fbpx

שוק ההון: כיצד ישפיעו דיווחי החברות הגדולות על הבורסה בניו יורק?

לקראת שבוע המסחר, המדדים בארה"ב עלו כשמניות הטכנולוגיה הגדולות הקפיצו את הנאסד"ק. וגם: כיצד משפיע המסחר, בטווח הבינוני, על מניה שרוב ההכנסות שלה מגיעות מחברת ענק כמו אפל?

שתף כתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

על רקע עונת הדוחות הכספיים של המניות בבורסה בניו יורק, מדד S&P עלה השבוע 1.8 אחוז בהובלת מניות הצריכה והתקשורת. מניות הטכנולוגיה הגדולות הקפיצו את הנאסד”ק בכ-4 אחוז.

המסחר ייפתח בצל התפתחות נגיף הקורונה בארצות הברית, שמאבדת מחשיבותה בעיתונות הכלכלית, אך עדיין משפיעה על השוק. בארצות הברית הגיעו לטווח של 60 אלף בדיקות ביום ונראה שאי ודאות שורר סביב העובדה הזאת. האם הריחוק החברתי יצליח לשמור על רבעון הקיץ בצורה שקטה יחסית? התשובות בהמשך.

בחזרה לעונת הדוחות של הרבעון השני. היא תתחיל בשבוע הבא כשהמגזר הפיננסי מוביל את הדרך. כמה משמות החברות שידווחו בשבוע הקרוב:

יום שני: PepsiCo (PEP)
יום שלישי: Citigroup (C), Delta Airlines (DAL), JP Morgan Chase (JPM) and Wells Fargo (WFC)
יום רביעי: Goldman Sachs (GS) and UnitedHealth (UNH)
יום חמישי: Bank of America (BAC), Johnson & Johnson (JNJ), Morgan Stanley (MS) and Netflix (NFLX)

גרף של ההתאוששות המהירה של השוק לאחר הקורונה

עפ”י ניתוח של REFINITIV, צפויים הדיווחים ברבעון השני להודיע על ירידות של 44 אחוז ברווחים וירידה של 11.5 אחוז בהכנסות. בתקשורת הזרה מופיעות מספר מניות בולטות ואנחנו נתמקד באחת מהן, Cirrus Logic (CRUS).

החברה מייצרת מעגלים משולבים לאלקטרוניקה צרכנית ולתעשיות שונות אחרות. המניה עלתה בשבוע החולף בשיעור של כ-6 אחוז. מה שמייחד את CRUS היא העובדה ש-80 אחוז מהמכירות שלה מגיעות מחברת אפל. בדרך כלל, מקור הכנסות שמסתמך בעיקר על חברה אחת מייצר חשש בקרב המשקיעים וסיכון גבוה, בעיקר בטווח הבינוני-ארוך, אך הסיכון מתמתן כשמדובר בחברת ענק כמו אפל, המוגדרת כחברה המנוהלת בצורה הטובה ביותר בעולם.

הדיווחים הקודמים של CRUS עלו על ציפיות האנליסטים. החברה הרוויחה 0.68 דולר למניה בדיווח במרץ, מה שמבטא עלייה במכירות של 16 אחוז, השווים ל 279 מיליון דולר. בתחילת אוגוסט תודיע ההנהלה על דיווח הרווחים הבא שלה. לחברה יש מאזן נטול חובות, עם מזומנים וניירות ערך סחירים של 598 מיליון דולר (10 דולר למניה). בהסתמך על כך, מוערכת החברה ברווחים הכספיים של שנת 2020 בלבד (הסתיימה במרץ) במכפיל 13.6 עם רווח למניה של 3.99 דולר (שנתי). יעד הקניה הממוצע לפי תחזיות אנליסטים: 79.67 דולר – מהווה פוטנציאל עליה של 23.7 אחוז ביחס למחיר הנוכחי.

הנצפים ביותר

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות להיות לקוחות 'גולד' בחדר המסחר יהיה עליהם למלא את טפסי הרישום של 'גולד'. בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן