+BigShot מופעל להתנתק?

מה זה סוחר נוסטרו ומדוע המגמה מתרחבת בישראל?

חברות ובתי השקעות הבינו את הפוטנציאל ומתחילות לגייס ולהכשיר סוחרים. איך השיטה עובדת, האם כדאי להפוך לסוחר בשיטה הזאת ומדוע צפוי השוק הישראלי להכניס עוד אלפי סוחרים כאלה בשנים הקרובות? הצצה לתופעה החדשה בשוק ההון

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
עולם הולך ומתפתח. מסחר בשוק ההון

תוכן עניינים

התופעה של חברות פרטיות ובתי השקעות שהבינו את הפוטנציאל הקיים בשוק ההון, אלה שמגייסות ומכשירות סוחרים שיסחרו בכסף הפרטי של החברה – כבר קיים ברוב מדינות ה־OECD. עבודה בחברת נוסטרו נחשבת לעבודה פופולארית ונחשקת והדבר בא לידי ביטוי גם בשוק בישראלי.

כבר בתקופה שקדמה למשבר הקורונה, התחילה מגמה, בארץ ובעולם, של חיפוש הזדמנויות לכסף גדול – דור שלם שמחפש לעבוד מהבית, להרוויח כסף ולעסוק בתחום מעניין. את התשוקה והרצון של הדור הצעיר ניצלו החברות הפרטיות ובתי ההשקעות בעולם. הן הבינו שאפשר לנצל את השאפתנות ואת האנרגיות הצעירות לטובת הכשרה מקצועית, שתהפוך את אותם צעירים לאנליסטים פיננסים. אנליסטים שיהיו סוחרי נוסטרו עבורן.

עולם הנוסטרו נפתח לצעירים

אז מה זה בעצם מסחר נוסטרו? במילים פשוטות, מדובר אותם אנליסטים שהוכשרו על ידי בית ההשקעות או שהגיעו עם הכשרה קודמת, קיבלו חשבון מסחר וסכום כספי מהחברה בה הם עובדים ובאמצעותו הם סוחרים ומשקיעים בשוק ההון. זה אולי נשמע קל בתאוריה, כי מי שסופג את הסיכון וההפסד הם החברה או בית ההשקעות שמממן את זה ואילו הרווחים מתחלקים בין הסוחר לגוף המממן, אך לא כל הנוצץ זהב. מתברר שלא כל אדם נמצא מתאים לעבור את ההכשרה ולקבל את חשבון הנוסטרו היוקרתי.

בנוסף, אף בית השקעות או חברה רצינית לא יתנו לסוחר חשבון מסחר בגישה של "שגר ושכח", אלא ההפך הוא הנכון – ישנו מעקב וליווי צמוד לאותם סוחרים בגישת "האח הגדול", שפועלת לטובת כל הצדדים. הסוחר מקבל כלים טכנולוגיים מתקדמים שעולים אלפי דולרים ואינם נגישים עבור הסוחר המתחיל; הוא זוכה להתנסות במסחר על כסף אמיתי בזמן אמת; בנוסף, הוא מקבל ליווי מקצועי צמוד. כל אלה הם כלים שתורמים לו ברמה האישית וגם פועלים לטובת החברה.

למעשה, אותה חברה שמכשירה את סוחרי הנוסטרו מייצרת צבא של סוחרים מקצוענים שמייצרים עבורה כסף וכמובן – הם מתוגמלים על ההצלחות שלהם.

מודל כלכלי שטוב לכולם

חשוב להבהיר: מדובר במודל כלכלי עם אינטרס הדדי. אף צד לא "עושה טובה" לצד השני. המטרה היא לייצר מצב של win-win situation. כלומר: הסוחר מקבל חשבון "ללא סיכון" אישי של הפסד, ואפשרות לסחור על מינופים גבוהים שבעצמו לא יוכל לממן ואילו החברה מרוויחה מההצלחה של הסוחר. כאשר ישנו כשל מצד הסוחר, שאינו מצליח לספק את הסחורה ולעמוד ביעדים המוגדרים, סביר להניח שהחברה תסגור לו את החשבון. מצד שני, אלה שמצליחים לייצר תשואה טובה לחברה, האינטרס של החברה יהיה להגדיל עבורם את הסכום והמינופים, כדי שיניבו רווח גדול יותר לשני הצדדים.

נוסטרו בישראל 

בעולם ובעיקר בארה"ב ישנם עשרות אלפי סוחרי נוסטרו. בישראל, המונח "סוחר נוסטרו" הוא חדש יחסית וזר לקהל הישראלי. כיום, יש שתיים או שלוש חברות שעוסקות בהכשרת אנליסטים פיננסים ומוכנות לקחת עליהן את הסיכון של פתיחת חשבון ומסחר בכספי החברה. תהליכים אלה מתחילים לצבור תאוצה. נכון להיום, ישנם מאות בודדות של סוחרי נוסטרו בארץ.

על פי ההערכות, המגמה הזו תתפוס תאוצה ובשנים הקרובות יהיו בישראל אלפי סוחרים חדשים, שיראו במסחר הנוסטרו כעבודה לכל דבר ועניין. בימים של אי יציבות כלכלית בשווקים ומעבר לאון-ליין, זאת תהיה אחת הדרכים היחידות שבאמצעותן הם ישיגו את המטרות שלהם.

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון. הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי. הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

לחץ על הכפתור כאן למטה ותבין איך עובדת תכנית הנוסטרו שלנו

מפחד לסחור בשוק ההון לבד ולהפסיד?
יש לך הזדמנות לקבל תיק על סך 10,000$ כוח קניה ולהתחיל לסחור ללא הון עצמי


תשאיר את הפרטים, על מנת לצפות בהדרכה חינמית
שהכנו עבורך על שוק ההון ומלא שאלון התאמה שיבדוק את סיכויי ההצלחה שלך

מומלצים עבורך
עוד כתבות

התחברות ל+BigShot

נראה שיש טעות בפרטים...

התחברת בהצלחה!שכחת סיסמה?
שכחת את הסיסמה? מלא את כתובת המייל ונשלח לך לינק לאיפוס הסיסמה


חזרה להתחברות

רוצה להכיר את המניות שהולכות לעלות?
לחץ כאן לקבל עוד פרטים

הצטרפו לניוזלטר שלנו לקבל את כל העדכונים החמים!

דילוג לתוכן