריות הוא אחוז השורט הגבוה על המניות הללו. כדור השלג מתגלגל בצורה כזו: הרדיטים מזרימים אלפי פעולות קנייה במניות ועל האופציות שלהן (CALL) ובמקביל השורטיסטים חייבים לכסות את פוזיציות השורט שלהם. לקנות עוד ועוד מניות כי אחרת הם חשופים להפסד בלתי מוגבל (בעוד שבהשקעות לונג ההפסד המקסימלי הוא 100%). הלחץ הכפול הזה, כמו במקרה של התפרקות הכורים האטומיים בצ'רנוביל (למי שראה את הסדרה) ולהבדיל אלף אלפי הבדלות כשמדובר במניות, יוצר את תופעת הגמא סקוויז ומטיס את המניות בעשרות ובמאות אחוזים מעלה.

AMC, אחת המרוויחות הגדולות
AMC, אחת המרוויחות הגדולות

כפי שציינתי, המרוויחות הגדולות מהסיפור הזה הן החברות עצמן שניצלו את המתנה הנהדרת שהעניקו להם החוליגנים של רדיט כדי להינצל מפשיטת רגל (במקרה של AMC, EXPR ו-GME) ולגייס עשרות ומאות מיליוני דולרים. מתחילת השורט סקוויז של ינואר גייסה AMC סכום של מעל 1.2 מיליארד דולר! מדובר במניה שנסחרה במחיר של 2 דולר רק בתחילת ינואר ועם איום אמיתי של פשיטת רגל בעקבות משבר הקורונה שהביא לסגירה הרמטית של בתי הקולנוע שלה ברחבי ארה"ב לתקופה ארוכה. החזרה לשגרה, יחד עם קופת מזומנים שמנמנה, תאפשר ל-AMC לצלוח את תקופת ההתאוששות ולא מן הנמנע שנראה אותה קונה מתחרות ומחזקת את מעמד השוק שלה תוך כדי. 

רשת משחקי הוידאו גיים-סטופ גייסה מעל 550 מיליון דולר באפריל אחרי שראתה את מניותיה מזנקות ממחיר של פחות מ-3 דולר באפריל 2020 לשיא של 483 דולר בינואר השנה. גם היא ניצלה מפשיטת רגל תודות לחבורת WallStreetBets. רשת אקספרס גייסה עשרות מיליוני דולרים אחרי שהרדיטים לקחו אותה ממחיר של 60 סנט באוקטובר 2020 לשיא של 13.97 דולר בינואר השנה. 

בשבוע שעבר ראינו את כל המניות הללו שועטות חזרה מעלה בהעתק כמעט מושלם למה שראינו בינואר. זאת למעט גיים-סטופ שעדיין נמצאת במחיר גבוה יחסית לתחילת הריצה שלה. השאלה הגדולה כמובן היא מתי הבועה תתפוצץ בכל המניות הללו שמתומחרות בצורה לא הגיונית לחלוטין, ברמה שלא ראינו מאז משבר הדוט.קום של תחילת שנות ה-2000. 

לפורום WallStreetBets ברדיט

מי המניות החמות ברדיט?

בשבוע שעבר מיהרו בבנק אוף אמריקה לסרוק את הפורומים ברדיט ולהכין רשימת מניות שזוכות לאזכורים רבים בקבוצות השונות. חשוב לציין כי הרשימה אינה אינדיקציה לשום דבר מעבר לכמות המספרית של אזכורים עבור המניות ברשימה. 

מניות פלטפורמת הנדל"ן זילו (Z) נוספו לרשימה בשבוע שעבר, לראשונה מאז אוגוסט. אחוז השורט על המניה זניח אולם היא איבדה מעל 50% ממחיר השיא שלה בינואר, כ-208 דולר, וסגרה את המסחר בשבוע שעבר במחיר של 108 דולר. אולי הרדיטים חושבים כי מדובר במחיר כניסה נוח? מי יודע? 

חברה מוכרת נוספת שראתה מהלכים גדולים היא ביונד מיט (BYND) שנסקה בחדות בשבוע שעבר. אחוז השורט על המניה עומד על 25% כך שהיא מועמדת פוטנציאלית ברורה להמשך מהלך של שורט סקוויז. 

זינקה במאות אחוזים, BBBY
זינקה במאות אחוזים, BBBY

לגבי רשת בתי הקולנוע AMC כבר לא נותר לי מה לומר. אחרי שנסקה למחיר שיא של 20 דולר בסקוויז של ינואר וצנחה כל הדרך חזרה ל-5 דולר, כולנו חשבנו שהסיפור נגמר. הו התמימות! בשבוע שעבר לקחו הרדיטים את המניה ממחיר של 10 דולר לשיא של 73 דולר לפני שהמניה התממשה למחיר 48 דולר ביום המסחר האחרון.  גיים-סטופ (GME), וירג'ין גלקטיק (SPCE) ובד בת' אנד ביונד (BBBY) סוגרות את הרשימה של המניות עם האזכורים הרבים ביותר. יותר מ-33% ממניות BBBY נמכרות בשורט בעוד ש-25.5% ממניות SPCE נמכרות בשורט. גיים-סטופ עדיין מציגה 19.8% שורט ואילו שם נוסף שכדאי לשים אליו לב הוא פט-מד אקספרס (PETM) עם 29.75% שורט. 

אם אתם ממש רוצים לרכב על הגל אני ממליץ לעקוב מקרוב אחרי מחירי המניות ובמידה שאתם מחליטים להיכנס לפוזיציה תגדירו מראש באיזה מחיר אתם יוצאים ותדאגו לגדר את עצמכם בהוראות STOP LOSS אחרי רכישת המניות או באופציית PUT שתגן עליכם במידה והפוזיציה תתהפך לכם על הראש. 

מה שבטוח, אנחנו חיים בתקופה הזויה ומהנה שבה קורים דברים בשוק שלעולם לא חשבנו שנראה. עכשיו, כשבתי הקולנוע שוב פתוחים אפשר לקנות פופקורן ולצפות בסרט בהנאה. בהצלחה!

אחרי AMC: מי תהיה המניה הבאה שתקפוץ באלפי אחוזים

סבב ב' בוול סטריט התחיל

וכל מי שחשב שזו אפיזודה זמנית טעה בגדול. 

הצטרפו להדרכה חינמית שבה תוכלו ללמוד איך אפשר להרוויח מהסקירות של WallStreetBets מבלי להפסיד את התחתונים. 

בונוס מיוחד שיהיה בהדרכה: אלה 20 מניות ה-WallStreetBets שצפויות לעלות בקרוב

מומלצים עבורך
אלון מאסק

זה מה שיש למייסד קרדנו ואיתריום להגיד על הדוג'קוין – סיכום שבועי בקריפטו

שוק הקריפטו ששוויו איבד יותר מטרליון דולרים מהשיא, ממשיך לדמם עם עוד שבוע של ירידות חדות. ברביעי האחרון אחד המייסדים של הקרדנו התארח בפודקאסט ודיבר על שורה של נושאים בתחום הקריפטו. על ה-דוג' אמר: זה עותק של עותק. יש בעיות במדיניות המונטרית של המטבע

תגובות

6 תגובות

  1. חוליגנים??? ואיך תקרא לשורטיסטים המטונפים שמוחקים חברות טובות בעבור רווחים מהירים? ונא לא לשכוח שמאחורי נירות הערך יש חברות ואנשים ומשפחות שנתמכות. אז לשורטיסטים נקרא ״טינופות״, לא ככה?

    1. צודק בהחלט!!!! לעשות נייקד שורט זה נורמלי!!??? חבורה של מושחטים הקרנות גידור!!

  2. החוליגנים האמיתיים והפושעים האמיתיים הם אלה שמוכרים מניות שאין להם כיסוי

  3. לא חוליגנים!!תרשום המשקיעים הקטנים שמנצחים את הטייקונים המושחטים ששולטים בבורסה!!

  4. הבאה בתור mvis, יעד ראשוני 28, יעד שני 37.
    דעה אישית לא המלצה מניה מאוד תנודתית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן