מה מצאו הרדיטים ב-EXPR ו-BBBY?

שתיים מהמניות שסימנו חברי קבוצת המשקיעים ברדיט שייכות לרשתות קמעונאות ותיקות. האם המניות צפויות להמשיך לככב בגל השני והשלישי של תופעת השורט סקוויז? פרויקט מיוחד

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
בגל השני הרדיטים לקחו את המניה של בת' אנד ביונד ממחיר של 24 דולר למחיר של 44 דולר
בגל השני הרדיטים לקחו את המניה של בת' אנד ביונד ממחיר של 24 דולר למחיר של 44 דולר

תוכן עניינים

הגל השני של תופעת השורט סקוויז יצא לדרך בשבוע שעבר בחסות פורום המשקיעים המפורסם בעולם, WallStreetBets בפלטפורמת רדיט. הפורום שהפך לתופעה בינלאומית בעקבות מהלכי השורט סקוויז הגרנדיוזים על מניות GME, AMC, KOSS ואחרות חזר לכותרות אחרי כמה חודשים שקטים. שוב חזינו בעליות שערים של עשרות ומאות אחוזים במניות ה-MEME וכמובן להגבלות המיידיות ששמו ברוקרים על עסקאות שורט או קנייה של המניות הללו במטרה "להגן" על המשקיעים הקמעונאים. 

דווקא פלטפורמת רובינהוד שהגבילה את המשקיעים בגל הראשון לא ביצעה שום מהלך שנועד למנוע מהרדיטים לקנות או למכור מניות MEME. בין כל השמות שרצו בשבוע שעבר נכללות גם שתי מניות של חברות קמעונאות ותיקות שזכו לטיפול מחודש על ידי הרדיטים: אקספרס (EXPR) ובד בת' אנד ביונד (BBBY). אנסה להסביר כאן את החשיבה של החוליגנים מאחורי בחירת המניות והאם רק אחוז שורט גבוה מהווה טריגר להסתערות הקונים. 

קריאה נוספת: לטור הקודם על WallStreetBets

לפורום WallStreetBets ברדיט

אקספרס (EXPR) – תשואה של 443% מתחילת 2021

נכון שהסיבה הראשונית לבחירה במניות היא אחוז שורט גבוה אבל למרות זאת, אחד הדברים שנעלמו מעיני העוקבים אחרי התופעה היא הערך הסנטימנטלי של סוחרי רדיט כלפי החברות שזכו לכינוי מניות ה-MEME. 

אלפי סוחרי רדיט בילו שעות ארוכות מחייהם בסניפים של גיים-סטופ (GME) ובתי הקולנוע של AMC ולכן האפשרות להקפיץ את מחירי המניות החבוטות אך אהובות של החברות הנ"ל הייתה טריגר נוסף מעבר לאחוזי השורט במניות. ואכן, העליות החדות במניות AMC ו-GME איפשרו לחברות לבצע מהלכי גיוסי הון מסיביים שהגנו עליהן מאפשרות אמיתית ומוחשית של פשיטת רגל.

במקרה של אקספרס, מדובר ברשת חנויות אופנת גברים ונשים המפעילה מעל 500 סניפים בכל רחבי ארה"ב ופורטו ריקו. הרשת מפעילה גם את אתר אקספרס.קום למכירת מוצרים ואביזרי אופנה. הרשת נוסדה ב-1980 ובשנת הכספים 2020 רשמה הכנסות של 2.02 מיליארד דולר. בעקבות שנת הקורונה צנחו הכנסות החברה ל-1.21 מיליארד דולר בשנת הכספים שהסתיימה בינואר 2021. 

הרדיטים סחבו אותה למחיר של 6.5 דולר בשבוע שעבר ולעלייה של מעל 55% בחודש, מניית EXPR
הרדיטים סחבו אותה למחיר של 6.5 דולר בשבוע שעבר ולעלייה של מעל 55% בחודש, מניית EXPR

אחרי שלוש שנים רווחיות מ-2017 עד 2019 עברה החברה להפסד בשנת 2021 וצפויה להפסיד גם השנה. מחיר המניה ירד בהתמדה מ-22 דולר בחודש מרץ 2016 ועד 60 סנט בלבד במאי 2020, חודשיים לתוך מגיפת הקורונה. כשהכול נראה אבוד עבור בעלי המניות החלו הרדיטים לפמפם את אקספרס ולהטיס אותה למחיר של 13.97 דולר בסוף ינואר 2021. זאת למרות שאחוז השורט על המניה לא היה גבוה מלכתחילה. 

כנראה שאותם רדיטים שבילו בקולנועי AMC ובסניפי גיים-סטופ נהגו גם לקנות את הבגדים שלהם ברשת אקספרס וחברו יחד להציל אותה. אני לא יודע זאת בוודאות אבל זו בהחלט יכולה להיות אופציה. גם בסיבוב הנוכחי, אקספרס הציגה אחוז שורט נמוך מאוד, כ-7.4%, ועדיין הרדיטים סחבו אותה למחיר של 6.5 דולר בשבוע שעבר ולעלייה של מעל 55% בחודש. במידה ונראה גל שלישי לא מן הנמנע כי הרדיטים יקחו אותה לגבהים שראינו בינואר. 

למידע נוסף על אקספרס 

בד בת' אנד ביונד (BBBY) – תשואה של 78% מתחילת 2021

אם במקרה של אקספרס ניתן להעריך בצורה זהירה כי הרדיטים קשורים אליה בצורה סנטימנטלית קשה לי לראות אותם קשורים בעבותות של רגשות לרשת בד בת' אנד ביונד. כאן נראה שמדובר בכמות עסקאות השורט על המניה ותו לא (33% נכון לסוף השבוע שעבר).

רשת בד בת' אנד ביונד, כשמה כן היא, מציעה מגוון מוצרים לאמבט ולחדרי השינה של הבית. הרשת מוכרת מגוון מוצרים כמו סדינים, ציפות, אביזרים וכלים לחדר האמבט, טקסטיל למטבח, רהיטים לבית ועוד. הרשת מפעילה יותר מ-1,000 סניפים בצפון אמריקה ופורטו ריקו וכן סניפים המוכרים מוצרים לתינוקות תחת שם המותג ביי ביי BABY.

לפעילות הכלכלית או העסקית של החברות אין שום קשר למחירי המניות שמסמנים הרדיטים. גרף BBBY
לפעילות הכלכלית או העסקית של החברות אין שום קשר למחירי המניות שמסמנים הרדיטים. גרף BBBY

בשנים האחרונות דיווחה החברה על ירידה מתמדת בהכנסות, מרמה של 12.35 מיליארד דולר ב-2018 ל-9.23 מיליארד דולר בלבד בשנת הכספים החולפת. גם הרווחיות הלכה ונשחקה ובשנה שעברה רשמה בד בת' אנד ביונד הפסד שנתי ראשון מזה חמש שנים, ברמה של 98 סנט למניה, וזאת בעקבות מגיפת הקורונה. 

כפי שציינתי בטורים קודמים, לפעילות הכלכלית או העסקית של החברות אין שום קשר למחירי המניות שמסמנים הרדיטים. הם מחפשים אחוז שורט גבוה כגורם ראשון, קשר סנטימנטלי כזה או אחר כגורם שני ולבסוף יכולת להריץ כמות אדירה של הוראות קנייה במניות ובאופציות על מנת לתמוך במהלך השורט והגמא סקוויז. במקרה של בד בת' אנד ביונד ראינו אותם לוקחים את המניה ממחיר של 18 דולר לשיא של 54 דולר בגל הראשון. הגל השני התחיל במחיר של 24 דולר והסתיים במחיר של 44 דולר לפני שהמניה חזרה לקרקע ולמחיר של 31 דולר לפני הפתיחה בוול סטריט היום (שני).

ביום רביעי יתפרסמו נתוני השורט של בורסת נאסד"ק ונוכל לסמן את המטרות הבאות של חברי WallStreetBets. עד אז שווה להמשיך לעקוב אחרי אקספרס ובד בת' אנד ביונד כדי לראות אם הגל השלישי כבר מעבר לפינה.  

למידע נוסף על בד בת' אנד ביונד

לפוסט בנוגע לאזכורי מניות ברדיט וטוויטר

אחרי המניות האלה: מי תהיה המניה הבאה שתקפוץ באלפי אחוזים

סבב ב' בוול סטריט התחיל

וכל מי שחשב שזו אפיזודה זמנית טעה בגדול. 

הצטרפו להדרכה חינמית שבה תוכלו ללמוד איך אפשר להרוויח מהסקירות של WallStreetBets מבלי להפסיד את התחתונים. 

בונוס מיוחד שיהיה בהדרכה: אלה 20 מניות ה-WallStreetBets שצפויות לעלות בקרוב

מומלצים עבורך
אלון מאסק

זה מה שיש למייסד קרדנו ואיתריום להגיד על הדוג'קוין – סיכום שבועי בקריפטו

שוק הקריפטו ששוויו איבד יותר מטרליון דולרים מהשיא, ממשיך לדמם עם עוד שבוע של ירידות חדות. ברביעי האחרון אחד המייסדים של הקרדנו התארח בפודקאסט ודיבר על שורה של נושאים בתחום הקריפטו. על ה-דוג' אמר: זה עותק של עותק. יש בעיות במדיניות המונטרית של המטבע

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן