fbpx

מה זה סוחר נוסטרו ומדוע המגמה מתרחבת בישראל?

חברות ובתי השקעות הבינו את הפוטנציאל ומתחילות לגייס ולהכשיר סוחרים. איך השיטה עובדת, האם כדאי להפוך לסוחר בשיטה הזאת ומדוע צפוי השוק הישראלי להכניס עוד אלפי סוחרים כאלה בשנים הקרובות? הצצה לתופעה החדשה בשוק ההון

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
עולם הולך ומתפתח. מסחר בשוק ההון

התופעה של חברות פרטיות ובתי השקעות שהבינו את הפוטנציאל הקיים בשוק ההון, אלה שמגייסות ומכשירות סוחרים שיסחרו בכסף הפרטי של החברה – כבר קיים ברוב מדינות ה־OECD. עבודה בחברת נוסטרו נחשבת לעבודה פופולארית ונחשקת והדבר בא לידי ביטוי גם בשוק בישראלי.

כבר בתקופה שקדמה למשבר הקורונה, התחילה מגמה, בארץ ובעולם, של חיפוש הזדמנויות לכסף גדול – דור שלם שמחפש לעבוד מהבית, להרוויח כסף ולעסוק בתחום מעניין. את התשוקה והרצון של הדור הצעיר ניצלו החברות הפרטיות ובתי ההשקעות בעולם. הן הבינו שאפשר לנצל את השאפתנות ואת האנרגיות הצעירות לטובת הכשרה מקצועית, שתהפוך את אותם צעירים לאנליסטים פיננסים. אנליסטים שיהיו סוחרי נוסטרו עבורן.

עולם הנוסטרו נפתח לצעירים
אז מה זה בעצם מסחר נוסטרו? במילים פשוטות, מדובר אותם אנליסטים שהוכשרו על ידי בית ההשקעות או שהגיעו עם הכשרה קודמת, קיבלו חשבון מסחר וסכום כספי מהחברה בה הם עובדים ובאמצעותו הם סוחרים ומשקיעים בשוק ההון. זה אולי נשמע קל בתאוריה, כי מי שסופג את הסיכון וההפסד הם החברה או בית ההשקעות שמממן את זה ואילו הרווחים מתחלקים בין הסוחר לגוף המממן, אך לא כל הנוצץ זהב. מתברר שלא כל אדם נמצא מתאים לעבור את ההכשרה ולקבל את חשבון הנוסטרו היוקרתי.

בנוסף, אף בית השקעות או חברה רצינית לא יתנו לסוחר חשבון מסחר בגישה של “שגר ושכח”, אלא ההפך הוא הנכון – ישנו מעקב וליווי צמוד לאותם סוחרים בגישת “האח הגדול”, שפועלת לטובת כל הצדדים. הסוחר מקבל כלים טכנולוגיים מתקדמים שעולים אלפי דולרים ואינם נגישים עבור הסוחר המתחיל; הוא זוכה להתנסות במסחר על כסף אמיתי בזמן אמת; בנוסף, הוא מקבל ליווי מקצועי צמוד. כל אלה הם כלים שתורמים לו ברמה האישית וגם פועלים לטובת החברה.

למעשה, אותה חברה שמכשירה את סוחרי הנוסטרו מייצרת צבא של סוחרים מקצוענים שמייצרים עבורה כסף וכמובן – הם מתוגמלים על ההצלחות שלהם.

מודל כלכלי שטוב לכולם
חשוב להבהיר: מדובר במודל כלכלי עם אינטרס הדדי. אף צד לא “עושה טובה” לצד השני. המטרה היא לייצר מצב של win-win situation. כלומר: הסוחר מקבל חשבון “ללא סיכון” אישי של הפסד, ואפשרות לסחור על מינופים גבוהים שבעצמו לא יוכל לממן ואילו החברה מרוויחה מההצלחה של הסוחר. כאשר ישנו כשל מצד הסוחר, שאינו מצליח לספק את הסחורה ולעמוד ביעדים המוגדרים, סביר להניח שהחברה תסגור לו את החשבון. מצד שני, אלה שמצליחים לייצר תשואה טובה לחברה, האינטרס של החברה יהיה להגדיל עבורם את הסכום והמינופים, כדי שיניבו רווח גדול יותר לשני הצדדים.

 

נוסטרו בישראל 
בעולם ובעיקר בארה”ב ישנם עשרות אלפי סוחרי נוסטרו. בישראל, המונח “סוחר נוסטרו” הוא חדש יחסית וזר לקהל הישראלי. כיום, יש שתיים או שלוש חברות שעוסקות בהכשרת אנליסטים פיננסים ומוכנות לקחת עליהן את הסיכון של פתיחת חשבון ומסחר בכספי החברה. תהליכים אלה מתחילים לצבור תאוצה. נכון להיום, ישנם מאות בודדות של סוחרי נוסטרו בארץ.

על פי ההערכות, המגמה הזו תתפוס תאוצה ובשנים הקרובות יהיו בישראל אלפי סוחרים חדשים, שיראו במסחר הנוסטרו כעבודה לכל דבר ועניין. בימים של אי יציבות כלכלית בשווקים ומעבר לאון-ליין, זאת תהיה אחת הדרכים היחידות שבאמצעותן הם ישיגו את המטרות שלהם.

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון. הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי. הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

לחץ על הכפתור כאן למטה ותבין איך עובדת תכנית הנוסטרו שלנו

מומלצים עבורך

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן