fbpx

מחירי הדירות ירדו בספטמבר. ומה המחיר הממוצע לדירה חדשה?

בזמן שאנשים מתלבטים היכן להשקיע כסף, מתברר כי הקורונה אינה בהכרח מדד לירידת מחירים: מדד המחירים לחודש אוקטובר עלה. המחיר הממוצע לדירה חדשה נותר נותר כמעט ללא שינוי
תל-אביב מלמעלה
עוד עליה לעומת השנה שעברה. דירות בתל אביב-יפו

בזמן שרבים מתלבטים היכן להשקיע כסף בתקופת הקורונה, מתברר כי התקופה הזאת אינה בהכרח מדד לירידת מחירים: על פי נתוני הלמ”ס, מדד המחירים לצרכן עלה בחודש אוקטובר בשיעור של 0.3 אחוז. לעומת זאת, ירידה של 0.2 אחוז נרשמה בחודש ספטמבר האחרון במחירי הדירות. כידוע, במהלך חודש אוקטובר האחרון חל סגר על המשק, מה שהשפיע על רמת המחירים. העליות הבולטות נרשמו בסעיפים של ירקות ופירות טריים (3.2 אחוז) והלבשה (3.6 אחוז). על פי ההערכות המוקדמות מדד המחירים לצרכן היה אמור לעלות בעשירית האחוז יותר. מתחילת השנה ירד המדד ב-0.4 אחוז ובמהלך השנה האחרונה הוא ירד ב-0.8 אחוז.

הירידה במחירי הדירות מגיעה לאחר שבשנה שעברה, בתקופה המקבילה (אוגוסט-ספטמבר) נרשמה עליה של 24 אחוז. בהשוואה למדד מחירי הדירות שפורסם בחודש אוגוסט, נרשמו ירידות ברוב אזורי הארץ – בעיקר בחיפה ובתל אביב, שרשמו ירידות של 1.6 ו-1.2 אחוז בהתאמה. יחד עם זאת, בפילוח המחירים לפי מחוזות, נרשמה עליה לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, כשמחוז הצפון מוביל את העליות עם 3.7 אחוז. בירושלים נרשמה עליה של 2.6 אחוז.

ומה קורה עם דירות חדשות? ובכן, בחודש אוגוסט-ספטמבר נרשמה עליה ביחס לחודשים יולי-אוגוסט, זאת בשיעור של 1.4 אחוז. ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה, נרשמה עליה נאה של 3.7 אחוז. ולמי שבכל זאת מתלבט היכן להשקיע כסף, מתברר כי המחיר הממוצע של רכישה דירה חדשה בישראל עמד ברבעון השלישי על 1.531 מיליון שקל, זאת לעומת 1.542 ברבעון הקודם. 

בחודש שעבר פורסמה בפורטל סקירה רבעונית של אגף הכלכלנית הראשית באוצר, שירה גרינברג, ממנה עולה כי נרשמה ירידה משמעותית בהיקף עסקאות הנדל”ן בישראל במהלך הרבעון השני של השנה. הירידה, שמשקפת את אחד מהרבעונים החלשים ב-15 השנים האחרונים, באה לידי ביטוי בעיקר בדירות באזור תל אביב – הירידה באזור זה נרשמה בהיקף של 41 אחוז לעומת הרבעון הקודם. 

אלא שבניגוד לנתונים שהוצגו, משרד השיכון פרסם תמונה אחרת לגמרי. מאז חודש יוני, מדווחים במשרד, הרוכשים חזרו לשוק הדיור. הנתונים נראים על פניו מעודדים: בחודש יוני נרשם זינוק חריג בהיקף המכירות, שנמשכה עד אוגוסט בהיקפים נמוכים יותר. על פי הסקירה הזאת, במהלך 2020 נמכרו 23,370 דירות חדשות, ירידה של תשעה אחוז בלבד לעומת השנה הקודמת – נתון שאינו מדאיג בהתייחס לעובדה שמדובר בסגר שכולל ישראלים רבים שנותרו מחוץ למעגל העבודה והיקף המובטלים הולך ועולה ומגיע עד כדי מיליון דורשי עבודה.

כך למשל, בניגוד לתחילת המשבר בו נרשמה ירידה של 43 אחוז בחודש מרץ, בחודש יוני נרשמה עליה של 31 אחוז ברכישת דירות חדשות, בעוד שבחודשים יולי ואוגוסט נרשמה עליה של 9 ו-25 אחוז, בהתאמה.

בלי ניסיון וללא הון עצמי: כך תוכל לסחור על הכסף שלנו!

לרוב האנשים אין הון התחלתי מספיק גדול כדי להתחיל לסחור בשוק ההון. גם אם יש להם את הכסף, רוב האנשים מפחדים להפסיד אותו. לאחרים אין את הזמן להשקיע, או את הניסיון הנדרש. בדיוק בשביל זה, יצאנו עם תוכנית מהפכנית שבה תוכל לקבל תיק על סך $10,000 כח קנייה למסחר בשוק ההון. הרווחת כסף? נתחלק חצי חצי. הפסדת? ניקח את ההפסד עלינו!

לחץ על הכפתור כאן למטה ותבין איך עובדת תכנית הנוסטרו שלנו

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

765 אחוז מתחילת השנה: על ההתפוצצות של מניית פייבר

הזינוק בסוף השבוע הוא לא מקרי: תקופת הקורונה עשתה טוב לחברה הישראלית שמתווכת בין פרילנסרים לבין לקוחות פוטנציאלים ומשגעת את השוק. מה עבר על פייבר בשנה החולפת ואיזה לקח היא מלמדת כשמתלבטים איך לבחור מניה

בקרוב אצלכם: טסלה החלה בצעדים לקראת כניסה לישראל

יצרנית הרכבים החשמליים פרסמה מודעות לקראת הקמת מערך שיווקי, אך תצטרך להקים מוסך מרכזי לפני הכניסה לשוק. על פי המודעה, החברה דורשת “גישה בלתי מתפשרת לחתירה להצלחה ומנטליות צוותית”. בזמן שרבים שואלים איך לסחור במניות, מאסק ממשיך להפתיע

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן